Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves Lázas! Lázcsillapítót...

2 éves Lázas! Lázcsillapítót kapott most alszik! Takarni vagy nem? Ők is úgy működnek mint mi, izzadnak nem?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én mindig betakartam, ha lázas volt.
2012. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Neked jól esne ha lázasan kitakarnának???:-O
2012. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Takard,de olyan takaróval,ami nem vastag.Lényeg ,ne legyen rajt zokni,mert felfogja a lázat.Engem leszurtak a korházba,mikor bentvoltunk a kisfiammal,hogy azonnal vegyem le.
2012. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, köszönöm! Barátnőm kislánya lázas amúgy és én is a takarást tanácsoltam, mert ugye én is fázom ha lázas vagyok alapon! De ő ellenkezik mert azt olvasta hogy a láz rá megy a tüdejére...! 39,4 volt neki csillapító meg fürdő előtt :/ Naon szeretem őket ezért aggódok :( Akkor takarja? ok! Köszi!
2012. febr. 16. 21:51
 5/17 anonim ***** válasza:
be kell takarni, a lázat ki kell izzadni
2012. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is takard, neked is az esik jól. Bár ha nagyon melege van, és nem tűri meg, akkor a combját takard ki nyugodtan. Ezzel még jó is teszel, ugyanis ott a legjobb a hőleadás. Jobbulást :)
2012. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlati tapasztalatokkal rendelkezem, mivel kislányomnak visszatérő láza volt jó ideig. Egyszer az ügyeletet is ki kellett hívni, mert 40 fok körül volt a hőmérséklete. Azt mondta a doktornő, hogy ha a gyerek nincs betakarva, és levetkőztetjük, akkor az felér egy fél hűtőfürdővel. Azóta ha lázas mi nem takarjuk be, sőt, bugyira vetkőztetem. Könnyebb a lázát csillapítani, és ha valaki lázas, akkor már nem fázik, csak addig, amíg kialakul a láz (pl. hidegrázás). Szóval ha be is akarja takarni, akkor csak vékonyka takaróval. Azóta az ügyeletes dokinő tanácsát a mi gyerekorvosunk is megerősítette. Én a szakembereknek hiszek.
2012. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Néha a szakemberek is mondanak olyan dolgokat, amik nem feltétlenül úgy vannak:) Van nekem egy egész évfolyamnyi orvos ismerősöm:P


Persze ez nem jelenti azt, hogy amit mondasz nem így van. Azt viszont tapasztalatból mondom, én mikor lázas vagyok betakarózni szeretek, nem kitakarózni. Ha kellemetlen neki a betakarózás úgyis lelöki magáról.


Gyógyulást!!!

2012. febr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 alaszka ***** válasza:
Lehet hogy kellemetlen neki, de minél nagyobb felületen szellőzik, annál jobban tudja leadni a hőt, ha logikusan belegondoltok. Ha melegen van tartva, a láz is nehezebben megy le. Én is ezt tapasztaltam a saját gyerekemnél. Persze azért nem jó ha vacog, ezért én ilyenkor lenge pizsit adok rá, és azért egy réteggel betakarom, de nem nyakig.
2012. febr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most Írt hogy már 37,5! :)
2012. febr. 16. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!