Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora babával, kisgyerekkel...

Mekkora babával, kisgyerekkel mentek először nyaralni és hova, mennyi időre?

Figyelt kérdés
A nagyon óvatos anyukák válasza különösen érdekelne!!!
2009. jún. 4. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


2 hét múlva olaszországba megyünk 10 honapós gyerekkel, aútoval 2 nap alatt 2000 km-re(1 nap: 1300 km, 2 nap 700 km)! és ott töltünk 8 napot, majd visza ugyan igy!

Vetünk állítható autó ülést, és egyébként imád autókázni a gyerköc!

2009. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
48%
majd nemfog ha ténylge elcitáljátok olyan messzire. Majd nem lesz ilyen jó kedved amikor 500km után a gyerek majd csak ordit és ordit és esze ágában sem lesz az ülésben ülni.
2009. jún. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi másfél éves korában mentünk először a Balatonra egy hétre, azt nagyon imádta. Most 3 lesz, idén is csak oda megyünk, mert hosszabb útra nem vállalkozom vele. Nem is bírja az autót, hány, ezért mindig este megyünk amikor már elalszik.
2009. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
A te gyereked lehet ordit, mert nincs meg nevelve, ő már ment egy nap alatt 500 km és vigyorgott :D
2009. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Mi a héten csak Kalocsára mentünk le Budapestről 8 hónapos a kisfiam, de a párom ezekután azt mondta hogy nem megyünk egyenlőrre ilyen messzire sem. 1 óra után már kezdödött a hiszti. Nem evett, nem aludt, nem maradt meg az állítható hátámláju gyerköcülésben sem. Semmi nem volt jó neki.

Hát ennyit az idei nyaralásról...

Mikor városba vagy megyünk nagyiékhoz (40perc) azt simán türi, nézelödik jól elvan. Szóval kocsikázni ő is szeret, hát csak mértékel.

u.i.: az első válaszolónak üzenem: Bátor vagy!!!

2009. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Két és fél hónapos volt a lányom mikor a Balatonnál voltunk nyaralni. Tőlünk kb 180 km-re van.

Akkor még sokat aludt, így nem volt baj 1 X álltunk meg.

Tavaly Horvátországban voltunk, akkor egy éves volt.

Este indultunk, hajnalban már ott is voltunk, végig aludt.


Olaszba nem biztos, hogy elmernék indulni autóval,de ha jól időzítik az indulást+ sokszor megállnak nyújtózni stb.

..

2009. jún. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én külföldön élek, s a kisfiam 11. hós volt, amikor vele együtt hazautaztunk Magyarországra. Éjszaka utaztunk (1400 km), sajna kisebb fajta katasztrófa volt, mert nem igazán aludt. Egyébként 3 hétig voltunk. Én úgy gondolom, az elején olyan országot válassz, amelyik nyelvét beszéled, vagy van ott ismerösöd, ha esetleg orvoshoz kell menni, vagy netalán valamit elfelejtettél. Egy gyerekkel (többel is) egy utazás mindig kb. egy kisebb világkörüli út, annyi cucc kell nekik.
2009. jún. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nekem mindenkié hasznos és tanulságos.

Mivel már írtátok egy páran, arra is kíváncsi lennék esetleg, hogy tényleg élvezte mindenki a nyaralást?

Nem éreztétek nagy nyűgnek, hogy vajon fog-e rendesen enni, aludni, pihenni a gyerek az alatt a pár nap alatt? Meg a rengeteg cucc, amit érdemes bepakolni (babakocsi, rakásnyi pelenka, etetéshez szükséges dolgok)? Hogy érzetétek utólag, akik már voltatok?

2009. jún. 4. 16:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon óvatos, alapos, 9 hós a babó anyukája vagyok. Mi 2 hete voltunk 200 km-re 3 napra, 2 óra út, egész jól bírta, menet közben evett, ivott, aludt. Haza 4 óra volt az út, mert szétnéztünk a hegyek közötti apró falvakban, azt is jól viselte. Pedig nem sokat autózott eddig, nem is szereti túlzottan. 30-32 fok volt. Pünkösdkor Erdélyben voltunk, oda 4 óra, vissza 6 óra. 2 nap alatt közel 1000 km-t csavarogtunk, közben sokat megálltunk, sétálni, túrázni. A hazafelé 6 órát nehezen viselte, sajnos a forgalom miatt nem tudtunk haladni. Azt tudom ajánlani, hogy ha messzebbre mentek, akkor 2-3 óránként álljatok meg (kivéve, ha alszik) legalább, peluscsere, kicsi séta ölben, evés, ivás, játék, 20-30 perc. Akkor induljatok el otthonról, amikor délelőtt aludna. Így legalább az első 1-2 órát gyorsan le tudjátok nyomni. Vagy utazzatok éjjel, este pancsi után nem kiságyba, hanem hordozóba, vagy ülésbe(dönthető legyen) be, és akkor akár 10 órát is tudtok menni. Csak te leszel kibukva, ha nem tudsza kocsiban aluni, mert akkor 36 órás műszakot kell nyomnod. :) Mi így tervezzük az őszi németországi utunkat. Nappal 5-600 km-nél többet utazni csak minimum 1,5 éves gyerekkel ajánlok. De mindenki a saját csemetéjét ismeri. Az, hogy mennyi időre mentek szinte lényegtelen, ha "idegen" helyen jól elvan a pici. Az utazás része a kritikus. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Sokat pánikoltam az első kiruccaás előtt, de amennyire féltem olyan jól sikerült. Játékok voltak a gyerek mellett, énekeltem neki, stb. Ha meleg van sokat igyon,nem baj, ha nem eszik csak pár falatot.
2009. jún. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
16.31-es vagyok. A gyerkőc jól elvolt, nézelődött, köztünk aludt a nagyágyon, és semmi gond nem volt. Evett, játszott, sétáltunk, pancsiztunk (csak mi voltunk a fogadóban). De ez is baba függő. Mint fennt is írtam mindenki a maga gyerekét ismeri, neked kell sejteni, hogy mi várható. De ha magabiztos vagy, akkor a pici is sokkal könnyebben veszi majd a változást. Először talán közelbe menjetek, 200 km körül, mert onnan hamar hazaér az ember lánya, ha gond van.:) Sok szerencsét!
2009. jún. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!