Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka itt aki...

Van olyan anyuka itt aki azért nem szoptatja babáját, mert nem akarja?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

3hónapig szoptattam a babámat utána nem volt tejem!

Ez a 3 hónap maga volt a borzalom!Nem hagytam abba a szpotatás de többször megfordult a fejemben!Gondolj a babára és ne hagyd abba!

Kitartás!

2012. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm meg se nagyon próbálta, egy pár nap és már jött a tápszer, nála -akármit gondoltok most- lelki okai voltak, nem birta, sőt undorodott tőle, ezért folyamatosan sírt, és magát bántotta, hogy rossz anya, de tényleg rosszul volt. Védőnő szerint ritka, de ilyen is van. Ma már nagyon jó tápszerek vannak, mindkét gyerek már rég iskolás, semmi bajuk. Tehát akkor se kösd fel magad, ha bármilyen okból nem tudsz szoptatni, ez a lényeg. (Persze jó, ha igen)
2012. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért!

Az olyanokat nem értem aki tudna szoptatni de nem akar.Én nem tudtam szoptatni mert nem indult be a tejem,tehát nem volt.De bármit megadtam volna érte hogy szoptathassak.

2012. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Igen,én!!!! 5 hetet bírtam,azt is nagyon nehezen.Mi a kérdésed???
2012. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
1 hetes a babám. Szenvedés az egész szoptatás, van hogy 20-at tud szopizni, van hogy 80-at. Éjszak persze fejnem kell. Megmondom őszintén már most nagyon elegem van. A nagylányomnál ugyanez volt 3 éve, akkor 3 hónapig bírtam a kínlódást, de most itt a nagy is, nem szólhat az egész napom a szopizásról. Persze csinálom még, de nem tudom meddig fogom bírni...
2012. febr. 17. 18:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első babás anyuka vagyok és 25 éves!

Olyan szépen elterveztem, hogy fogom szoptatni, milyen jó lesz neki és nekem is !

Aztán mikor a kórházban közölték velem, babám fogyása után hogy igen az ilyen alma formájú mellnek esztétikai értéke van nem táplálásra találták ki majdnem szétvertem magam körül mindent sírórohamom közben! :(:(

Abban a helyzetemben nagyon letojtam mi jön be a pasiknak :/ :/

Rettenetes volt hogy nem tudom táplálni, de nem adtam fel!

Rengeteg mellbimbó védőt kipróbáltam csak hogy cicizen és ne cumis üvegezzen!

Akkor még tejem is volt!

10 nap után haza is tudtunk jönni pótlás nélkül!

Viszont itthon sem volt könnyebb! :(

2 hét után rájöttem estére nem elég tápláló a tejem neki :(

Kapott kicsi tápszert mellé!

Ezek után tejlázat is kaptam mert egyik mellemet csak fejni tudtam mert befelé fordulós a mellbimbóm....

Szóval az aztán kínlódás volt!

Végül már napközben is kellett a pótlás mert hiába ettem, ittam a tejem szinte átlátszó volt :( :(!

Sokszor mikor reggel issza a tápiját mellettem rágondolok milyen is lenne ha a mellemen pihegne :(

Hiányzik a meghittsége és ha lenne még mindig adnám, sőt én még 2 éves korig is szoptatnám ha igényelné! De én a baba érdekét néztem saját esetemben, ha te kérdező azt látod jobbnak hogy elveszed tőle akkor nem hiszem hogy ezt saját magad miatt teszed :) szerintem te is neki akarsz jót!


7 hónapos csoda baba anyukája!

2012. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Hát figyelj,neked kell eldöntened.Én feladtam,kicsit volt bűntudatom,de aztán annyira felszabadult lettem attól,hogy nem kell csinálnom,hogy nincs több szenvedés,hogy az hihetetlen.Megkönnyebbültem na!

Sokan hagyják abba a szoptatást,egyre többen,szinte csak a két véglet van már:vagy hosszú ideig szoptat az anyuka,vagy nem akar és abbahagyja.Persze van kivétel,de sokan síránkoznak,hogy nem ment,nem volt tej,miközben a fenét,volt,csak nem akart szoptatni (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Én azt gondolom nem baj,én nem akartam,és???Ha lesz tesója a fiamnak,ami nem valószínű,szerintem őt is csak addig fogom ameddig bírom.Ez biztos nem lesz sok idő.Lehet a fejemben van a hiba,mert tudom,hogy egészséges,tudom,hogy szép meg aranyos meg minden,de én viszolygok tőle!Nem a mellem féltem,a tudatot utálom,hogy tejelek.



(nyugodtan pontozzatok le,nem számít,ez van)

2012. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Igen, én. A nagyobbik kisfiammal szenvedés volt az egész szoptatás. Nagyon meg viselt. A másodikkal már nem érdekelt. Hazajöttünk a kórházból s kapott tápszert.
2012. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első hat hét kínszenvedés volt. Be se gyógyult az egyik mellem máris sebes volt a másik. Aztán jött a bimbóvédő, azóta is azzal szoptatok, igaz napközben tápszert is kap. Nem sok híjja volt, hogy feladjam. Én azon az elven vagyok mindenki addig szoptasson ameddig azt ő is akarja. Nem attól lesz valaki jó anya, hogy szoptat vagy nem. A babának is jobb ha az anyja vidám és nem ideges, ők mindent megéreznek.
2012. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:)!

Ha szeretnéd szoptatni a babádat és nagyon nem megy, mielőtt feladnád hívj el szoptatási tanácsadót(lll vagy IBCLC), mert így látatlanban nehéz tanácsot adni. Ők célzott kérdésekkel könnyebben rájönnek mi a hiba.

2012. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!