Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej és tápszer egyszerre?...

Anyatej és tápszer egyszerre? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy aki szoptat és kell egy kicsit tápszerrel is pótolnia, az mibe teszi a tápszert? Cumisüvegbe, vagy pohárba. Ma próbáltam először. Eddig egyik sem megy nagyon, de remélem megszokja a picurkám.

Attól félek, hogy ha cumisüveggel etetem, akkor nem fogja kérni a cicit. Van valakinek gyakorlatban erről tapasztalata? Hogy adjam a tápszert? A cumisüveg, amivel etetni próbáltam egy lyukú (középen van rajta egy lyuk). Az jó?


2012. febr. 18. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a kezdetektől kiegészítettem, mert nem volt elég tejem. Cumisüvegeztünk. Az egész amúgy is nagyon macerás volt, úgyhogy én nem szenvedtem pohárral, vagy kanalazgatással. Sokszor az volt a gond hogy nem tudtam mennyit evett és mennyire éhes még. Volt hogy túl sok, vagy túl kevés tápszert csináltunk. Voltak napok, hetek amikor egyáltalán nem kellett tápszer. A szopizásről akkor szokott le amikor már egyáltalán nem volt elég tejem (10-20ml fél éves korban), szóval egyszerűbb volt neki a cumisüvegből inni. Mi nagyon sokat szenvedtünk az elején, nagyon nehezen tanult meg szopizni, nekem meg rettenetesen fájt, többször begyulladt, úgyhogy én örültem hogy eddig bírtuk. Nálunk a tomme tippie-s üveg vált be nagyon, egyszer kapott olyanból, aztán másból már nem is ivott.
2012. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2012. febr. 18. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt elég egyik gyerkőcnél sem a szopi,ezért pótoltam én is cumisüvegből,egyik sem szokott le a ciciről.Nekünk a védőnő az avent-os üveget ajánlotta,mert azon kicsi a lyuk és kb.annyira kell szivnia mint a cicit!
2012. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg idő lenne, míg az avent-os cumisüveget beszerzem (nem városi vagyok), viszont olyan mellszívóm van, amihez van cumi rész is. Az is u.olyan jó, ha abba keverem ki a tápszert?
2012. febr. 18. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is kezdetektől pótoltunk. Még most is, már 7 hónapos. De már csak reggel-este, a többi már szilárd étel. Valóban macerás, mint ahogy egyik hozzászóló írta. Van, hogy sok, van, hogy kevés az elkészített tápi. De én örülök, hogy még szopizik, annyit, amennyit, hiszen minden cseppje aranyat ér. :) Mi MAM cumisüveget (anti-colic) használunk. Kezdetben 1-es szívókával használtuk, nemrég váltottunk kettesre. Simán cicizik (igaz bimbóvédőt is használunk) és cumisüvegezik egyszerre, sőt cumizik is. Azt olvastam, hogy a mellbimbóhoz legjobban hasonló formájú szívókát kell keresni, azzal eszik a legkönnyebben.És persze keresd a lehető legkisebb lyukút abból nem jön olyan könnyen a tápszer, így azért is küzdeni kell. Egyszer próbáltam kanalazni, illetve pohárból itatni, de egy pici babánál szerintem nem kis feladat, úgyhogy én nem is küzdöttem ilyennel. Az egy lyukú az jó, és ha elfogadja a mellszívóhoz való cumisüveget, akkor használd azt nyugodtan. (Nekem is van, de az én babám abból a mai napig nem tud inni, sose tudott)Sok sikert! :)
2012. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

[link]

[link]

[link]

2012. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket! Már meg is rendeltem a cumisüveget. :) Remélem így tényleg könnyebben fog menni.
2012. febr. 19. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!