Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedd óta vagy hőemelkedése...

Kedd óta vagy hőemelkedése van vagy lázas, te mit tennél?

Figyelt kérdés
Eddig sOha nem volt lázas, sem hőemelkedése nem volt. Tegnap lett 1 éves. Kedd hajnal óta lázas csak gyógyszerekkel tudom a hőemelkedésig lehúzni a lázát. Kedden elvittem orvoshoz, Nurofent és Ambroxolt kapott, kicsit piros a torka, köhög, de ezeket már az orvos előtt 1 nappal magamtól elkezdtem adni. Aggódom, vajon mi lehet ez, tapasztalatom nincs, nekem sem szokott lázam lenni. Hétfőn visszaviszem, de ha hazaküldenek, hogy adjam amit eddig hiába lázas egy hete, akkor mi legyen? Most tettem le aludni, 38,3 volt a hője, most kapott gyógyszert, majd hajnalban megint kap. Kérem ha valaki babája volt hasonló ideig lázas mondja meg mi baja volt. Eléggé paramami vagyok.
2012. febr. 18. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Biztos h nem Nurofent,és egyéb vény nélküli lázcsillapító vackokat adnék neki,hanem Antipyreticum kúpot,ami fél órán belül leviszi a lázát,és így láztalanul alszik egész éjszaka.Min. 6 órán keresztül hat.Az orvos nem mondta?Ma szombat van,kedd óta beteg,biztos h nem "kicsit" piros a torka,szerintem csúnya torokgyulladása lehet.Indokolt lehet antibiotikum is,Augmentin,bár ennek nem vagyok híve,sokszor csak ez segít,a hosszú lázas állapotból ítélve,kornátsincs túl a nehezén..
2012. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Arra gondoltál már,hogy a picuri hátsó rágó fogai jönnek ki? Attól nagyon csúnyán betudnak lázasodni, sőt átmehet a kisfülére is. Mi így jártunk.
2012. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekünk a dokink azt szokta javasolni, hogy ha 3 nap után sem megy le a láza, akkor el kell kezdeni adni az antibiotikumot. Mindig felírja, de azt mondja, csak akkor váltsuk ki, ha ennyi ideig lázas. Hát én is paráznék, ha már kedd óta lázas lenne...:S
2012. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

pénteken vissza kellett volna vinned a dokihoz, 3 nap után kell. na meg ha lázas akkor lázcsillapítót kéne adni neki, pl. germicid.

írass fel calcimust is, adj neki cebion és tantum verdével fújhatsz. de mondjuk én ha 6 napja adnám neki folyamatosan a nurofent akkor vasárnap levinném ügyeletre, hogy adjanak antibiotikumot, nem várnék hétfőig, ez nagyon sok idő :(

2012. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazatok van, holnap elviszem az ügyeletre, sajnos a dokim mindenre nurofent ad, így legalább látja más is. A védőnő azt mondta, akár egy hétig is normális lehet a lázas állapot... Mindegy, holnap elviszem most megmértem, nincs láza, éjszakára érdekes módon teljesen leviszi a nurofen, nappal nem.
2012. febr. 18. 23:07
 6/15 A kérdező kommentje:
Voltam vele ügyeleten, most értem haza, hűtőfürdő, semmi más. Mindenre rákérdeztem ami csak eszembe jutott. Úgy kezdtem hogy 5 napja lázas stb Megkérdeztem mi ez, mert megint nem találtam semmit, azt mondták vírus 3 nap múlva nem lesz lázas, mondom 5 napna lázas, ja akkor vigyek vizeletmintát a háziorvoshoz hétfőn, adtak vizeletgyűjtő zacsit, ennyi! Továbbra is nagyon aggódom, csak 38,8-ig vette le a lázát a fürdő és már ordított, hogy álmos.
2012. febr. 19. 05:19
 7/15 anonim ***** válasza:
Mondom hogy a Nurofen és társai ilyen lázas állapotban már nem hatásosak.A Germicid pedig már nem jó ekkora gyereknek.Miért nem írattad ki az Antipyreticumot,és adod be a gyereknek?Nem lehet folyamatosan lázas!Egy próbát nem megér h legalább kipróbáld?
2012. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Még soha nem voltam ügyeleten, nem is tudtam, hogy ott is írnak ki gyógyszert. Kérdeztem adnak-e valamit, csak annyit mondtak, hogy ha kell napi 15X is hűtőfürdő. Holnap a doktornővel kiíratom, most lement a láza, alszik, valahogy túléljük az estét, holnap pedig nem jövök ki addig a rendelőből, ameddig nem csinálnak valamit.
2012. febr. 19. 14:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia jobban van már a gyerköcöd? Az orvosok csak jobban tudják,hogy mi lehet a baja a gyereknek! Ne hurrogjátok le a Nurofent mert nagyon jó! Az elején írtam én is választ! Gondoltál a fogára? Húzd végig az ínyén az újjad és tudni fogod, ha nem érzel semmit akkor nézt meg belülről,ha látod a fehér foltot az is a foga csak még nem szakította át az ínyét. Mikor írtam a választ semmi baja nem volt a nagyobbik lányomnak, tegnap óta folyamatosan lázas, adom neki a NUROFENT!!!! és 10 perc múlva semmi baja nincs. Virgonckodik. Éjszaka egyszer sírt fel nagyon keservesen, mintha a fájdalom belenyilalt volna úgy, onnastól kezdve tudtam,hogy jön a többi rágó foga is. Azért írd már meg léci,hogy mi van a picivel! Köszi
2012. febr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja és azt hozzá teszem, kedves válaszíróknak,hogy 38.7-38.9-ről viszi le 10 perc alatt a NUROFEN, oly annyira,hogy még hőemelkedése sincs. Jó azt aláírom,hogy minden gyerek más, de a környezetemben sok picinek ajánlottam már és mindenkinek bevállt!
2012. febr. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!