Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenka kérdés: Mennyi idős...

Pelenka kérdés: Mennyi idős korig, illetve inkább hány kg-ig használtatok 3-as pelenkát a gyermeketeknél?

Figyelt kérdés

A gyerekeim 13 hónaposak lesznek és még mindig a 3-as pelenkát használjuk nappalra.

9,00 (lány) ill. 9,70 (fiú) dekások, szóval nem nagy babák. Nem volt még baleset, de a méretezés szerint már régen lehetne a 4-eset, de nekem még mindig olyan nagynak tűnik. Éjjelre Libero 4-eset használunk (mert egész éjjel alszanak és 12-13 órát is kibír), de nappalra DM-es vagy Mülleres 3-asat.



2012. febr. 19. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is DM-est használok, és már 4 hónaposan váltani kellett 4-esre, mert szorította a combját a kislányomnak.

Kisfiam, aki nagyon vékony volt már babának is, azt hiszem olyan 1-1,5 éves kora körül vettem 4-es méretet.

2012. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Testalkat függő és szokás függő szerintem. A fiam hosszú és vékony baba volt, csak hason aludt és rengeteget ivott így a 3as pelenka nem kilóra hanem teljesítményre és magasságra lett kicsi elég hamar. 8 hónaposan váltottunk 4esre. 1 évesen 82 cm volt de csak 8500 gramm szóval csak gumis derekú és combú pelus jöhetett szóba akkor ez a kék pampers és a huggies volt.

A lányom ugyan dagibb volt viszont jóval alacsonyabb így ő még 1 évesen is a 3-ast hordta, 74 cm volt és 10 kiló. Nem aludt hason és nem is ivott sokat szóval teljesítményre is elég volt.

Most a legkisebbem 7600 gramm 70 centi 6 hónapos, és kilóra meg méretre még jó a 3-as de teljesítményre szintén kicsi (sokat cicizik és sokat pisil) így át kell váltsak a 4esre és szorosabbra venni deréktájt :)

2012. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lánykám 8 hós, 70cm és 8kg. Játszadozom a gondolattal,h veszek 4-es pelust. Babylove-t használjuk,és mintha a combját szorítaná a 3-as, jó kis vasgyúró. Még nem néztem a 4-est.
2012. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát én már 7 kilóstól a 4-es pelust használtam, mert nem volt jó a combjára. Libero és pampers.
2012. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5 hónaposan váltottunk, akkor volt 8kg a babám, de mi Huggiest használunk és kicsinek tűnt már a 3-as méret.
2012. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat nektek!

Az enyémek egyáltalán nem húsosak, a combjuk inkább vékony, elég hosszúak, 80 cm körüliek.


Nekünk a Huggies nem jött be, mert derékrészen ill. combnál is előfordult átázás, de lehet, hogy pont azért, mert túl laza volt nekik.

2012. febr. 19. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom úgy 6 hós lehetett és alig volt 7 kiló, amikor 4-esre váltottunk a Huggiesból.Pedig elvileg 9 kilóig van a 3-as, de a lányom nagyon combis, így mindig kifolyt a cucc.

Tesco zöld csomagos pelusból még további 1 hónapig tudtam a 3-ast használni, az kicsit bővebb.Liberóból is elég lett volna a 3-as még akkor.

Most 13,5 hós a lányom, kb 10 kiló és még mindig a 4-est használjuk, remélem, hogy még sokáig.Most liberózok, ez kicsit nagyobb mint a huggies.

2012. febr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi 3hónaposan váltottunk,akkor volt a lányom 7kg.Ő husis combú,így váltanunk kellett.Most 6 hónapos és még 4-es pelust hord,de a Pampers-ből már lassan kell a 4+-os,de a DM-es nagyobbnak tűnik és abból még egy darabig jó lesz a 4-es méret.
2012. febr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!