Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiütéses kérdés? Volt valamely...

Kiütéses kérdés? Volt valamelyikőtök gyermekének ilyesmi baja?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki megszól, hogy miért itt keresem a megoldást voltunk orvosnál és holnap újból elviszem a fiam. Szóval úgy kezdődött, hogy előbb engem, majd apát elkapott a hányós-hasmenős vírus. A 14 hónapos fiam is elkapta, nála szerencsére "csak" hasmenéssel jelentkezett, ennek a 2-3. napján csütörtökön apró kiütések jöttek ki rajta, előbb a törzsén, majd a kezén, lábán végül a kis arcán is. Elvittem dokihoz, aki adott CALCIMUSC-t, Fenistil cseppet, és rázókeveréket, mert szerinte ez csalánkiütés. Hozzáteszem nem evett, ivott semmi újat az elmúlt napokban. Sajnos most vasárnap este is ugyanolyan a kis bőre, talán a pirossága enyhült, de ugyanolyan kis rücskös mindenhol. Persze kutattam Google-ban, valahogy mindig oda lyukadok ki, hogy a 3 napos láz, után jelentkező kiütése van, igaz láza nem volt, de a hasmenést ugye vírus okozta. Valakinek volt hasonló gondja? Mivel kezelte? Mikor múlt el teljesen? Jah még annyi, hogy a doki, küldött széklet, nyál és orrváladék mintát az ÁNTSZ-be, de ugye ennek sokára lesz eredménye. Annyira szeretnék segíteni a kicsimnek és olyan rossz, hogy nem tudok, ezért várnék tapasztalatokat. Előre is köszi! Egy kép a kiütésekről: [link]
2012. febr. 19. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Kapott valamilyen gyógyszert? Nem lehet arra allergiás? Esetleg új mosószer, új fürdető, szappan... stb.

(Nem értek hozzá, csak találgatok - de nagyon csúnya szegénynek a bőre. Talán érdemes lenne egyből bőrgyógyászatra vinni, nem a béna gyerekorvossal próbálkozni.)

2012. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb. 1,5 hónapja ugyanebben a cipőben jártunk, nekünk nem küldtek mintát sehova, 10x voltam 7 orvosnál. Egy vérvételből derült ki, hogy parvo vírus fertőzés, nem kellett antibiotikum, cataflam cseppet kellett szedni, 1 hét alatt elmúlt. Nálunk annyival rémisztőbb volt, hogy egy tűzforró, nagy vörös folt volt a kis arcán, emiatt először rózsahimlőre, majd skarlátra gyanakodtak, aztán jött az, hogy a fürdővíz, az öblítő... De a kiütései ugyanígy néztek ki, és nagyon nyűgös is volt, meg láza is volt, de inkább ijesztő volt az egész betegség, mint veszélyes. Nyugodj meg, nemsokára túl lesztek rajta!
2012. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

Első: mindenen végig mentünk, semmi újat nem evett, nem ivott, se új mosószer, öblítő nem volt :(

Második, megemlítem a dokinéninek ezt a vírust, eléggé gyanús, ahogy végignéztem ez miket okoz, hogy néz ki. Nagy vörös folt a kisfiamnak is van, hála az égnek nem az arcán, hanem "csak" a hátán. Jajj olyan rossz, így látni, hogy az a kis pihe-puha bőre, tiszta rücsök :(

2012. febr. 20. 07:06
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontoz lefele :(, én mindkettőtöknek felfelé kezecskét adtam.
2012. febr. 20. 07:09
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok, a pontozók nem érdekelnek, nem azért segítek :) Remélem, sikerült valami kicsit is segíteni. Előkerestem az ambuláns lapunkat, hátha van rajta valami egyéb is, de csak ennyi, hogy parvo virus fertőzés. Még annyit tett hozzá a doktornő, hogy egyfajta herpesz vírus. Én azelőtt ilyet még soha nem láttam, azt hittem a herpesz az ajkakon, vagy a nemi szerveken jelenhet meg, de azóta rengeteg emberrel beszéltem, akiknek ugyanilyen bajuk volt az elmúlt 2 hónapban. Mondjuk mind felnőttek voltak... Terápiának az van a papíron, hogy "Gutta Cataflam 3x10 csepp, szükség esetén lázkúp is, bő folyadékfogyasztás, fizikai kímélet" Nos a folyadékkal nekünk is meggyűlt a bajunk, a doktornőnek mondtam, nagyon megértő volt, de arra kért, próbáljak meg mindent, hogy sok folyadékot igyon. Úgy sikerült, hogy jégnyalókát csináltam gyümölcsléből, persze óvatosan adtam, nehogy torokgyulladása legyen.
2012. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszi! Úgy néz ki meg van az eredmény. Ma elmentem a gyerekdokinkhoz, aki nem volt ott, ezért egy másikhoz kerültünk. Aki szörnyülködve és elhűlve közölte, hogy úgy néz ki, hogy ez egy gombás fertőzés ami tovább terjedt. Azonnal menjek be a kórházba, benn is kell majd maradni. Hazarohantam összeszedtem mindent ami kellhet, bebuszoztunk a kórházba, ott az ambulancián a doktornő, hogy ő ilyen csúnyát nem látott, menjünk át a bőrgyógyászatra, de hogy mindenképp be kell feküdni, mert hát ez nem szép. Oké átmentünk a bőrgyógyászatra, ott először megkaptuk, hogy hát ez skarlát, majd közelebbről megvizsgálták és a diagnózis: Atópiás dermatitisz. Vissza mentünk az ambulanciára, kaptunk krémet, meg jó tanácsokat és hazaengedtek minket, ha nem javul a hétvégén vissza kell mennünk. Úgyhogy itt tartunk, tény, hogy a kisfiam szőke (szőkén is született), fehérbőrű, kék szemű, de eddig semmi jele nem volt, hogy gond lenne a bőrével. A bőrgyógyász javasolta, hogy csak kétnaponta fürdessük, illetve mindig kenni kell a kis bőrét testápolóval és, hogy eddig én miért nem kentem, mert hát érzékenybőrű. Vettünk egy Emolium nevű márkából testápolót és fürdetőt neki, most várunk, remélem meggyógyul hamar. Ami rossz hír, hogy ez visszatérő "betegség" :(
2012. febr. 20. 16:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, ez az ide-oda küldözgetés ismerős! Kívánom, hogy gyógyuljatok meg hamar, és minél ritkábban térjen vissza!
2012. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!