Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a 10 hónapos...

Blanzs20100930 kérdése:

Mit tegyek, ha a 10 hónapos kisfiam minden darabos kajától öklendezik?

Figyelt kérdés

A kisfiam 10 hónapos múlt (nincs még foga)és nem akar megenni semmilyen darabos ételt mindentől öklendezik,és kétségbe vagyok esve mert szinte mindig minden nap ugyanazt kell neki adnom,mert tudom,azoktól nem öklendezik!Hogy tudnám rászoktatni új ízekre és darabos ételekre!

Sárgarépát próbáltam betenni múltkor a szájába egy nagyon pici darabot és még összenyomtam kicsit az újjammal is,de aztán elkezdett öklendezni tőle és kijött belőle a tea is amit előtte ivott!

Este SINLAC-ot eszik,de mostanában már azt sem szívesen tegnap próbáltam neki adni üveges jó éjt papi-t,de az sem tetszett neki,nem tudom mit tudnék neki adni enni mert nem eszik meg semmilyen tejpépet,(kihányja)nem iszik tápszert ,(attól is öklendezik)a napi tejmennyiség is csak a joghurtból és a sinlac-ból volt meg idáig is!

Ha valaki tud valami jó ötletet nagyon várom!


2012. febr. 20. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

pl a 6 hósoknak való baba ételt is kiöklenedzi?


lányomnak sem volt foga, ö is öklendezett, én pürésítettem mindent, majd egyszer magától kérte a darabosat, így lassan bele csempésztem darabosat is akkor volt érett rá, kb 1 éves korától eszik darabosan.

2012. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fiam egy éves kora után kezdte el növeszteni a fogait. 2!!! éves koráig babakaját evett, pépes, puha tésztás dolgokat. Ha nem eszi meg, ne erőltesd, turmixold vagy törd össze villával.

A másik gyerekem normál időben, fél éves korában növesztett fogakat, nála meg az volt a baj, hogy 7 hónapos korig csak szopott, mert annyira fogzott, hogy mást nem bírt enni. Aztán amit nem kínozták a fogak, evett, amit látott, nagyon hamar darabosat is.

A lényeg, hogy NE erőltesd, ha lesz foga, fog enni darabosat.

2012. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A lányom még 11 hónaposan sem ette meg a darabos ételeket. Aztán napról napra egyre kevésbé volt hajlandó megenni a kaját, pedig pürésítve volt. Egyik nap meg elcsent egy kiflit a bevásárló szatyorból, és nagy örömmel majszolgatta. Sehol öklendezés, se fulladás. Azóta azt eszi, amit mi. Kenyeret, kiflit, kalácsot, felvágottat. Ebédre tésztát, krumplit, húst.

Valahogy úgy döntött, neki nem kell átmenet, egyik napról a másikra átállt.

Virslit, kenyeret, kiflit próbáltál már adni neki?

2012. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is megért a darabos ételek megevésére. Tehát ő maga mutogatott a kenyérre vagy a főtt sárgarépára egészben, odaadtam neki aztán magától megette. Tehát ő maga kérte, és onnantól meg is ette a darabosat, ezért mondom, hogy meg kellett érnie erre.

De ezen szerintem ne is agyalj, addig adj neki pürét.


Ami nálatok nagyobb gond szerintem, hogy ezek szerint nem fogad el új ételeket és nagyon válogatós? Csak pár dolgot tudsz neki adni? Ha igen, akkor később persze lehet jó evő lesz, de az is lehet ő ilyen válogatós gyerek marad.

Most egyelőre adj neki azt, amit tényleg szeret, és ezekhez az ételekhez keverhetsz neki új dolgokat. Ha pl. eszi a joghurtot, akkor ahhoz hozzá tudsz keverni gyümölcsöket (olyat is amit eddig nem szeretett, hátha joghurttal elfogadja), vagy pl. Sinlachoz lehet főzelékeket is keverni! Lányom sokszor ette úgy a főzelékeket, hogy Sinlaccal dúsítottam, ezáltal édeskésebb-ismerősebb íz volt számára és megette az új ízeket is vele.

Ha tápszert szeretnél belecsempészni az étkezésébe, akkor a gyümölcsökhöz adhatsz belőle (összekeverve), így hátha nem veszi észre benne és megenné.

2012. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fiamból kiindulva, nem lehet, hogy az undortól hány a babád, és nem a daraboktól?

Az én gyermekem meg pépet nem eszik, csak darabosat, de nagyon válogatós. Ha bármilyen zöldségfélét adok neki, pár öklendezés után kihányja... Majd átöltözés után vacsorázik tovább jóízűen (gondosan kikerülve a zöldeket).


11 hónapos

2012. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
még valami: kisfiam imádja az Actimelt (doktornő ötlete alapján kezdtem el adni). Igaz a gyártó 2 éves kortól ajánlja, de a doki azt mondta, hogy ez csak óvintézkedés a tejfehérje miatt részükről.
2012. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat,akkor egyenlőre nem próbálkozom darabossal,de például tegnap adtam neki kiflicsücsköt amit ügyesen majszolgatott,és este mivel nem volt itthon sinlac,vaníliás tejpépet adtam neki,amit nagy kínlódás árán(elterelő hadművelettel)megevett,de persze csak kis mennyiséget,de majd ma próbálkozom még hátha eszik belőle kicsit többet!Érdekes mert amikor elterelem a figyelmét(adok neki valamit a kezébe vagy apa mutat neki valamit)akkor nyitja a száját,és megfeledkezik az öklendezéstől!

Van amúgy más is akinek nem fogadja el a gyermeke a tápszert?

Próbálkozom majd beletenni neki a tápszert a gyümibe csak attól félek hogy megérzi az ízén és még a gyümit sem fogja elfogadni utána!Az volt szerintem a gond,hogy 8 hónapig kapott anyatejet és előtte abszolút nem kapott tápszert és fura volt neki az íze az anyateje után,és úgy döntött,hogy ő azt nem kéri!

2012. febr. 21. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!