Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kilenc hónapos lesz 24-én a...

Kilenc hónapos lesz 24-én a kisfiam és öklendezik a nagyobb darabos bébikajától. Mikor fogja elfogadni normálisan?

Figyelt kérdés
Üveges bébikaját eszik, és a kecskemétinek a 8 hónapos kórtól adhatóban elég nagy darabok vannak és azoktól öklendezik.
2009. dec. 11. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
próbáltál már neki előbb valamit csipegetni,előbb tanulja meg kisebb darabokat,hogy hogyan kell rágni.pl. pici krumli csak szétnyomkodva,vagy répát, banánt. az én fiam meg pont az ellenkezője.szívesebben eszi meg a darabos ételt,mint a turmixoltat. na ez sem olyan egyszerű ám.
2009. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szoktam neki adni kenyér héjat, meg kekszet, azokat elmajszolja, de ezzel a pépes és darabos kajával nincs kibékülve.
2009. dec. 11. 19:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne sürgesd. Enyém 13 hónapos korától eszi a darabosat.
2009. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De a kekszet és a kiflit nem úgy eszi,hogy lényegében annyira benyálazza,hogy aztán rágni sem kell?Én is így csináltam régen:D


Hát akkor nincs más,vágd szét a darabokat,először csináld úgy,hogy etetésnél először te kapsz be az ő ételéből egy kanállal,mutatod h rágod aztán ő és játsz ezt így,szal aznapra 2 üveggel számolj etetésenként ^^

2009. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom szintén ezt csinálja ő dec 9-én múlt 9 hós.


Én főzök neki, így mindent turmixolok alapból.

2009. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10 hósom ha csak meglátja a darabos ételt már öklendezik :)

Ez van,több idő kell nekik.

Bár sokszor már arra gondolok,hogy lehet,hogy túl szük neki a nyelőcsöve??? Van ilyen? vagy ez hülyeség?? ki tudja...

Szerintem tedd ki kis tányérra és törd át mégegyszer neki a bébikajcsit,hátha úgy már könnyebben megy neki.

Jó étvágyat :)

2009. dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csinálta a lányom azzal akülönbséggel, hoy nem öklendezett, hanem a darabokat egyszerúen kitolta a szájából. Az üvegesből is meg amit én csináltam abból is. 1 éves koráig turmixolnom kellett. aztán meglátta, hogy az unokatesója darabosat eszik, megpróbáltam én is és elfogadta..azóta megeszi szívesen. Egyszerúen próbálgatni kell aztán majd el fogja fogadni és öklendezni sem fog. Mi sok "szidást" kaptunk, hogy egy ekkora gyereknek már így meg úgy kéne enni és az én hibám, de nem foglalkoztam vele (na jó, néha kiborultam), tudtam eljön mindennek az ideje nem szabad siettetni.
2009. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is így jártunk a Kecskeméti 8 hós kajákkal:) 9 hónaposan a lányom még a túl sűrű pépektől is öklendezett, vagy egyszerűen az első kanál után nem kért többet. Ahogy szaporodnak a fogai, úgy javul a helyzet. Most 13 hónapos, már egész jól haladunk. A legtöbb ételt elég villával enyhén áttörni neki.

2009. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kicsit meg ilyedtem, mert már a 6. foga jön neki. Itt olvastam, hogy valakinek a babája 9 hónaposan reggelire kis sonkás, vajas kifli katonákat eszik. Ebből kiindulva kezdett ez érdekelni. Nem is lenne ezzel gond csak a rokonok kiborítanak sokszor.

Köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugodtam, és nem fogom sürgetni.

2009. dec. 11. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!