Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell a babámnak tápszer...

Meddig kell a babámnak tápszert adni?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos a babám(tápszeres) már 1,5 hónapja eszik bébiételeket meg gyümölcsöket tehát naggyából már sok mindent megeszik.Sajnos tápszeres már 1 hónapos kora óta. Az lenne a kérdésem hogy meddig szükséges neki a tápszert adni? Sajnálom hogy nincs tejem már az eleje óta és nehéz volt megbírkózni vele hogy tápszeres lett, tudom hogy abba is vannak vitaminok de azért még se olyan mint az anyatej. Ezért kérdezem hogy meddig szükséges neki a tápszert adni. Inkább akkor a normális ételeket adnám neki mint a tápszert.
2012. febr. 21. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A tápszertől nem lesz semmi baja!

Az én kislányom is elejétől fogva tápszeres volt,mert nekem be se indult a tejem.Na és?Gyönyörű egészséges kislány már 23 hónapos.Én 1éves koráig adtam neki tápszert,utána áttértünk a bolti tejre.

2012. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Még annyit.

Azért mert kap már rendes ételeket attól még a tápszert add neki.

2012. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy írod, mintha a tápszer valami méreg lenne.

Tudod, száz éve örültek volna, ha van tápszer, mert ha az anyának akkor nem volt teje, elég kétesélyes volt, hogy megmarad-e a baba.


Amúgy egy éves kor előtt nem javasolják a tehéntejet, tehát kb addig kellene tápszert adnod, de elég hamar hozzátápláltál, gondolom ezt sem fogod betartani.

2012. febr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1-2.vagyok

A hozzátáplálást nem kezdte korán én is 3,5 hónaposan kezdtem a kislányomnak.De ez mindenkinek a saját döntése.

2012. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Attól,hogy saját döntés,még korán kezdte, fél éves korig elég az anyatej/tápszer.

3. voltam, mindkét gyerekem kapott tápszeres pótlást

(és örültem, hogy tudok nekik mit adni, és nem kellett éhesen ordítaniuk a cicin)

2012. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Most nem arról van szó hogy a tápszer méreg én egy szóval nem mondtam, mert én is tápszeren nőttem fel annó. Csak azt mondtam hogy jobban örültem volna ha nem lett volna tápszeres.
2012. febr. 21. 20:46
 7/13 A kérdező kommentje:
És szerintem egyáltalán nem kezdtem korán a hozzátáplálást , 4 hónapos kortól már el lehetett kezdeni a védőnő is mondta, és az a 2 hét ide vagy oda az nem nagy dolog.
2012. febr. 21. 20:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Akármit is eszik mar, tapszerre szüksége van. Általában egy eves korig. A lányomnak volt pár hete, amikor nem itta meg, de utána megint. Most egy eves, elkezdtem a bolti tejet adni, orvosi javaslatra.
2012. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A gyermekkori cukorbetegséget leggyakrabban a nyugati táplálkozás két nagy pillére, a gabonafélék és a tej fogyasztása okozza.


Én nem fogok tejet adni, egyáltalán. Most egy éves a babám. Tászert igen (HA).

2012. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1 éves korig.
2012. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!