Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell a babámnak tápszer...

Meddig kell a babámnak tápszert adni?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos a babám(tápszeres) már 1,5 hónapja eszik bébiételeket meg gyümölcsöket tehát naggyából már sok mindent megeszik.Sajnos tápszeres már 1 hónapos kora óta. Az lenne a kérdésem hogy meddig szükséges neki a tápszert adni? Sajnálom hogy nincs tejem már az eleje óta és nehéz volt megbírkózni vele hogy tápszeres lett, tudom hogy abba is vannak vitaminok de azért még se olyan mint az anyatej. Ezért kérdezem hogy meddig szükséges neki a tápszert adni. Inkább akkor a normális ételeket adnám neki mint a tápszert.
2012. febr. 21. 20:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom is tápszeres,most 6és fél hónapos és reggel+este kap tápszert (210ml-230ml-t).Délben főzeléket eszik,uzsonnára tejberizspépet vagy tejpépet kap gyümölccsel.Legalább 1éves koráig szeretnék neki tápszert adni,de lehet,hogy nem fog összejönni,mert reggel is tiszta kínszenvedés megitatni vele,tolja el magától,este egyszerűbb mert akor félálomban megissza.
2012. febr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is örültem volna, ha nem lett volna tápszeres a lányom, de nem volt elég a tejem.8 hetesen lett kizárólag tápszeres.

Azután meg annak örültem, hogy nem volt semmi baja a tápszertől.

Fél éves kora után annak örültem, hogy bármilyet vehetek neki, ami éppen akciós, mert tök mindegy volt, hogy milyet eszik.Onnantól elkezdtem neki a babajoghurtokat is, mert a kisasszony úgy döntött, elég neki napi 4 étkezés.

Viszont minimum egy éves korig(bár inkább 2) szükség van napi fél liter tej alapú táplálékra a csontok és az idegrendszer fejlődése miatt.

Így az én lányom tépszert reggelizett, főzeléket ebédelt és joghurtot, gyümölcspépet uzsonnázott joghurttal, pudinggal és tejpépet vacsizott szintén joghurtttal.De legalább metg volt a fél liter...

11 hós korában már tejitalt kapott (az volt akciós), 1 éves korától tehéntejet és azóta is...

Sajnos a te babád még pici ahhoz, hogy az összes étkezését kiváltsd.Örülj annak, hogy megeszi a tápszert, ami abszolút nem az ördögtől való!

A lányom majdnem 14 hónapos és eddig egyszer volt csak komolyabban beteg(lázas), míg az egyik rokon anyatejes kisfia átlagosan 2 havonta beteg.

A tápszer egyáltalán nem rossz, kiváló összetételűek ma már, nem csak zsír és cukor mint régen :)

2012. febr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

9-nek!

Akkor te még 10évesen is tápszert fogsz neki adni?

2012. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!