Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen meretü pelenkat vegyek?

Milyen meretü pelenkat vegyek?

Figyelt kérdés
3,5 honapos babam ket hete a dokinal 6 kilo volt. 2-es (3-6 kg)pelenkat hasznalunk, ami meretben meg jo, pedig eleg husis a combocskaja. A 3-as (4-9 kg) hasban elegge bö. Fogytan van itthon a pelus es nem tudom, merjek-e meg egy adag 2-eset venni, mert kilo szerint mar kifutottunk belöle, vagy vegyek nagyobbat biztos, ami biztos?

2012. febr. 24. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Pelenkaboltban árulnak darabra is, vagy vegyél kisebb kiszerelésben, ha nem vagy biztos benne. De ha nem, a felesleget nem tudod ismerősnek átpasszolni? Mi úgy szoktuk, hogy elég sok baba van a családban és az ismerősöknél, változó korúak, így tudunk pelust csere-berélni. Így vagyunk a ruhákkal, játékokkal, meg egy csomó mindennel. :)
2012. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rossmanban lehet venni kettesével csomagolt pelusokat. Vegyél egy csomag 3-ast és próbáld ki, milyen.

A hasánál nem lehet a tépőzárral szorosabbra húzni?

Náluk a 4-es pelust kellett viszonylag hamar bevezetni, mert combban elég szűk volt a 3-as. Kereszteztem a hasán a tépőzárt és teljesen jó volt úgy is.

2012. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Arra ne adj, h mi van a pelenkára írva. Nekem fiam van, és szerintem a férfiassága miatt mi mindig hamarabb váltottunk méretet, mint ahogy a súlyhatár írta.

Ha azt éred, h a 2es már szűkös, akkor vegyél nyugodtan 3asat. Mi most éjjelre 5öst használunk, nappalra pedig 4+. A 4+ tökéletes méretben, az 5ös dereka nagy körben, de egymásra szoktam csatolni a tépőzárat, és úgy nem csúszik el.

2012. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van itthon 3as is, azert tudom, hogy az hasban bö, neha raadom ejszakara, de reggel, ha megfogom a felületet, nedves, ezert nem szeretem (Pampers active fit). A 2-es pont jo, bar a Huggies talan kezd egy kicsit "passzentos" lenni combnal, a Pampers meg azt hiszem nem. Szoval nem tudok dönteni. Azt olvastam valahol, hogy a Huggies kisebb mint a többi ugyanabban a meretben. Ez igaz? Lehet, hogy a 3-as Huggies a megoldas?
2012. febr. 24. 21:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi pont Huggies-t használunk. Szeretem, szerintem jobb, mint a Pampers. És talán a Pampers nagyobb egy lehelettel a többinél, a Huggies meg talán kisebb. De ezek icipici eltérések. Figyelj, 3-asra ígyis úgyis szükséged lesz nemsokára, én vennék akkor egy csomag 3-as Huggies-t a helyedben, aztán meg meglátod milyen.

Írták a 2db-os próbacsomagokat. Ha már megtaláltad a számodra megfelelő márkát, akkor ne vegyél másmilyet, mert minden pelenka kicsit másabb ebben vagy abban, így nem is állnak egyformán a gyereken se. Azt kell kipróbálnod, amit használni szeretnél. De ha vacilálsz a márkával is, akkor tényleg jó, h darabra is lehet venni őket.

2012. febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pampersnél kevés rosszabb pelussal találkoztam. Nekünk a Huggies vált be, soha, egyetlen egyszer sem ázott át reggelre egyik gyerekem pelusa sem, pedig 12 órát is rajtuk volt. Annak a gumírozása is jó, egyszerűen nem lehet derékban bő. Viszont a Huggies elég kicsi pelus, hamarabb kell méretet váltani.
2012. febr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!