Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kukis kérdés SOS?

Kukis kérdés SOS?

Figyelt kérdés
1,5 éves kisfiam kukiján ma fürdés után kicsit hátrébb jött a bőr. Hátrahúzáskor kimozogtak a fehér cuccok alóla, ezért oldódott fel az egyik részen a letapadás kicsit. De a fehér gríz szerű dolgokat nem tudtam leszedni a bőréről? Miért van még odatapadva, ugye le fog hamarosan 1-2 napon belül jönni? Miért van oda van tapadva? Remélem érthetően fogalmazok!!!!!! Ilyen esetben tovább kellene húznunk a bőrt hátra, hátha az egész letapadás feljön (már ha lehet, nem erőszakkal), és akkor nincs vele gond, vagy majd szépen idővel lassanként hátrajön az egész figyma? Nem akarok rosszat csinálni. Már többször kimozogtak ezek a picike fehér dolgok, és akkor csak éppen hogy csak ici picikét lehetett hátrébb húzni a bőrt, de most egy nagy részen oldódott fel a letapadás, ezért kérdezem, hogy ilyenkor hátha tovább is jönne. Annyira szeretném jól csinálni a kis fütyikéjét!
2012. febr. 24. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól csinálod! nekünk azt mondta a dokinéni (szuper orvos, számomra az ő szava szent, még soha nem tévedett semmiben, pedig már 5 éve ismerjük), hogy hagyjuk magától kifordulni a trutyit. Picikét lehet rásegíteni, úgy hogy ahogy hátrahúzod a bőrt, közben próbálod felfele tolni a trutyit, csak kézzel ne érj hozzá, mert ha picit beszakadna a bőr nehogy elfertőződjön. Remélem érthető. És kend be pici Betadinnal a trutyi helyét.
2012. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia az én fiam is ennyi idős. Nem tudom,hogy a picid már szobatiszta-e de azt mondta a mi orvosunk,hogy addig ne húzzuk vissza a kukit amíg nem szoba tiszta mert pont ezek a fehér csomócskák fognak gondot okozni.Be gyulladni.Én ezért nem is erőltettem.Ja és a mi dokink mondta,hogy ha szobatiszta lesz akkor szóljak és majd ő megnézi a kukiját a picimnek.Remélem tudtam segíteni de ha nem kérdezd meg a dokitokat vagy hívj fel egy gyerek sebészt ő biztos tud ebben segíteni.
2012. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én nem értek egyet a 2. válaszolóval, szerintem jól csinálod, pont attól gyulladhat be ha nem mosod ki.

szerintem se kell húzigatni, de mosni kell.

én nem erőltettem, mindig addig húztam hátra fürdésnél amíg engedte, kb. hasonlóan volt nálunk is mint nálatok, 2 éves korára minden gond nélkül hátrajött :)

2012. febr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A férjem ki szokta nyomkodni. Csak finoman probálkozik, és nem húzkodja a fütyit ilyenkor. Általában a harmadik napon kijön.

Nem fog tovább jönni, sőt vissza is tapadhat. Tapasztalat.

Ha fáj neki a pisi és csípi azt lehet csinálni hogy amikor máz mozgolódik a pisi miatt egy kis hideg vízzel teli pohárba belógatod. Pelust meg ilyenkor ne adj rá. Ha hajlamos a fitymaszűkületre, akkor valószínűleg vissza nő neki. Én most nem húzogatnám a helyedben.

Amúgy meg nyugodtan leviheted az orvoshoz a tanácsadásra, hogy nézze meg.

2012. febr. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!