Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon lassan hízik a babám,...

Nagyon lassan hízik a babám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

szül. súly: 3450g, hazajövetelkor: 3250g

7 nap múlva 2 hónapos: 3990g

Eddig csak anyatejet kapott, 20-20 percet mindkét ciciből. Mivel a védőnő azt mondta, hogy biztos nem etetem rendesen, adnunk kellett neki tápszert is. Most 20-20 percet eszik +60ml tápszert. Ezt is én gondoltam, hogy így legyen. Semmilyen tanácsot nem adnak, hiába kérdezek. Kicsit kétségbe vagyok esve. Hogyan etessem? Vigyem el másik orvoshoz vagy vizsgáltassam ki? Tényleg nem tudom már mit csináljak. Volt valaki ilyen vagy hasonló helyzetben?


2012. febr. 25. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem jól hízik. Ne csak 20-20 percet szoptasd, hanem amennyit szopizni akar. Anyatejes babánál csak annyi megkötés van, hogy hízzon. ha éhezik, azt látni rajta, mert sír, nem tud aludni, rágja a kezét stb.
2012. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
www.lll.hu őket hívhatod, nagyon rendes, hiteles szoptatási tanácsadók
2012. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én tápi helyett inkább igény szerint szoptatnám. akkor és annyit amennyit ő akar.

mikor vezetted be ezt a 20-20 percet?

mondjuk most már semmi gond nincs vele, de az első 6 hétben kevés. te tudod mennyi tejed van, én 2 hónapost nem etetnék 2 ciciből, mondjuk én ennek a 20 perces időlimitnek is kicsit ellene vagyok, mert ha lassabban szív akkor pont mindkét melledből a vizes, cukros részt szívja ki ami nem is laktat és nem is hizlal. lehet a zsíros részig nem jut el, mondom ezt te tudod. ha marad még tej mindkét cicidben szopi végén akkor erről lehet szó

2012. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

csak a saját babámat tudom leírni neked, aki kb. középkategória.

születési súlya 3750g, hazajövetelkor 3370g, ma 2 hónapos 5000g, pedig nem egy nagy evő.

szerintem valami nem stimmel, kevés a tej, vagy nem megfelelően szopizik.

2012. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elképzelhető, hogy kevés a tej, mert ha hagyom, hogy annyit szopizzon amennyit szeretne, az sem tart tovább (2 ciciből) 40-50 percnél.

Most kedden fogják újra megmérni. Kíváncsi vagyok mennyit hízott. Ha keveset, akkor szerintetek elvigyem valahova kivizsgáltatni?

2012. febr. 26. 19:20
 6/12 anonim ***** válasza:
mennyi idős korától szoptatod 20-20 percig?
2012. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

10 naposan jött el a gyerekorvos és ő tanácsolta, hogy két mellből szoptassak, úgy hogy 30 percet az egyikből 10 percet a másikból. Amelyik cicivel kezdtem azt fejjem le teljesen, majd a következő etetésnél a másikkal kezdjek. Mindezt 3 óránként és igyekezzek betartani a 3 órát, különben túletetem. :S Mivel ezt orvos tanácsolta, eszembe se jutott, hogy ez nem jó. Kb 2-3 hete tértem át arra, hogy 20-20 perc, hogy a másik ciciből is eleget szopizhasson.

Ezután jött a hideg zuhany: "miért éheztetem a gyerekem"

Most 2 napja úgy etetem, ahogy tanácsoltátok. Kíváncsi vagyok a holnapi mérésre...

2012. febr. 27. 10:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Kell egy pár nap, míg átáll majd a melled,ne ess kétségbe, ha holnap még nem lesz a súlyában nagy változás. Én már a 2. babámat szoptatom, őt is már 1 éve és volt olyan, mikor nem hízott 1,5 hónapig semmit, aztán meg hirtelen egy nagyot. Volt, mikor 20 percenként tettem cicire órákra, volt, hogy éjjel 6x is felkelt. Sosem evett 3 óránként: volt, mikor 20 perc után, volt, mikor 2 óra után kért, volt, mikor 5 óra után (persze akkor már volt 4-5 hónapos is). Szóval próbálj rá figyelni, az sem baj, ha akár egész nap szoptatsz. Ezek az időszakok ált. 2-3 nap alatt lecsengenek és újra ritkábban kér cicit. Kitartás, és a La Leche Liga (lll) tényleg nagyon jó! :)
2012. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

igen, akkor az lesz amit gyanítottam, a zsíros tejig nem igen jutott el, csak a "szomjoltó" vizeset szívta ki.


olyan hülyék az orvosok, nekem azt mondta egyszer, hogy ne hagyjam ennyit szopizni mert kövér. nem is volt kövér, mondjuk jó súlyban volt, na de mit csináltam volna???


hagyd addig az egyik melleden amíg ő abba nem hagyja a szopizást. aztán megkínálhatod a másikból, de arra törekedj, hogy az egyik melledet mindig szívja ki teljesen :) sok sikert!!!

2012. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZI MINDENKINEK!!! Megfogadtam a tanácsokat és péntek reggeltől ma reggelig 300g-ot hízott. Most 4220g. :)))
2012. febr. 28. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!