Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy hozzátáplált...

Van olyan, hogy hozzátáplált baba nem akar tejcsit enni onnantól?

Figyelt kérdés
Egy hete kezdtük a hozzátáplálást, mert már akkor is nagyon keveset evett. Ma este pedig kíváncsiságból megkínáltuk répapürével (itt Németországban ezzel "kell" kezdeni, és azt ette. De nem mertem csak nagyon keveset adni. Ismeri valaki a problémát?
2012. febr. 26. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Most a babád kevesebb tejet iszik, azért mert már kap más ételt? Ez a baj?

Igazából lányom is egyre kevesebb tejet kért, miután már evett rendes ételeket, de fokozatosan hagyta el a tejet, nem egyik napról a másikra.

Ő 8 hónaposan már nem ivott anyatejet/tápszert, csak rendes kajákat és max. tejpépet tudtam "beleadagolni".

Ő sokkal jobban bírta a többi kaját, mint a tejcsit...

Most 16 hónapos és semmiféle tejes dolgot nem iszik meg.

A joghurtot gyümölccsel megeszi, de kb. ennyi.

Úgyhogy, ha ugyanarra gondolunk, akkor igen van olyan, hogy a normális kajákat jobban bírják egyes babák és ezért kevesebbet szopiznak vagy kevesebb tápszert isznak, de legtöbb esetben ez egy hosszabb folyamat, és a legtöbb baba még a normális ételek mellett ugyanúgy szopizik/tápszert iszik továbbra is, akár még évekig.


Mi a konkrét baj? Rossz az étvágya a babádnak e téren?

2012. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én babám meg inkább csak éjszaka szopik amióta kap mást is, napközbe hiába próbálgatom cicire rakni inkább csak cummog rajta, de nem eszik.

6 hónapos most

2012. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha nem voltam egyértelmű.

Az én babám még csak 4 és fél hónapos, és az orvos ajánlatával elkezdtük egy hete a hozzátáplálást. De már azelőtt elkezdte, hogy csak 40-90 ml tejcsit evett egy alkalommal (anyatejet üvegből). Azt mondta a védőnő, hogy előfordul, hogy sokkal kevesebbet igényelnek néhány napig. Aztán az orvos azt mondta, kezdjük el a hozzátáplálást, és az nagyon bejött neki eddig. Tejcsit továbbra is keveset eszik, hozzátáplálás pedig még csak délben van. Tegnap este kétségbeesésemben már megkínáltam tápszerrel is, hátha a tejcsimmel van problémája, de az sem kellett. Megkínáltuk répa-krumplipürével, és abból evett egy pár kanállal. De közben nagyon meg is van fázva 3 napja. Gondolom, amiatt sem enne, de mint írtam, már azelőtt sokkal elkezdődött a huzavona. Csak arra gondoltam, hogy ez már így is marad esetleg a hozzátáplálás miatt? Előfordulhat?

Köszönöm az eddigieket is!

2012. febr. 27. 09:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, akkor szerintem inkább a betegség a ludas, nem a hozzátáplálás.

Előfordulhat simán, hogy egy darabig kevesébe kér anyatejet/tápszert, de utána normalizálódik a helyzet.

Betegség és fogzás alatt lányom bármit szívesen kanalazott, de olyankor nem volt igazán hajlandó szopizni. De volt fordított példa is, hogy betegen csak szopizni akart...

Na szóval szerintem még nincs okod aggódni, mert ez nem feltétlen lesz tartós probléma.

2012. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!