Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen vény nélküli gyógyszert...

Milyen vény nélküli gyógyszert adhatnék 9hós kislányomnak? Köhög kicsit, de főleg náthás.

Figyelt kérdés

Éjjel hányt. Még életében sem. Nappal elég sokat és hirtelen evett. Ennek tudtuk be, persze egész éjszaka figyelgettem. Viszont megfázott. A gyerekorvosunk sajnos nem sokat ér, mert mindig ugyanazokat a gyógyszereket írja fel az egész város babájának, nekünk nem is használ.

Tudtok vmiket ajánlani? Nurofen,...Mi az a cebion-cseppek?


2009. jún. 7. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A cebion csepp szokott segíteni nekünk. ha náthás, akkor tudsz venni neki esetleg tengerisós orrspray-t, az is nagyon gyorsan helyretette nálunk a náthát. a cebion cseppet lehet adni neki akkor is ,ha nem beteg. amennyire tudom, ilyen általános immunierősítő, tulajdonképpen C vitamin. sokan mondják, hogy étvágynövelő hatása is van. én ezt a kettőt szoktam használni megfázásra, ha esetleg lázas lesz vagy hőemelkedése lesz, nurofent csak akkor adj neki inkább. vagy panadolt, vagy ami van otthon.
2009. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igaz, nincs láza-eddig, én viszont adtam neki Nurofent. Megpróbálom 3napig. Kár,h a Cebiont csak holnap tudom a patikában beszerezni.

A télen több mint egy hónapig volt váladékos az orra, folyamatosan használtuk a tengervizet, de sajnos nem használt.

Köszi

2009. jún. 7. 11:28
 3/10 anonim ***** válasza:

en meg olyat nem hallottam, akinek bevalt volna a tengervizes, az az igazsag. Nalunk a homeopatias orrspray valt be.

nekünk a doki a nurofent mondta, az bevalt, szerintem jo, de csak 3 napig add neki.

2009. jún. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ártani nem fogsz a nurofennel végülis. kicsit az is segít a szervezetének a virus leküzdésében.

A cebionra többen mondták, hogy nem hat azonnal.

az én fiam elég fehér bőrű, meg sokszor nehezen eszik, így én most már 3 hónapja folyamatosan adok neki cebiont. most már jobb étvágya van. nem tudom igazából, hogy ennek tudható-e be:-) napi 6 cseppet szoktam neki adni.

2009. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Vény nélkül kapható a Sinupret cseppek, homeopátiás oldat. Bár vény szükséges hozzá, de ha a házipatikátokban van Calcimusc ampulla, akkor abból is adhatsz neki. Én a teájába/gyümölcslevébe szoktam mindent belekeverni, így biztosan jó helyen landol:)

Meg ajánlatos is, mert a Sinupret elég kesernyés.

Cebiont én drogériában is láttam, talán a DM-ben.

2009. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még azt hozzátenném, hogy én természetesen mindezt orvos javaslatára adtam így a 7 hós babámnak, aki 3 nap alatt meggyógyult.
2009. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Szerintem a mi gyerekorvosunk még életében nem hallott ezekről. :(
2009. jún. 7. 12:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja, mi pontosan a Sinupret?
2009. jún. 7. 12:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Calcimusc-ot érdemes lenne felíratni, mert a calcium is segít a náthás gyógyulásban egy kis c- vitaminnal (cebion). Én 1 ampullát 2x-re adok be neki (reggel-este).

Orrcseppnek jó a nasivin is. Recept nélküli.

A stodal szirup jó köhögésre. Ez nem olyan keserű, mint a sinupret cseppek.

És persze minnél többször szívni a nóziját.

Meg hát a nurofen is jó.

2009. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Náthára mindig ezt adom:

cebion csepp- c-é vitamin

calcimuscot


köhögésre. lándzás utifű. AZ nagyon sokat segített nekünk. vény nélkül kapható.


És nasivin orrcsepp.

2009. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!