Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek meddig baba egy...

Szerintetek meddig baba egy kisgyerek? Barátnőméknél 2 éves a kislány olyan furcsa nekem, hogy mindig babusnak szólítják a nevén soha!

Figyelt kérdés
egymás között is hozd ide a babus pelenkáját,adjál a babusnak enni stb...csak nekem nem baba már egy 26 hónapos kislány?

2012. febr. 27. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Mert ezt szokták meg, vagy mert a gyermek sem tudja még kimondani a saját nevét. Hivatalosan 1 éves koráig csecsemő, utána már kisgyermek. Néha mi is babának hívjuk még a 2 éves fiamat, mivel ő is úgy hívja magát. A végső határ szerintem a szobatisztaság, na, onnantól már biztos nem baba.
2012. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Becézik, nem függ a korától. Én ismerek 60 feletti Babust is :)
2012. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

26 hónapos kislány már nem baba.

de a szülei nyilván tisztában vannak vele és ha a nevén nem is szólítják, hanem mindig babusnak hívják, akkor nem "lebabázzák" hanem ez a beceneve a kislánynak.

ebben szerintem semmi felháborító nincs.


én is beceneveket aggatok a fiamra, néha, ha rossz, Mucusnak "hívom" :)

2012. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

27 éves 2 gyermekes anyuka vagyok. Apum, aki 58 éves, még mindig Babámnak hív.... Nem tudom, szerintem nincs benne semmi fura. Mi is így hívjuk a 2 éves lánykánkat (rengeteg beceneve van, de Babámnak is hívjuk)

Kisfiam 4 hónapos, még egyszer sem, senki sem szólította így.

2012. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A számomra cikisebb történet:

Felnőttképzésben dolgozom, és bejött egy 70 év körüli nő.

Íme a párbeszéd:

Az idősebb nő: - A fiamat szeretném beíratni egy tanfolyamra.

Én: - Rendben, de szükség lesz a fia aláírására is.

A nő: - Jó elviszem neki a szerződést, hogy aláírja. S szeretnék könyveket is.

Én: - Hú, nagyon sok könyvük van, nagyon nehéz lesz, jobb lenne, ha a fia vinné el őket.

A nő: - Nehéz? Akkor viszont szólok a fiamnak. "BUBÓKA"! - kiabálta a nő. Majd egy 50 év körüli jól megtermett fickó belépett az ajtón - aki addig kint a folyosón rejtőzködött - és kivitte a könyveket...

:)


Ezt most csak azért írom le, hogy ezek után pont nem zavar, ha egy kisgyereket becézgetnek, vagy "lebabáznak".

Én alapvetően 1-1,5 éves korig babáztam a lányomat, utána már nem. Sőt, előtte is a nevén hívtuk őt, de ettől még egy 2 év körüli gyereknek is lehet beceneve, amit megszoktak a szülők, és ezért így hívják.

Lehet néha zavarja a fülem, de őszintén szólva tényleg ekkora gond ez?

2012. febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
persze nem kivetni való szerintem se ha így becézik néha de ez neki nem a beceneve...a nevén nem szólítják egyáltalán!adtak neki egy érdekes nevet (szerintem azóta nekik sem tetszik)ezért nem is használják...nekem ez a furi.. Sokat vigyázok rá én nem tudom ,hogy szólítsam meg a nevére nem hallgat a babus meg nem jön a számra valahogy:)
2012. febr. 27. 13:41
 7/16 anonim ***** válasza:
Figyi, ha nem a nevén szólítják, akkor a babus miért nem a beceneve? egyébként meg tök mindegy, ha így szólítják...
2012. febr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pusztán a becézés nem lenne gond, de azt hiszem értem mire gondolsz...mert lehet kedvességből becézni, meg lehet idiótán, gügyögve is, olyan hangsúllyal, amilyennel egy csecsemővel sem beszélünk...


Az én fiam 16 hónapos, és már mióta meg nem kezelem babaként.Persze becézem, meg ölelgetem, puszilgatom, de ugyanakkor értelmesen beszélek hozzá, elmagyarázom neki a dolgokat normálisan és ilyenkor a nevét mondom.

Amúgy én azt mondom neki, hogy "hozd ide a pelenkádat"nem E/3-ban beszélek vele...


mi a neve egyébként?

2012. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
meg=megy
2012. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is sokszor mondom azt a másfél éves gyerekemnek, hogy babám! AZ apukája meg szinte mindig így szólítja! Szerintem nem ciki, és nem is gond! Megszokás! Attól függetlenül nálunk hallgat a nevére is! Ha meg rosszat csinál, akkor úgy sólok rá, hogy kimondom teljesen a nevét (vezetéknév, keresztnév)! Na, akkor megtorpan, és meglepődve néz rám! Szerintem ez nem gáz amúgy, ha úhy hívják, bár azért meg kellene neki tanulnia a saját nevét is, mert oviban ciki lesz, ha nem fogja tudni, hogy hívják!
2012. febr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!