Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez igaz történet lehet? És ha...

Ez igaz történet lehet? És ha igen akkor mégis hogy képes egy anya ilyesmire? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mesélte (nevezzük Cintinek), hogy mikor még Pesten laktak volt egy szomszédjuk (nevezzük Sárinak), akivel nem iagzán ismerték meg egymást, még a keresztnevére sem emlékszik, de néha-néha voltak összetűzéseik. Nagy általánosságban a nő csendre vágyott, de nyugodt természetű volt. Sokszor látszott rajta, hogy lestrapált, fáradt, nyomorús sorsa volt. Ódivatú szürke göncökbe járt, stb. Ritkán volt otthon a lakásán, mert általában folyton dolgozott. Cinti másik szomszédja viszont nagyon jóba volt Sárival és Cintivel is.


1 évvel ezelőtt észrevette, hogy Sárinak nő a pocakja. De mivel soha egy férfit se látott a környéken, ezért furcsának találta, de nem ütötte bele az orrát, mert nem az ő dolga. Cinti szomszédja (nevezzük Áginak), elmondta, hogy Sári nem tudja kié a gyerek, elvetetni nincs pénze, de van valami üzlet, amivel jóra fordul a sorsa...


Ági csak ennyit mondott Cintinek. Cinti azon gondolkodott, hogy biztos valami örökbefogadási program lehet,a mivel talán Sári pénzt kereshet vagy megfenyeget valaki, vagy a fene se tudja...


kb. a 7.hónap másik felében járhatott Sári, mikor 2 izmos kreol bőrű fazon beállított a lakására. Cinti csak annyit hallott, hogy "ők csak jöttek megnézni, hogy megvan-e a gyere, és nem b*ssza át a fejüket Sári". Cinti ekkor már semmire sem mert gondolni....


Mikor Sári kórházban volt Ági elmondta Cintinek, hogy Sári eladja majd a babáját valami súlyos összegekért, de hogy minek és hogy hova azt nem tudja, de még Sári sem.


Végül nem jött össze a biznisz, mert állítólag vagy nem fizettek annyit amennyit ígértek, vagy semennyit sem, vagy nem tetszett a baba vagy nem tudom, de Sári neveli és gyönyörűszép gyerek.


Ez mi lehet? Egy anya képes ilyesmire a legkétségbeesettebb pillanataiban is? Egyáltalán hogy juthatott eszébe!??? vannak akik gyerekkereskedelemmel foglalkoznak? Nagyon érdekel ez a dolog és gondolom sok más embert is. valaki tud ilyesmiről valamit? Vajon mennyi pénzt ígérhettek neki? Minden kommentet szívesen fogadok!


2012. febr. 23. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban bármi megeshet...sajnos..
2012. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A mai beteg világban simán el tudom képzelni sajnos...
2012. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az exfőnöknőm tette meg ugyanezt évekkel ezelőtt, amikor még se főnök nem volt, de még csak laknia sem volt hol.

Ő is hasonlóan járt, mint a történetben említett nő, ő neveli a gyereket, mert "nem kellett".

A kényelemben, biztonságos otthonban-családban élő nők el sem tudják ezt képzelni, pedig jóval több ilyen van, mint gondolnák.

Ehhez hasonló eset a munkatársnőmé, aki 1 millió forintért ment férjhez egy török fickóhoz (a hapsinak zöld kártya kellett). 500-at kapott az esküvő előtt, 500-at utána (természetesen házassági szerződéssel a vagyoni részről), a válásnál pedig szintén 1 milliót.

2012. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen én hallottam róla, van béranyaság is ez is illegális ma Magyarországon, de van "gyerekkereskedelem is" egy egészséges babáért 10 millió ft-ot is fizetnek. Főleg külföldiek vásárolnak magyarországról akár cigány akár fogyatékos gyerekeket mert nekik "az is megéri" itthon tömve vannak a csecsemőotthonok,az örökbe fogadási procedúra évekig elhúzodik addig a gyerek meg csak nő, nevelödik intézménybe vagy nevelőszülőnél, dobálják ide-oda sérül, nem tud beilleszkedni az új családjába, visszaviszik. Míg csecsemőnél nincs ilyen,megszületik, megveszik, haza viszik. Nem támogatom, de nem is ítélem el, mert így még mindig jobb sorsa van/lesz mint amúgy, nem ők akartak megfoganni vagy megszületni, akkor ne ők igyák meg a levét valaki felelőtlenségének. Az anyákról meg, hát én tutti nem tudnám se elvetetni se örökbeadni se eladni a gyerekem, én az az ősanya típusú nő vagyok, semmi pénzért nem válnék megtőle soha semmilyen körülmények között. De persze van aki rá kényszerül ilyesmire, nem tudhatjuk miért hogyan stb nem ítélhetjük el érte.
2012. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Én maximálisan elítélem!!!!!!!!!!!!!! Az állat nem tesz ilyet a kölykével! Nos, nem az őskorban élünk, én soha nem vetettem el gyereket és miért, mert manapság már vannak eszközök a megelőzésre is. Gumi óvszer nem ezrekbe kerül! De ha még is becsúszik a baba még el is lehet vetetni. Milyen élete lesz annak a gyereknek ha felnő ha már így indul neki az életnek, hogy az anyja eladja? Valaki úgy is mindig kikotyogja az igazságot és felnőtt korára legyen egy roncshalmaz, mert nem kellett a jó k...va anyjának? Milyen ember az ilyen és milyen nő?
2012. febr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Angoltanárnőmön voltak kiakadva egyszer, mert ő ebben semmi kivetkivalót nem lát. Terhes vagy, nem kell a gyerek, felteszed őt a vaterára (kis túlzással) és gyerekhez juttatsz egy gyermektelen párt (ő is az). Ja hogy ez emberkereskedelem? Na és, hisz így gyerekhez juttatsz egy gyermektelen párt. Mondja ő. Na jó de egy gyereket pénzért adni-venni? Mint egy tévét? Aztán arról nem is beszélve, hogy majd direkt azért fognak nők "véletlenül" teherbe esni, hogy eladják a gyereket? És így kezdeni neki egy életnek, hogy anyám csak azért tartott meg, mert nem adtak értem elég pénzt? Milyen kiindulópont ez?



Amúgy én tök elhiszem, sajnos itt a közvetlen közelünkben is simán megtörténhet ilyesmi. A világ nem az, amit a tévében látni!

2012. febr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Az előtted szóló vagyok. Tökéletesen igazad van. Nem nézik, hogy az a gyerek mit érez majd később. Tévét pedig jobb nem is nézni.
2012. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon megértem mindkét szempontot,és köszönöm, hogy válaszoltatok!

Így van, az élet tényleg nem az, amit a tévében leadnak, de én úgy gondolom, hogy mindenki maga választja meg a helyes utat vagy éppen a helytelent. (ezt az anyákra értem) De viszont ott van a másik nézőpont is, hogy ha érző szívű az a nő, aki a szíve alatt hordja a gyermekét, és nem olyan sorsra szánja az életét, mint az övé (éhezés, költözködés, stb.) akkor igen, örökbeadja. Lehetne erről napokig, hetekig vitatkozni. Igazából sajnos mi kívűlállók nem tehetünk róla, nem is nagyon léphetünk közbe, mert nem lehet, vagy etikailag helytelen, vagy erkölcsileg.


Még mindig várok véleményeket, válaszokat!

2012. febr. 25. 11:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a "tévés": minden tiszteletem azoké, akik megtartják a nem tervezett babájukat, vigyáznak rá a terhességük alatt, és örökbeadják, még akkor is, ha a terhességük alatt támogatják őket az örökbe fogadó párok, vitaminnal ellátják, fizetik az orvost stb. Ugyanis én rendkívül ellenzem az abortuszt, és annál tényleg szinte minden jobb. (Bár nem írélek el másokat, még ha el is vevetik a gyermeküket, hisz nem tudhatom, milyen a helyzetük, de nagyon megrémít és elborzaszt az ilyesmi a mai napig, még ha tudom is, hogy manapság futószalagon végzik az abortuszt, egy magzat számomra gyerek, bárki bármit mond). Na szóval semmi bajom az ilyenfajta örökbeadással vagy béranyasággal. De nagyon kell vigyázni a miértekre és a pénzösszegek nagyságára. Embereket pénzért adni-venni embertelenség. Annak az embernek a hihetelen alábecsülése, tárgyiasítása, ezzel az erővel a tescóban is árulhatnánk különféle korú gyerekeket, mindenki választhatna az elképzelésének megfelelőt, és ha nem tetszik, garanciával visszavihetné.
2012. febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem volt olyan szitum,mikor 2hós volt a kislányunk.sétáltam vele apa elé,aki munkából jött.megálltam a lámpánál,erre odaszökik egy csávó jajj de édes kisbaba duma,majd megjegyzi,hogy ad érte 10milliót.belém nehéz belém fojtani a szót,de akkor neki sikerült.majdnem hanyatt estem az ajánlatán.
2012. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!