Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzelékek bevezetése: Mi van...

Főzelékek bevezetése: Mi van abban az esetben, ha, a fél éves kislányomnak pont a burgonya nem ízlik? Tudtommal ez lenne minden főzelék alapja.

Figyelt kérdés
Sárgarépa főzeléket csináltam neki 1/3 rész burgonyával és 2/3 rész sárgarépával. Végül már növeltem a sárgarépa arányát de így sem ízlett neki. Viszont nem a répával volt gondja, mert azt magában, majd később a főtt almával összekeverve is megette. Próbáltam magában megkostóltatni vele a burgonyát, na úgy meg végképp ki is köpte egy az egyben. Mi a teendő ilyenkor? Hogyan készítsem a főzelékeket?
2012. febr. 28. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor ne adj neki krumplit. Majd később próbáld újra kóstoltatni vele. Krumpli nélkül is lehet főzeléket főzni.
2012. febr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én sose sűrítettem krumplival a főzelékeit. Számomra nagyon furi dolog. Többet tettem bele az adott zöldségből és ennyi.8 hótol meg már mehet a gyenge rántás-habarás is.
2012. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Enyém sem ette meg fél évesen a krumplit. :)

Most 13 hónapos és már előfordul, hogy elfogadja, de nem rajong érte.

Nem kell erőltetni. Ehet répát magában is, sütőtököt is, stb.

Szerintem sincs szükség a sűrítéshez burgonyára. Én sosem használtam arra. Turmixba csak az adott zöldséget dobtam bele, és a husit. Majd kanalanként adtam hozzá a főzővízből addig, amíg megfelelő sűrűségű lett. Ha nagyon lédús a zöldség, akkor rízst főztem neki bele, és az valamennyire sűrűbbé tette.

2012. febr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbálkozz később a krumplival, ha most még nem megy.

Az én fiaim nagyon sokáig nem voltak hajlandóak főzeléket enni, aztán gyümölccsel dúsítva nagy kegyesen elfogadták. Talán már 7-8 hónaposak is voltak, mire gyümölcs nélkül megették.


Egyik ismerősöm rizzsel adta a főzelékeket a babájának, mert neki is krumpliundora volt. A rizs viszont nagyon bejött. (gondolj bele, az ázsiai babáknál hogy megy a hozzátáplálás... narancs, rizs, hal! :) ott aztán nem az alma meg a krumpli az alap! :)

2012. febr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Enyém se szereti, sőt a főzelékeket egyáltalán nem. Maradt az almaszósz, meggyszósz - a kanál elejére, a végére meg a húspép pici krumplival.
2012. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sinlacal sűríthetsz főzeléket és gyümölcsös dolgokat is.


De ha a burgonyát szeretnéd megkedveltetni , érdemes vagy anyatejjel vagy tápszerrel keverve adni , és növelni a krumpli arányát. Ne nagy adagokban gondolkozz. Törtkrumplihoz is adunk tejet vajat ha magunkra főzünk , nem olyan fura dolog :)

2012. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ettől a burgonyázástól falnak tudok menni :)

miért kéne felhízlali a babát? semmi keresnivalója a krumplinak minden főzelékbe%

enyém 2,5 éves, sose ette meg a krumplit, eszembe se jutott, hogy ez gond lenne :)


megfőztem a zöldséget vízben és leturmixoltam a főzővíz nélkül. így nemhogy sűríteni nem kellett, még hígítottam is :)

2012. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!