Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg neki az...

Hogyan tanítsam meg neki az állatok nevét? Milyen könyvet használjak? 8 hónapos, elkezdhetem neki mutogatni, ugye?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
kicsi még, ráértek, majd úgy 1 éves korától, akkor már majd érdekli. Nekünk olyan könyvünk volt, ami hangot is adott.
2012. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elkezdheted de szerintem még nem fogja "érdekelni". Ettől még én is mutogattam a kislányomnak de most hogy 10 hónapos lett, kezd figyelni és már meg tudja mutatni néha amire rákérdezek, sőt már tudja, mit mond a tehén.

Nekünk van leporellonk amiben csak háziállatok vannak és mellettük versike. Nem kell nagyon bonyolítani, mutass rá az állatra és mondd a nevét. És még esetleg, hogy miről tudja megismerni. Pl. oroszlán, ez az oroszlán sörénye. Van állatos sípolós könyvünk is, illetve plüss figurát is mutathatsz neki, megnevezve hogy milyen állat.

2012. febr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a kisfiamnak nagyjából 10 hós korától kezdtem mutogatni az állatokat, bár egyáltalán nem érdekelte. Most 1 éves múlt, és még most sem érdekli :) Lapozgathatok én bármilyen könyvet, verseset, zenélőset, teljesen mindegy. Vannak plüssállatai, azokat tudja hogy melyik a kutyus, a tehénke, a maci, a nyuszi meg az elefánt. De a könyvek hidegen hagyják. Nem baj, majd megérik rájuk :)
2012. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2éves múlt a fiam, most kezd érdeklődni az állatok iránt, eddig hiába mondogattam neki.
2012. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 8 hónaposan a plüss-állatkák közül már biztosan felismerte a cicát (látott élőben is:), ezt sokat ismételtem neki.

Könyvben kb. 10 hónaposan kezdett el jobban figyelni, bár nem voltam benne biztos, hogy tudja értelmezni a kis képeket, de tény, hogy most 10,5 hónaposan, ha megkérem, hogy mutassa meg a Bodri kutyát a kedvenc könyvében (Ki mit eszik), akkor megkeresi a könyvet és "lapozgatja", rágcsálja. Persze, nem tudja még megtalálni vagy megmutatni, de elszöszmötöl ezzel a feladattal.:) Mert amúgy meg nagyon nem az a szöszmötölős fajta..., állandóan jön-megy-pörög, örülök, ha picit leül és elmolyol.:))


Sztem ha figyeli a mozdulataidat, talán azért jó, ha elkezded mutogatni neki a könyben, mert magát a könyvet érdekesnek fogja találni, szívesen lapozgatja majd ő is.:)

2012. febr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na elmondom az igazságot :)

Sípolós könyvünk van, abban szoktam neki mutatni, mi micsoda. Minden oldalon csak egy állat van és utánzom a hangját. Tetszik neki, neveti, amikor kukorékolok, vagy sziszegek, ugatok, nyávogok. A nyuszi hangját is tudom és a halat is utánzom, egyedül a teknősre nem találok semmit :D


De nem mutatja még, nem lapozza fel a könyvet a kutyánál, ha kérem :D

Csak kíváncsi voltam, nálatok hogy van ez, meg hogy van.e "értelme" ezzel foglalkozni.


Köszönöm mindenkinek! Megy a zöld kéz!:)

2012. febr. 28. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ezt a klasszikus kemény lapos könyvet vettem meg. Szét vagdostam a lapokat és egyesével mutogatom+imitálom az állathangokat. De csak 10 hós korától kb. Egyelőre csak figyel. Nem mutatja meg Ő sem amikor megkérdezem hol a nyuszi, stb.De szerintem ez nem jelenti azt hogy nem is tudja......!
2012. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lépésről lépésre sorozat, Szavak, Állatok, Tanya 12-18 hónapos korig. Alexandránál lehet kapni, és az Aldi is szokta árulni. Nagyon jó könyvek, ha mutat érdeklődést a babád ennyi idősen, akkor ez is biztos tetszeni fog neki. Nálunk 8-9 hónapos kora óta mennek a könyvek, most 18 hónapos, és még mindig könyvmániás. :-)


Tanítani nem igazán kell, ha érdekli amikor együtt lapozgatjátok a könyvet, akkor úgyis meg fogja jegyezni, ha mondod neki, hogy "nézz oda, kiscicák!" stb. Főleg ha még az utcán is láttok a könyvből állatokat.


[link]

2012. febr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!