Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen hozzátáplálási...

Ti milyen hozzátáplálási táblázat alapján haladtatok tápszeres baba esetén? 5. hónap végére hány étkezést érdemes kiváltani, ha napi 5x eszik 200 ml/alkalommal?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jól esik a babád!

Gondolom tápszert eszik, nem anyatejet, hogy ilyen pontosan tudod. A lányom 5 hónapos, csak az ebédet váltottam ki eddig és 3 hét múlva kb. tervezem a tízórai kiváltását is.

A baba igényeit tekintsd, ne azt, hogy ki mit ajánl, hagyatkozz arra hogy anya vagy.

2012. febr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Mi beszéltünk az orvossal, védőnővel,és megnéztünk néhány táblázatot neten, kismama újságban. Nagyjából mindenhol ugyanazokat tanácsolják ennyi idősen: alma, banán, szilva, barack, krumpli,cékla, répa stb. Szerintem 5 hósan mi inkább még csak kóstolgattunk, de egy étkezést akár ki is válthatsz, ha a dokid is azt mondja. Én egyébként nem tartottam magam szorosan ezekhez a táblázatokhoz, mert te látod, hogy pl a te babád mitől hasfájós, vagy mi fogja meg nagyon. Persze ne úgy értem, hogy rögtön adj neki pörköltet, de a natúr háztartási kekszet vagy babapiskótát nem javasolják, mi meg már kóstoltuk őket fél évesen, és imádta.
2012. febr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Én nem a táblázatot néztem. A védőnőnkkel beszéltük át, hogy mit lehet már adni, és én ezt követem. 5,5 hónapos a kisfiam, és már kiváltottam neki 2 étkezést, ebédre kap főzeléket, uzsonnára gyümölcsöt. Néha tízóraira is tejpépet, de csak ha nem akar tápszert inni. De ő még nem volt egészen 4 hós, mikor elkezdtem kóstoltatni, szóval már lassan 2 hónapja eszik
2012. febr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Én a felicitas kiskönyvben lévő táblázat alapján haladok. Sokat megnéztem, de ez volt a legszimpatikusabb. Kb 5.5 hónapos korában váltottam ki az első étkezést.
2012. febr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!