Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos korban mennyi az...

8hónapos korban mennyi az ajánlott tej mennyiség?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg napi 1000 ml 1 éves korig a bevitel.


Ebből:

- 0-6 hónapos korig 400 ml egyéb étel (hozzátáplálás elkezdésétől általában) és 600 ml anyatej vagy tápszer.


- 6-8 hónapos korig 500 ml vegyes étrend (zöldség, hús, gyümölcs, tejpépek, desszertek) és 500 ml anyatej vagy tápszer


- 8 - 12 hónapos korig pedig 600 ml vegyes étrend (zöldség, hús, gyümölcs, tejpépek, desszertek) és 400 ml anyatej vagy tápszer.


- 1 éves kor után pedig 800 ml vegyes és 200 ml tejalapú



Az, hogy melyik gyerek ezt hogyan "tartja be" vagy melyik anyuka hogyan csinálja (hozzátáplálás függő) az teljesen egyéntől függ.

2012. márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:

Előző, ez a lista honnan származik?


Kérdező, ha a "hivatalos" hozzátáplálási javaslat szerint haladsz és a babád anyatejes, akkor 1 éves korig ajánlott, hogy az anyatej legyen a fő tápláléka. Egyébként pedig a legtöbb helyen 500 ml-t írnak.

2012. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a lista a védőnőmtől származik, akinek a gyerekorvosunk adta.
2012. márc. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, akkor ha ez hivatalos lista, akkor az én gyerekem nagyon rossz evő sajnos!
2012. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Te még nem hallottál arról, hogy minden gyermek más?!

Én lányom se így eszik. Sőt legtöbbször be se tartja a nagy könyvekben íródott dolgokat, mert mindent félreolvas benne.

Nem kell egyből "kétségbeesni", ha egy gyerek nem a könyv szerint fejlődik ...

2012. márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az én babám lefejt anyatejet iszik és napi kb 550-600ml-t. Kíváncsi voltam ez kevés e vagy sem. Iszik kevés teát is és persze a hozzátáplálás során is jut folyadékhoz. Én a tejre voltam kíváncsi.

Köszönöm a válaszokat.

2012. márc. 2. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem esek kétségbe, csak megjegyeztem valamit! Eddig is tudtam, hogy nem a legjobb evő a gyerekem!
2012. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!