Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig fertőz egy járvány?...

Meddig fertőz egy járvány? Elkaphatja még így a kisfiam? /bővebben lent/

Figyelt kérdés
Ismerősök jönnek hozzánk a hétvégén,nem alszanak itt csak 1-2 órára jönnek el.2 hete jöttek volna de az egész család beteg lett,nagyon magas láz,köhögés...Még oltották is őket annyira betegek voltak.Akkor ugye megbeszéltük,ha jól lesznek eljönnek.Most bejelentették,hogy vasárnap jönnek,már sokkal jobban vannak.Én meg elkezdtem parázni,hogy nem e kapjuk el a nyavajájukat :( 1 éves a kisfiam.
2012. márc. 2. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok egészségügyis, de én úgy tudom, hogy pl. az influenza a lappangási időben fertőz. Ettől függetlenül ha én lennék a látogatód biztos, hogy csak akkor mennék, ha már teljesen gyógyult lennék (és persze a család többi tagja is!). Biztos, ami biztos. Egyébként ez egy elég kínos dolog, mert nem könnyű anélkül megkérni őket, hogy jöjjenek később a betegségük miatt, hogy sértődés ne legyen belőle. De ha ezért megsértődnek...
2012. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hozzánk a sogornom allitott be totál betegen. Taknya, nyála egybe folyt. Akkor volt pár hetes a kicsi. Szerinte, ha a konyhába fog leulni, akkor nem fertozi meg a kohogéssel és a pruszkoléssel a gyereket. 2 szobás lakásunk van. Jo vicc. Akkor a férjem felhozta, hogy miért kell betegen eljonni a kicsihez. Sértodotten elmentek (anyos+sogorno). Azonnal szelloztettuk és szerencsére nem kapta el.

Volt, hogy apa beteg volt, de akkor sem kapta el a kicsi (akkor azt hiszem, hogy felfázott, nem vírusos volt).

Mikor meg a tesomé volt betef és 1 hét után elmentunk hozzájuk (nem feltunoen), de vigyáztam arra, hogy a 2 gyerek (egykoruak) ne igyanak egy cumisuvegbol, ne egyenek egy kanálbol és ne nyalogassák egymás cumiját.

Egyszer sem kapta el.

2012. márc. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!