Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik alkalmanként és...

Mennyit eszik alkalmanként és egy nap alatt összesen 4kg feletti 2-3 hós babád (elsősorban anyatejesek érdekelnének)?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy olyan "szabályt", hogy kilogrammonként 120g-ot kell ennie.

TUDOM, minden baba más, és nehoygmár elő legyen írva,hoyg mennyit eygen.


Én mindössze csak egy kis összehasonlítási alapot szeretnék, mert az én fiam a kezdetektől fogva sokkal többet eszik ennél (még a 4kg alattiakra vonatkozó kilónkénti 150g-nál is).

Érdekelne,hogy csak szerintem kevés ez az "előírás", vagy éppen csak az én babám szerint kevés, és esetleg másnak meg még túl sok is...


Köszi a válaszokat!


2012. márc. 2. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Lányom 4,5 kg-mal szuletett egy éve. Sokáig 2 óránként evett. Cicibol nem tudom,hogy mennyit cicilt, de 6 hetes kortol tápszeres, mert nem volt hajlando elfogadni a cicit. 2 oránként evett 100 ml-t, tobbet nem. Az éjszakákat meg átaludta evés nélkul. Mos olyan 11-12 kg és 13 hos.
2012. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Össze-vissza...van,hogy 2 óránként,van,hogy 3, és 90-140 között fogyaszt:)

Kb. 700 ml-t eszik/nap,tápis,5 kg,10 hetes.

2012. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10 hetes kislány. Anyatejes. 3-4 óránként eszik 80-120 ml. közt. Nincs meg a 150*tkg neki, megis több, mint két kilót hízott màr. Kb. 600-650 ml.t eszik egy nap.
2012. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. a fiam sem ette meg soha az elõirànyzott adagot, mégis hízott. Van, akinek kevés, van, akinek sok. :-)
2012. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam még csak 6hetes, 3 óránként eszik 90 és 160 között ciciből. 250-300g-ot hízik hetente. 3600-al született, most pedig 4800g. A kislányom még 3 hónaposan is 90-120 között evett mondjuk kisebb is volt jóval. Most 3 évesen csak 12,5 kg. Nem lehet összehasonlítgatni őket tényleg.
2012. márc. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Már azt hittem magamnak válaszoltam. :-)


Nekem is 3600 született a fiam, most 7 hetes és 5190g.

A lányom nekem is kisebb volt születéskor, 2 hónap múlva lesz 3 éves és szintén csak 12,5 kiló.


De a lányom nem tudott szopizni, és kevés volt a tejem is, így felesben evett anyatejet meg tápszert.


Nekem most védőnői tanácsra vissza kellett fognom a fiam evését, mert 180g-okat evett alkalmanként, és nagyon gyorsan hízott. A baj persze nem ez volt, hanem az hogy nagyon fájt a hasa, mert túlette magát.

2012. márc. 2. 23:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Azert az a 120 gr nem ugy van am hogy egy evesre annyit kell megennie. 24 oran belul kell nezni, es tenyleg nem alkalmankent hanem oszessegeben. Pl4 kg baba eszik ajanlas szerint 24 ora alatt 480gr-ot. Mondjuk en ug tudom ez az ajanlas 150 gr inkabb es nem az eletkortol fugg hanem ez egy a baba sulyahoz mert atlag. Ettol elterve azt szoktak mondani +- 20 szazalek is normalis. De a jo etvagyu babakkal szerintem sokkal kevesebb a gond ilyen teren (ha nem csak anyuka tomi tul a babat, ismerek ilyet szegny no nem igazan tudja meg kezelni a helyzetet mindenre azt hiszi ehes a baba es cicit ad neki, na az a gyerek hasfajos, kover, nem tul mozgekony)

Az en fiam 5 honapos anyatejes es o nagyon kis etvagyu baba. Jo kedvu hizik is de olyan keveset hogy mar kivizsgaltak mi lehet a baj. A fenti ajanlas kb 60 %at tudja teljesiteni es tutira nem fogja megduplazni a sulyat sem fel eves korara. Emellett egy izgaga rosszasag:) az orvos meg a vedono meg elkonyveltek, hogy o ilyen es kesz bar nehezen ertettem meg veluk, hogy nem a tej keves, mert neki nem kell sehogy se tobb es kesz. Meg anyatej leado is lettem volna ha kell valakinek a tej, itt ugyanis nincs kozpont.

2012. márc. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok az kimaradt hogy az en baba ezt a gyenge teljesitmenyet is 7-8 vagy tobb eves alatt szedi ossze, a tied pedig lehet hogy kevesebbszer eszik mondjuk nem kel ekszaka?
2012. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, 4kg alatt 150gx a kilók száma, és 4 kg felett 120g.

Igen,tudom, ezt felszorzom,és egész napra veszem,tehát elosztom az étkezések számával.

De az én fiam még így is sokat evett, mert még felkel éjjel is 3 óránként, nem alussza át, így 24 órán belül eszik 7-9 alkalommal.


Tehát volt olyan, amikor 150-180 grammokat megevett és mindezt napi 8x. Ez 150-el számolva is 1,2 liter....


Mostmár visszavett a teljesítményből, mert vagy 2 napig ha egyszer már kiköpte a cicit, többet nem adtam neki vissza,hanem úgy vettem,hogy ezzel elég volt. Így be is állt egy olyan 90-120 fogyasztásra, és már úgy nézz ki (lekopogom!!),hogy nem is fáj a hasa.

2012. márc. 3. 09:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a válaszoló vagyok akinek van egy szintén 3 éves "kis" lánya. :)

Mi is 2 részletben eszünk. 1x megbüfiztetem és utána folytatjuk de már azt is mértem, hogy az első részletben mennyit eszik. Hát kb. pont félúton vagyunk olyankor. Nekünk annyi a szerencse, hogy nem fáj a pocija de most Ő is visszavett ám! Ezen a héten csak 210g-ot hízott.

2012. márc. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!