Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ma lázas a kedden...

Lehet ma lázas a kedden kapott oltástól?

Figyelt kérdés
Kedd reggel kapott a lányom oltást, eddig nem volt semmi baja. Ma estére belázasodott (39,8). Más baja nincs. Adtam egy germicidet, most megy lejjebb neki, el is aludt. Ha újra felmegy viszem ügyeletre. Volt valakinek így?
2012. márc. 2. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
hány hónapos
2012. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3
2012. márc. 2. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet az oltástól. Az oltástól aznap, max másnap lehet csak lázas. Valami más baj lesz.
2012. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és mit gondoltok most vigyem ügyeletre vagy ráér reggel. más baja nincsen egyelőre, a hője is megy lejjebb.
2012. márc. 2. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennyivel oltás után már nem lehet :-(

Ha újra emelkedik vidd be az ügyeletre.

2012. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :)
2012. márc. 2. 21:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, ez más lesz, mint már írták.

De ha tudod csillapítani a lázát, akkor nem kell ügyeletre "rohanni".

Sok folyadék, és lázcsillapítás, tartósan ne legyen 39 fölött, ha kell, hűtőfürdőzd.


Ha a közérzete nem lesz pocsék a hétvégén (ha elfogadja az italt/szopit, ami van), és nem visít egész nap (ha igen, akkor valószínűleg fáj neki valami, fül, torok, ilyesmi), akkor én hétfőn vinném a saját orvoshoz. Mert egy vírussal az orvos sem csinál semmit és gyógyszert sem ad rá...


De ha bármelyik fennáll a fentiekből, akkor ügyelet.

Esetleg a gyerekorvost holnap hívd fel, hogy ez van, és akkor ő elmondja mit tanácsol, vagy ha ő nem elérhető a hétvégén, de aggódós vagy, akkor is hívd inkább telefonon az ügyeletet és kérj tanácsot, mert nem annyira "leányálom" az ügyeleten lenni és órákat várni sok ordító beteg között a "semmiért".


Jobbulást a kicsinek!

2012. márc. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21:25-ös vagyok. 3 napos láz is lehet. Annál lázon kívül más tünet nincs, a 4. napon pedig bepöttyösödik a gyerkőc. Ha viszont mással is társul, ahogy előttem is írták, akkor tényleg orvos.
2012. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!