Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányomnak mindkét lábán...

A kislányomnak mindkét lábán a2. és a 3. lábujj felső perce összenőtt. Okozhat ez később a járásnál problémát?

Figyelt kérdés
Valaki ilyen jellegű problémáját meg tudná osztani?
2012. márc. 2. 23:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Meg, akkor természetesen meg fogjuk. De ez azért meg odébb van, csak egy eves.
2012. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Sziasztok!

Én 32 éves vagyok nekem is össze van nőve a lábamon a 2-3. lábujj. 20 éves koromban gondoltam rá, hogy szétvágatom, de azt mondta az ortopédián az ürge, hogy ne csináljuk meg, ha eddig soha nem volt vele baj. És hát eddig soha nem volt vele baj. Azon kívül, hogyha papucsba megyek állandóan megbámulják a lábam :-)

Elvileg kis korban még nem kockázatos talán a műtét, de idősebb korban már a fenék alól vagy a fenékből kell kivenni bőrt és ugye a két ujj között pótolni, amit nem biztos, hogy befogad a láb, rizikós. Csak a későbbiekben is a baj lenne vele. Őszintén mondom, országos tájfutó 3. voltam, nyugat magyar foci válogatott. Soha semmi bajom nem volt belőle. Czeizel Endre vizsgált kiskoromban. Akkor találkoztam először velem egyforma X-mennekkel. (persze ezt csak viccből írom) De sokat kutatta az öreg akkoriban, hogy ezek mitől alakulnak ki. De megnyugtatta a szüleimet, hogy semmi bajom nem lesz.

A legnehezebb, hogy amikor megismertem azt akibe nagyon szerelmes voltam féltem elmondani, hogy ez van. Valahogy mindig szégyelltem. Sokszor van, hogy állok sorba kasszánál összesúgnak mögöttem az emberek. Kicsit furcsa, van aki büszke rá, hogy más, én úgy érzem, hogy az emberek ezt nem normálisnak gondolják. Ez azért az ő hiányosságuk is. De pl. nyáron nem tudok sima papucsba menni dolgozni, mert a villamoson, vagy a buszon akik körülöttem állnak bámulják. A szüleim mindig mondták, hogy ne foglalkozzak vele. De azért ez nem olyan egyszerű. Én ilyennek élem meg. Egyébként semmi másra nem hat ki. Azóta jazz zongora szakon diplomáztam és zenélek rengeteg helyen. Egyébként azt gondolom, hogy érzékenyebbé teszi az embert, és ez pozitív értelemben értem. Sokkal jobban tudom elfogadni azt akinek valami "rendellenessége" van. És sokkal nyitottabb vagyok mindenre. Megértem, hogy min mehet keresztül aki így születik. Nem egyszerű. Az X-men filmek jól tükrözik egyébként az emberek és a "mutánsok" közötti különbséget.

Érdemes a gyerekeknek majd később levetíteni.

Tudjátok mindig előjön, mondjuk nem szeretek pont ezért strandra menni, mert mindig valaki megkérdezi, hogy ez mindig ilyen volt? - Nem ez egy hete ilyen :-D

Szóval ez van. Szerintem mindenki tegyen a legjobb belátása szerint. Az egyik barátom szerint modern kori sámánnak kellene lennem, de valahogy elvetettem ezt az ötletet :-)

Puszi mindenkinek.

R.

2013. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Üdv:-Hallottál az SLO-szindrómáról?-Érdemes lenne a gyermekedet komolyabban is megvizsgáltatni...Én 35 éves férfi vagyok,nekem mind két lábamon 2.-3. páros,dédapámnak is az volt,nálunk örökletes és a doki szerint vagy az unokám vagy a dédunokám is olyan lesz.Egy hátránya van ezt most érzem 35 évesen,8 órát állok a munkahelyemen és mivel az összenövés végett nem tudod megtámasztani az ujjad mint a normál emberek nekem nap végére komolyan fáj a lábam,specko bakello-t kell viselnem...

Én is viselek papucsot mezítláb soha sem vettem észre ,hogy azt valaki bámulná,aki meg megnézte az meg nem firtatta...

A barátnőm 4 év után vette észre a strandon,hogy a sár nem jött fel az ujjaim között....

Nekem a tudomány akkori állása nem tette lehetővé a korrekciót,most meg nem is szeretném főleg mert ideg húzódik közte és derékig bénulhatok ha valami nem jön össze,de van akinek nincs ideg szál ott annak más,viszont hónapokig használhatatlan lesz a lábad mert felnőttként nehezen gyógyul.

Mielőtt meg műtteted a gyermeked vidd el egy szakorvoshoz,idegsebész vagy valami hasonlóhoz.

Ha nincs ideg közte akkor hagyd meg a döntést a gyerekednek,ha meg van akkor úgy sem tehetsz semmit mert 50%-ra ki mer vállalkozni?!-legyen egybe egészségesen mint külön bénultan...

Tisztelettel:Balázs

2014. jún. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Nekem is félig össze van nőve a 2.-3. lábujjam, mindkét lábon. Apámtól örököltem, így legalább biztos lehet benne, hogy ő az apa :D

Wikipédia szerint elég gyakori, olvasd el: [link]

Nálam semmi problémát nem okozott, 40 múltam. Kivéve, hogy nem tudom felvenni az ötujjas cipőt :)

2015. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
üdv 15 éves fiú vagyok. nekem is 2-3. van összenőve. nekem a jobb lábamon az ujjak júniusban lesznek szétválasztva és azután egy évvel a balon. kicsit félek de yolo...:DD attól félek hogy nem lesz zökkenőmentes a rehabilitáció, ugyanis focizok, de kockázat nélkül nincs diadal!
2016. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!