Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól tettem, hogy jelentkeztem...

Jól tettem, hogy jelentkeztem szeptembertől felső oktatásra? 10 hónapos lesz akkor a babám.

Figyelt kérdés

Csecsemő és kisgyermek gondozó szakra jelentkeztem, ez 2 éves képzés és pont akkorra végeznék amikor oviba fog menni. 10 hónapos lesz mire elkezdem a sulit. Na de mi lesz a babával? Nem lesz neki rossz nélkülem? Úgy vannak az órák, hogy hétfőn 8-16-ig, kedden 1 óra van, szerdán 8-12-ig és csütörtökön van egy óra délelőtt és délután is, a péntek szabad. Lehet ezt így csinálni egy 10 hónapos baba mellett? Lesz aki vigyázzon rá, de ugye mégsem velem lesz.

Végülis van aki már fél évesen bölcsibe adja a gyerekét, de én nem akarom hogy neki rossz legyen.

Ti mit gondoltok erről? Van valakinek hasonló tapasztalata?


2012. jan. 14. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha van,aki vigyáz rá,akkor semmi baja nem lesz. Csak most hiszik azt az anyukák,hogy mindig a gyerek mellett kell nekik lenni.

Nagyanyáink már 3-4 hónaposan vitték bölcsibe a gyerekeket,egyik sem lett lelki sérült. Sőt,a mai ötvenesek sokkal kiegyensúlyozottabbak,mint a mai gyerekek.

2012. jan. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Ezt neked kell érezned. Fél éves koráig simán itthon hagytam volna apával. Most 10 hónapos, de a heti egy alkalommal is hiányzik, amikor a barátnőimmel kávézok. Mostanában annyira ügyes, okos, egyre több mindent csinál. És valahogy úgy érzem, lemaradok valamiről, ha nem vagyok mellette. :)

De ez én vagyok. A babát nyilván kevésbé viseli meg, mint az anyát. Hiszen a kicsit szórakoztatják, elterelik a figyelmét. :)

2012. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
én is szeptemberben kezdem az óvónőképzőt levelezőn, a nagyom akkor lesz 3,5 éves a kicsim 9 hónapos. remélem menni fog, nagyon szeretném, nekem annyiból jobb, hogy 2 hetente hétvége a suli, nappalin nem tudtam volna vállalni.
2012. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3 hónapossal kezdtem nappalin a fősulit, 3 hetes volt a második(ekkor már levelezőn), amikor jött a következő év. írj bátran privit!
2012. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!(4-es)

Én BKF-es vagyok,elvileg csak 4 passzív félévem lehet. Már 3-at ellőttem,szerinted lehet még a 4. után is méltányosságból passziváltatni? Pl. még egy gyerekvállalás miatt.

2012. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én szeptembertől folytatom az egyetemet (jog), szerencsére csak szombaton vannak órák, de nem kötelező bejárni. De a vizsgákra még nem tudom,hogy mennyire fogok tudni felkészülni, de remélem menni fog.
2012. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TKI Ibolya ***** válasza:
Sziasztok! én is most akarok jelentkezni fő sulira.Szerintem nem lesz gond a babáddal.Megtudnátok mondani,hogy mennyit kell befizetni jelentkezéskor mert a neten össze vissza írnak mindent? És lehet még egy kérdésem ami nem ide tartozik? Azt olvastam hogy az alkalmasságin egy művészeti alkotásról kell beszélni.Mi lesz ez vers? És hogyan lehet erre felkészülni nagyon régen érettségiztem már.
2012. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: milyen szakra jelentkeztél?

Én államit és költségtérítésest is megjelöltem és ez 9ezer ft volt.

2012. jan. 16. 14:45
 9/11 TKI Ibolya ***** válasza:
Tanító képzőbe jelentkeznék tanító szakra.Köszi a választ.
2012. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja hát igen, tanító szakon biztos van alkalmassági, nézd meg a felvi.hu-n, ott biztosan le van írva minden jelentkezési feltétel.
2012. jan. 17. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!