Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliába kiköltözött babák...

Angliába kiköltözött babák anyukái! Kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Párom Angliába kapott munkát. Én GYED-en vagyok, most lesz egy éves a kislányom. 3 éves koráig szerettem volna itthon maradni vele, de természetesen így most utazunk mi is. Az érdekelne, körülbelül milyen összegre számíthatok kint amit BIZTOSAN megkapok a baba után, mert olvastam hogy mindenféle támogatás jár, még a lakás bérlését is támogatják. Dolgozni én is szeretnék, de csak a pici 3 éves korában. Ha jól tudom, csak a családit (meg a gyest) kell itthon lemondani, a gyedet kapom???

Még arra is várnék ötleteket, hogyan lehetne az itthoni fontos dolgainkat kivinni (a legtöbb ruhát-gyerekjátékokat-műszaki dolgokat stb) ami sok és nehéz, és a gépre még több kanyarral se férne fel. Mert azért mindent nem szeretnék újra megvenni. Köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 3. 01:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Az en parom is kinnt dolgozik. 7 honapos volt a kislanyunk amikor kimentem utana. itthon mindent le kell mondani. Gyest es csaladit is mert a kinti igenyleskor lekerdezik kapsz-e itthon ellatast es ha igen semmit sem kaptok meg. Heti 20 font a csaladi potlek.mivel nem dolgoztal mas nem jar. amugy is csak 6 honap itt a gyes. utana vissza kell menni dolgozni. kaptok alberlet tamogatast aminek osszege fugg a ferjed fizetesetol,de ha eves szinten 16 ezer fontnal tobbet keres nem fogtok sokat kapni. a bolcsi ,ovi nagyon draga. nem eri meg elmenni dolgozni,mert arra keresel szinte. vannak szallitok akik visznek barmit cimre innen angliaba. pl angolfutar.hu . repulon nem tudsz kivinni mindent. en 50 kg csomaggal mentem es abba kettonk cucca volt. ruhak es jatekok.venni kellett ujra sokmindent. de meg igy is megeri kimenni, mert ami ebben az orszagban folyik az egy vicc.! sok sikert nektek! Hova mentek helyileg?
2012. márc. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kapsz child benefitet,ami 20 font hetente,a ferjed igenyelhet child tax creditet es working tax creditet,ami lehet szep osszeg is,attol fuggoen mennyit dolgozik es mennyit keres.Housing benefitet is meg lehet igenyelni,amit szinten a fizetes utan adnak illetve az alberlet osszege es egy fore juto kereset fuggvenyeben.Bolcsi nem nagyon eri meg,en is ebben a cipoben jarok,lassan vissza kell mennem dolgozni,de kb ramenne a fizetesem pont a bolcsire.Sok sikert es kitartast Nektek:-)
2012. márc. 3. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöma költöztetős ötletet! Bracknellbe megyünk :)


de a gyedet nem kell lemondanom, ugye? csak a csp+gyest?


Ha 1000 font körül keres egyenlőre (hány órában/hét azt nem tudom) én meg csak a child benefit-et kapom(+GYED?) szerintetek jobban el lehet lenni mint itt Magyarországon? mert itt tényleg szörnyű még a max gyeddel is :( és a child tax creditet, a working tax creditet ill a Housing benefitet mindig meg adják általában?


És Ti akkor mentek dolgozni? vagy otthon maradtok még? így is ki lehet megéri? bocsánat a sok kérdésért és Nektek is minden jót kívánok!!

2012. márc. 4. 01:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha 1000 fontot keres,akkor nagy esellyel megkapjatok a tobbi segelyt,itt az majdnem minimalber:-)es a valaszom IGEN,en semmi penzert nem mennek mar haza,egyertelmuen konnyebb itt az elet!En ugy nez ki nem megyek vissza,fel eves lesz a kisfiam,mikor menni kene,nincs az az isten hogy itthon hagyjam:-)Maradok amig 1 eves nem lesz,aztan keresek valamit,mert ugye a mostani helyemrol kirugnak mert nem megyek vissza :-S
2012. márc. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itthon mindent le kell mondani!!!! mert az angol hatóság 3 hónap alatt bírálja el a családtámogatást és lekérdezi kapsz-e valamit itthon. Amúgy ovi és bölcsi 700 font körül mozog ,így nem éri meg ,mert szinte annyit keresel kezdésnek. Így otthon lenni érdemesebb, hiszen a támogatásokkor a család összes jövedelmét nézik és ha te is keresel jóval kevesebbet kaptok. 4 évesen kezdődik az iskola előkészítő év. Ez kötelező. délben el lehet már hozni és nem ilyen nagy összegű. 5 évesen kezdik a sulit. Minden ingyenes lesz. Könyvek,egyenruha,stb. Beszéltem kinnt tanuló magyar kislánnyal és nagyon tetszik neki, itthonihoz képest sokkal könnyebb.

Igen , még abból az 1000 fontból is könnyebb. Az ismerőseink is ennyiből élnek 2 gyerekkel. Anyuka otthon és bérelnek egy 3 szobás házat. A házra a támogatást azonnal adjátok be, 30 napon belül elbírálják. Nekik kb a felét fizetik ki. És sokkal jobban élnek még így is. Itthon a bank elvitte a házukat :(

Amíg otthon vagy elkezdhetsz tanulni angolul,ami a helyi egyetemeken általában ingyenes.(ESOL course) Így jobb eséllyel kapsz később munkát. Aztán ha már ketten kerestek nagyon jól lehet élni :))) Az itthonihoz képest:)))

2012. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2012. márc. 10. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!