Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használt valaki karikás...

Használt valaki karikás hordozókendőt? Véleménye róla? Hány hetes kortól lehet használni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:

újszülöttkortól

kényelmes

keress egy tanácsadót és megmutatja hogy tedd bele a pici babád

2012. márc. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi eleinte rendes kendőt használtunk, majd mei tai-t, karikás kendőt csak azóta hogy tudott ülni (a csípőmre ültetve kötötte fel a vállamra).
2012. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk van, de hosszútávon kényelmetlen, mert félvállas hordozó. Így a súlyt nem egyenletesen osztja el, és kb. 20 perc után már nem túl kényelmes. Úgyhogy mi csak ara használjuk, hogy levigyem a szemetet vagy lemenjek a postáért vagy hasonló, de arra nagyon jó: nem kell vacakolni, csak felkapja az ember, és kész. :) Kb. 4 hónapos kora óta használjuk.

Hosszabb távra inkább hordozókendő, mei tai vagy csatos hordozó. Nekünk mei tai van, nagyon szeretjük. :)

2012. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy írják. Akár az első napoktól lehet használni, de érdemes tanácsadó segítségét kérni, általában házhoz is mennek :)

Hosszú távra inkább a kendő (akár rugalmas is, mint pl Liliputi, Tricot slen, JPMBB - nekünk eleinte ezek váltak be) a jó megoldás, hiszen az egyformán terhel mindenhová, abban is lehet szoptatni, sőt még házimunkát végezni is, míg a karikásban nem nagyon. Igaz, én már nagyobb, járni tudó gyerekkel próbáltam először a karikást, gondolom, a súly miatt is tovább lehet apróbbal, de az egy vállra, csípőre terhelés nem éppen kényelmes dolog, míg a hosszú kendőt úgy kötöd meg, hogy tudod, hová fog terhelni, mid fáj, nem fáj, fáradt ééppen, én pont ezt szerettem benne. :)

2012. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy hazajöttünk a kórházból, már másnap beletettem. Amíg pici a baba, addig jó igazán, mert a félváll miatt a nagyobb súly hosszú távon tényleg nem kényelmes. Amikor már bölcsőtartásban nem fért el benne, hanyagoltuk, majd olyan 5-6 hónapos kora körül vettem elő újra, és úgy már csípőre "ültetve" mentünk mindenhová nagyon sokáig. Azaz főleg ilyen autóból kiugrós-boltba beszaladós alkalmakra használtam.
2012. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Első naptól lehet használni, elül hordozásra is, ahogy a linken látod:

http://www.youtube.com/watch?v=IdnMh0DHnQo&feature=related

Fontos, hogy 6- 8 cmes sávonként húzd meg szorosra, hogy a babát csigolyáról csigolyára támassza meg(nem egyenes, hanem gümbölyű háttal!).

De használhatod szintén egészen kicsiként is csípőnhordozásra is:)!

2012. márc. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!