Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, lenne igény...

Mit gondoltok, lenne igény ilyesmire? ("Kezdő anyukák", kismamák véleménye érdekel főként. )

Figyelt kérdés
Szakképzett csecsemőgondozótól tanácsadás, segítség abban, mit érdemes megvenni, mi felesleges, hogyan kell ápolni a babát, mire van szüksége, mikor mit kell tenni, hogyan kell hozzátáplálni, mit kell tenni a sikeres szoptatásért, satöbbi... Biztos értitek!
2012. jan. 7. 17:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Mi még sajna csak a babaprojectnél tartunk,de igen engem érdekelne,mert már most lenne ezeregy kérdésem.

Viszont ami számomra fontos,hogy nem feltétlenül a szakképzettség fontos, hanem sokkal inkább a tapasztalat. Szóval én jobban elfogadom egy anyuka tanácsát,mint egy olyan valakiét aki "csak" könyvből megtanulta.

2012. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Milyen formában?
2012. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy vettem észre mostanába h nincs ilyesmire igény,mert mindenki jobban tudja az elsőszülött gyerekét nevelni,mint mondjuk egy anya v tapasztalt szülő aki x mennyiségű gyereket nevelt fel,akkor ne beszéljünk egy idegen szakképzett egyénről akinek mondjuk gyerek sincs...


Én mindenkit meghallgatok aztán eldöntöm h mit is fogok tenni. 3hónapos KM

2012. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen jobb helyeken a védőnő is ezt teszi.

Én szívesebben olvasgatok utána a dolgoknak és több helyről szedem össze az infót. Védőnőt eddig egyszer akartam hívni, de épp ki volt kapcsolva.

2012. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Természetesen a személy maga is anyuka, viszonylag friss tapasztalatokkal ("nagy babával, aki miatt már mindent "megtanult", amit kell, plusz szakképzettsége is van").
2012. jan. 7. 17:42
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen, de a védőnők sokszor fásultak, és igazán nem érdekli őket, pláne, akinek gyereke sincs..

Én pl érdeklődnék egy ilyen iránt, és akár fizetnék is érte.

Akár könyv formájában, de talán személyesen méginkább, mint egy "saját" babatanácsadó. Annyi mindenük van már a mai embereknek, személyi edző, életmód és ilyenolyan tanácsadó...

Persze akkor lenne érdekes, ha nem luxuscikk volna, hanem megfizethető, a tanácsokkal szerintem sokat -időt, pénzt, enegriát- lehetne spórolni.

2012. jan. 7. 17:45
 7/22 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem rólam van szó, egy ismerősöm, illetve barátnőm lenne szuper tanácsadó, őt szeretném rávenni, hogy ilyesmivel foglalkozzon. Ingyen nyilván nem lehetne elvárni, mivel az idejét, energiáját ráfordítja, hogy foglalkozzon vele, de nem tudom. . . . mondjuk egy havi fix összegért bármikr hívhatod telefonon, és segít, elkísér ide-oda, vásárolni, átmegy néha, megmutat ezt-azt babagondozásról, ha valamit nem tudsz megoldani, elmagyarázza, megmutatja, például az én babám hasfájós volt, szupi volt, hogy van, aki szakszerűen, jól megmutatja, hogyan tudok leggyorsabban, legjobban segíteni neki. . . ilyesmik.


Ilyen mindenegyhelyenésazonnal-ra gondolok, persze, a védőnőnek is ezt kéne, de sokszor fásultak, munkaidőn kívül persze nem szívesen foglalkoznak veled, sokszor gyerekük sincs. . . és sokszor idősebbek, és "elavult dolgokat mondanak", nem akarok ezzel bántani senkit, de én ezt tapasztaltam sajnos, tisztelet a kivételnek.

2012. jan. 7. 17:53
 8/22 anonim ***** válasza:
Nálunk pontosan ezt a "szerepet" tölti be a védőnő, kedves, naprakész és van 3 gyermeke. Minden infot megkapok töle, terhesség alatt is és most is sokat segített/segít. Ezen felül könyveket, újságokat elolvastam baba témában és a neten is sok mindennek utána néztem már. Az ötlet jó, de nekem személy szerint nincs szükségem rá.(bár sosem lehet tudni)
2012. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Az az ideális, ha a védőnő ez a személy, de sok esetben sajnos nem ilyenek a védőnénik.

Teszem azt havi 5-10 ezer forintért bármikor hívhatod, ennyit nekem bizti megérne, lehet többet is.

Csak gondolkozom, nem tudom, mennyiért lenne reális.

2012. jan. 7. 18:08
 10/22 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen lenne rá igényem. Szerintem a leghatékonyabb formája ennek egy kedves kis csoport, anyukák a babáikkal. kb. hetente, ha tehetik összejárnak és megbeszélik, kinek milyen tapasztalata volt már a babával, mindenféle témában. Egy ilyen csoportnak jó, ha van egy szakképzett (és ha lehet gyakorlott vezetője, védőnő, szakápoló stb.)

Én legalábbis ilyen csoportot keresek, amelyhez szeretnék is csatlakozni. Azt gondolom, hogy az egyszemélyes tanácsadás nem elég, minél több tapasztalatot hallgatok meg, annál jobban érzem magam. Minden baba más és más, de sok egyforma tulajdonságuk és viselkedésük is van.

2012. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!