Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülötteket minden...

Az újszülötteket minden kórházban cukros vízzel etetik? Ez miért jó?

Figyelt kérdés
Ahol én szültem, ott lehetett választani, hogy tápszert vagy anyatejet kapjon, ha kell kiegészítés. Így aztán sokszor jóllakottan kaptam meg. Szopni az 5 nap alatt semmit, nem indult be a tejem, sok volna most leírni. Lehet, jobb lett volna, ha kicsit "éhezik" és akkor szopott volna?
2009. jún. 8. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor szültél? Hol? Én úgy tudom, hogy most már cukros vízzel itatják őket mindenhol. Anyukám ki is volt akadva rajta, mert amikor mi voltunk babák, még tápszer vagy anyatej volt. De őszintén szólva, én nem örültem volna, ha valami idegen tejet adnak neki. A cukros víz állítólag egy kalóriabomba, a foga meg még nem megy tőle tönkre.

Most meg már rooming-in van, úgyhogy akár folyamatosan mellen lehet a baba, akkor tuti beindul a tej. (Mondjuk inkább ne lássa meg a gyerekorvos, velem ordítottak, hogy csak 3 óránként szabad etetni.) De az enyém nem is fogadta el a cukros vizüket!

2009. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kecskeméten szültem 2008. decemberben. Megint elolvastam a papírokat, tényleg aláíratták, hogy mi legyen a kiegészítés. Gondolom azt is kapták, mert volt, hogy amikor hozták szopni, akkor jött vissza a tej a szájából.
2009. jún. 8. 20:42
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ahol én szültem, ott végig velem volt a lányom. Akkor tettem cicire amikor akartam. Cukros teát hoztak a csecsemősök, aki akart adott neki. Az első két nap nekem is alig volt tej, de a gyakori szopinak köszönhetően beindult. Az ottani csecsemősök szerint az első nap elég amit a magzatvízből ivott a baba. A második két napban az előtej. Csak akkor kell némi pótlás ha a negyedik napon sem indul el a tejcsi. A szoptatás nagyban azon múlik, hogy milyen a kórházi személyzet hozzáállása, és hogy mennyire készül rá az anyuka!

2009. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A cukor az éhségérzetet csökkenti, ha nem indul be időben a tej.

A víz segít a májnak, kisebb az esély a sárgaságra, ha itatod a babát.

Ahol én szültem, c.víz volt. Tápszert csak akkor adtak, ha "minden kötél szakadt".

Az én lányom kapott tápszert (sajnos), vizet is, nem sárgult be.

2009. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nálunk nem volt hozzáállás. Bedobálták a babákat, kb 1 óra múlva jöttek értük. Csütörtök este szülem, péntek reggel láttam először. Aznap délután jött egy kedves védőnő, próbált segíteni, de egy emberre kb 5 perce volt. Jött a hétvége, kedden meg jöttünk haza egy tápszer recepttel, meg hogy nem szopott semmit. Itthon meg csak sírt, sírt. Rossz még rágondolni is.
2009. jún. 8. 21:02
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is cukros víz volt, ha csak nem beindult a tejtermelés, és tudtam fejni annyit, amennyi kellett neki. nekem szerencsém volt, mert volt tejem bőven, már a kórházban fejtem, és mindig bevittem, ráírták, hogy kié, és azt adták neki. Nálunk normálisak voltak, mert kiskanállal adták a babának nem üvegből, így nem szokott hozzá a cumisüveghez idő előtt. a sors fintora, hogy nem tudtam itthon szoptatni, így fejtem és üvegből kapta:-)
2009. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az enyém csak születése után kapott cukros vizet, mert 2,7 volt a cukra (terhességi cukorbetegségem volt)

Utána mindenki maga döntötte el, hogy ad-e cukros vizet, vagy tápszert a babájának, maguktól egyik babának sem adtak.

2009. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Győrben tápot adnak, de nekünk nem kellett, szépen szopott a lányom az első pillanattól.

De sajna van, ahol cukros vizet adnak, vagy teát.

2009. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem az ÁEK-ban azt mondták, hogy a "cukros víz" csak egy rossz elnevezés, igazából semmi köze a cukros vízhez. Azt adták cumisüvegből (az én babám is kapott, mert nehezen indult be a tejem) amit egyébként mi is kaptunk szülés után infúzióban, sima fiziológiás oldat (remélem jól írtam). Tehát nem cukor + víz!

...én is 2008. decemberében szültem...

2009. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Debrecenben a Klinikán nem adnak cukros vizet, hanem tápszert pótlásnak. Tudom, mert az én babámnak is kellett, de cukros vizet nem kapott szerencsére

5 hós babás

2009. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!