Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYED kérdés? Megmondaná vki,...

GYED kérdés? Megmondaná vki, h brutto 84000-nek 1 gyermek után járó családi adókedv. -vel mennyi a nettoja?

Figyelt kérdés
Nem akarom elhinni,h 61000 Ft...
2012. márc. 5. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
16% szja, 10 % nyugdíjjárulék 72 ezer körül kellett volna kapnod, szerintem pont a családi adókedvezmény nincs elszámolva. Gyedkompenzációt nézted már? Mert jobb ha apa kapja a családi adókedvezményt akkor jópár ezressel több gyed kompenzáció járna neked. ismerőrömnek most szóltam ő kapta a családi adókedvezményt kapott 200 ft kompenzációt ha apa kapja jár neki 9200 ft. Nem mindegy. A táblázat a Magyar Közlöny 12. számában van.
2012. márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pont így kalkulátam én is,ezért felhívtam őket és a 3.ügyintézőtől azt a választ kaptam,h ezt dobta a gép és benne van az adókedvezmény...

viszont most azon gondolkodom,h ha tényleg nincs benne,akkor azt majd jövőre vissza tudom igényelni,annak ellenére,h sz@r a bérszámfejtő programjuk,ugye?

2012. márc. 5. 11:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Magzat után igénylem a családi adókedvezményt és azt csak az anya veheti igénybe,ha nem vagyunk házasok "csak" élettársak.Állítólag...
2012. márc. 5. 11:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem... Ha magzat után igényeled,akkor hogyan lehetsz gyeden?? Mert ha van már egy nagyobb gyerkőc, akkor meg ugye 2 gyerek után kéred. Vagy valamit rosszul értelmezek?
2012. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy jól számolták,hiszen a 93000Ft-os bruttó minimálbérből kapnak kézhez 63000Ft-ot.Neked csak 83eFt a bruttód így értelemszerűen az 50 valahány ezer nettóhoz még kapod a 10eFt-os családi adókedvezményt,így kaphattál ennyi pénzt+a február csak 29napos volt,tehát e miatt is lehet kevesebb pár ezerrel.
2012. márc. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen van egy másik gyerkőcöm,de utána apa igényel...,tehát megosztott a dolog.

Sztem a gyed-ből nem annyi a levonás,mint a bérből...

A józan paraszti logika szerint -12000(adójóváírás)helyett +10000(családi adókedvezmény,amit tavaly nem igényeltem)=kb.-2000(tehát a tavalyi 70-74000,csak ennyivel kéne kevesebb legyen,nem?)...vagy ez így túl egyszerű?

2012. márc. 6. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!