Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás/ atópiás kérdés! A...

Ekcémás/ atópiás kérdés! A csecsemőkori ekcémát tényleg ki lehet nőni?

Figyelt kérdés

Vagy ezzel csak nyugtatják az anyukákat, hogy ne essenek totál kétségbe. Mitől függ, hogy a baba arcán vagy a testén jön ki? Van, akinek csak itt vagy csak ott?

Vagy az allergéntől függ? Pl, ha hidegre vagy ételre, akkor inkább arc, ha valami kemikália (mondjuk kőolajszármazék a mosóporban), akkor meg inkább test?

Vagy tök mindegy.



2012. márc. 4. 20:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%

A terület szerintem minden gyereknél változó, az én kisfiam arcán van egy 5 forintosnyi - mikor kijön.

De valóban ki lehet nőni, és a kezelése is egyszerű, nem kell nagy cécót csinálni belőle.. Valami jó kis zsíros krém, vagy shea vaj + a jó öreg fürdetőkrém, és vissza is húzódik!

2012. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire azért nem egyszerű... a zsíros krémmel jó sokat lehet rontani rajta pl.

Azzal kenjétek, amit a bőrgyógyász ír.


Egyébként igen, kinőhető. Nekem is volt, már nincs.

2012. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én nem kenném szteroid tartalmú krémmel, ha nem muszáj. A bőrgyógyászok meg nagy átlagban azt írják - legalábbis nekem ez a személyes tapasztalatom.

Nekünk bejött a zsíros krém. Egyébként ha keresőbe beírod, hogy shea vaj ekcéma, kidob egy csomó linket, sokan esküsznek erre is.

2012. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Milyen zsíros krémre gondoltok pontosan?
2012. márc. 4. 20:26
 5/19 TKI Ibolya ***** válasza:

Mi mindig a Linola fett fürdő olajat használtuk a gyerekeknél.Nagyon jó és gyorsan helyre hozza a bőrt.Lehet kapni krémet is ilyet de mi csak akkor használtuk ha már nagyon súlyos volt a helyzet.

Azt nem tudom hogy mitől függ a hely ahol elő jön.A bőrgyógyászunk azt mondta hogy az atópiás ekcéma nem nőhető ki,mert elmúlik de jön helyette más allergén dolog esetleg aszma.

2012. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2012. márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

igen, ugyanúgy kinőhető, mint az asztma és az arra való hajlam.

Nem egyértelműen atópiás a babám bőre, nagyon jó rá az Emolium és a sheavaj.

2012. márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen kinőhető.

Szerintem az, hogy melyik testrészen jön ki és mi használ rá, egyén függő. A kisfiamnak, használtunk emolium fürdetőt, krémet, valamennyire használt, de nem az igazi, most physiogel-t használunk, ettől látványos a javulás.

Amit a gyógyszertárban kevernek ki, nem biztos, hogy szteroidos, nekünk készítettek szteroidosat is, illetve, sima egyszerű zsíros bőrápolót. (nekünk nem jött be, de ez nem azt jelenti, hogy másnak nem hathat)

Az, hogy mitől jön ki, hát....ezen még mi is dolgozunk ez is szerintem egyén függő. Elsőre én is a kemikáliákra gondoltam, elhagytam a öblítőt, majd a fürdetőt, majd a sampont (amúgy 15 hónapos a fiam és eléggé márkahű vagyok, úgyhogy kezdetektől ugyanazokat a termékeket használtam). Utánna kezdük a kajákat kiszűrni, tej, tojás. Nem igazán tudjuk, hogy mi, egyelőre. Vettek a fiamtól vért allergia vizsgálatra még várjuk az eredményt,

2012. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az 1. ill. 3. vagyok.

Én a gyerekorvos által felírt védőkrémre gondolok. Glicerin alapú, tehát jó zsíros. Mikor kijött az ekcémája visszatértünk a fürdetőkrémre (nem a tubusos Naturland, hanem a gyógyszertárunk saját keverésű mosdatókrémje, ez 300 g és 500 Ft recept nélkül, tehát még így is olcsóbb), és azzal kenegetem minden este. 1-2 nap és nyoma sem volt.

2012. márc. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
azzal kenegetem = fürdés után a glicerines védőkrémmel..
2012. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!