Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol lehet (olcsón) beszerezni...

Hol lehet (olcsón) beszerezni a Bambinomio mosható pelust, mennyire praktikus, gazdaságos, és hány db -ot kell egy méretből megvásárolni, ha csak ilyen pelust szeretnék használni majd a picinek?

Figyelt kérdés

Nyári baba lesz esetleg ne várjak vele őszig ,(mennyire szellőzik?) nem fülled be a picur popsija?

Az eredeti papírbetétből hány db-ot kell betenni , hogy ne engedje át a kakit?

A magyar Monapol eldobható betét is jó hozzá?

Ez gondolom egyszerre kicsit sok kérdés , de ha v.kinek van bármiféle tapasztalata , kérem írja meg nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni.


2008. ápr. 10. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Miért nem jó a jól bevált papír pelenka?

Nem akrok reklámot csinálni neki, de gazdaságos, kényelmes, kevesebb vele a macera, környezetbarát, a baba popsiját kíméli/ápolja. mindig passzentos amikor felrakod. nem ereszti át se a kakit, se a psit (csak a legritkább esetekben). könnyen tudsz vele utazni, mert nem kell haza cipelned a koszosat kimosni/áztatni/fertőtleníteni/vasalni stb.

2008. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem akarok kötekedni , de az hogy gazdaságos nem tudom :

vegyük alapul h. az eldobható pelusból( ha a legkissebb méretűt, ami persze a legtöbb db-ra)1 db kerül KB 35-40 Ft-ba , ha éppen akciós, a bambinomio beruházása 20000Ft

ez 4 hónapig ennyi ,ugyanis amig anyatejes nem kell hozzá papírbetét , mivel híg a széklete. Az eldobható pelusból napi 10 db simán kell az napi 400 Ftx 120 napra(4 hónapra) =48000Ft.A környezetbárátról annyit , amig halmozod a kukába a pelust?Kb annyi mozdulat kell a kukába dobáshoz és a kivitelhez, mint ahoz , hogy beletedd egy vödörbe -onnan majd a mosógépbe és kitedd száradni ,öblítést, áztatást és vasalást nem igényel.Az enzim-,foszfátmentes mosószerekkel lehet mosni (pl:(környezetbarát),nincs benne semmmiféle vegyszer , így adja , hogy igen ez kíméli a baba popsiját.

A pelenkabetétek 100% pamutból készülnek,szellőzik így laborvizsgálatok alapján , tényleg minimális a babapopsijának kipirosodása stb. , mivel pamuttal érintkzik nem műanyaggal.Gondolom te is jobban érzed magad egy pamut alsóban , mint mikor betétet használsz.?

Tehát kényelmesebb , gondolom .

2008. ápr. 12. 15:48
 3/6 A kérdező kommentje:

Folytava, bocsi:(Pl:Mosáshoz ajánlják az Indiai mosódióhéjat , amit most találtam neten:500 g=2200Ft, ami Heti 3-4 mosással 3 hónapig elegendő. Ezzel a saját ruháidat és a pici összes ruháját moshatod . Ez havi 750 Ft.

Még annyit , hogy ha van kedved nézzél fel a bambinomio.com oldalra , ott még többet megtudsz róla.És mondjad el a véleményed.Köszi. 30 hetes kismama

2008. ápr. 12. 15:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezeket igaz csak olvastam, tapasztalatom még nincsen,Anglia elsőszámu moshatópelusa. De azért tettem fel a kérdést , hátha van valakinek személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban, mert persze más amikor v.mit el akarnak adni, meg a tapasztalat is más.?
2008. ápr. 12. 19:15
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Szia, mégnéztem a honlapot. nagyon szép, "szines, szagos" , mármint kecsegetető a történet.

az árat te tudod. a macera szerintem továbbra is fenn áll, de persze miért ne lehetne ötvözni a két technikát.

pelenkahasználatról: újszülöttnél naponta 6x cseréltem pelenkát, mostanában 4x-6x, csak abban az esetben döntünk pelenkarekordokat, ha hasmenés van, alami vírusos betegség miatt, ilyenkor 8-10 is leheht igaz, de ez nem jellemző.

nálumk egy jumbo pack pelenka (kb 3200 ft) minimum két hétig elég, ebben van 60 - 80 pelenka. tehát így a havi pelenka kiadásuk kb 6000 forint, mivel a DM-ben van -15%-os kártyánk + popsitörlő, popsikrém, stb.

így is hetente 10-et mososk, szineseket, fehéreket külön, gyereknek külön (két mosás min.) ágyneműk, pulóverek, ingek, nadrágok stb.

nekem nem hiányzik még mosás, vasalás nélkül meg nem szivesen adok a gyermekemre még bodyt-sem, bár, ha azt írja a leírás, hogy ez nem igényel más kezelést csak mosást, és szárítást, meggyőzhető vagyok.

de kicsit kényelem párti is...


Azt írja a honlap, hogy lesz bemutató, szerintem nézd meg közelebről, és egy kezdő csomagot vegyél, rossz nem lehet! bővíteni még akor is fogod tudni, amikor már megvan a babóca.

2008. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

folytatás képpen tehát: négy hónapra kb 24 - 26 000 Ft a pelenka költség.

Az indiai mosódióhéjjal amit te is írsz, a mi mosási ritmusunkkal lenne havi 2200 ft a mosás (ennél most olcsóbban mosunk), és így is annyit teregetek és mososk mint egy mosómedve, nem tudom hol szárítanék ha még ennél is több lenne a mosás :)

A legjobb, ha kipróbálod, és meglátod, hogy a babád mit szól hozzá :)

Mi is kipróbáltunk sok féle pelust mire megállapodtunk annál amiből semmi esetre nem folyik ki semmi, jól tart, kényelmes, stb.

szerintem költség hatékony a papír pelus (bár a környezetvédelmi előnyét még akkor állapították meg, amikor a hagyományos pelust mosószerrel mosták, így az elfogyasztott áram/víz/mosószer vs gyártás/hulladéklebontás arány a papírok felé döntötte a mérleg nyelvét. lehet, hogy ez változott azóta)


a darab számról annyit, hogy úgy számolj, milyen gyakran akarsz/ tudsz mosni, és mennyi idő kell a száradáshoz:

napi 6, max 8 váltással elég ha számolsz, két naponta, ha mosol, és két nap alatt szárad meg, akkor minimum 4 napi adagra van szükséged, 24-32 mosható. szerintem.

nem vagyok egy matematikus, de a mosás is pénz, vizet,csatornát,és áramot használ, még akkor is, ha a mosószer olcsón megvan.


Mind e mellett, lehet, hogy Neked van igazad, és hosszútávon te csinálod jól.


Az eredeti kérdésedre visszatérve: fölösleges vele őszig várni szerintem, mert csak akkor derül ki, hogy fülled-e vagy sem, ha kipróbálok, viszont, ha belefülled, akkor szerintem összel is belefülled.

Remélem fog olyan is írni ide akinek valóban van tapaztalat is!

2008. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!