Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy, és mennyit alszik 18...

Hogy, és mennyit alszik 18 hós gyerkőcötök?

Figyelt kérdés

A lányom igazából még mindig 2x szeretne aludni, csak nagyon nehezen tudom betartani vele, hogy ebéd utánig fenn tudjon maradni, így tök nyügi. 7kor felébred, majd 11kor már dőlne ki.

De ha meg letetszem, akkor 1 óra múlva felkel, mert ugye éhes, majd utána 17hkor akar megint aludni, ami azt jelenti, hogy este meg 22hig fenn akar maradni, ez meg nagyon gáz sztem egy másfél évesnek...Nálatok hogy van ez?


2012. márc. 5. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor megebédeltetem hamarabb és leteszem. Majd kinövi, pár hétig mi is 11kor ebédeltünk-van ez így a mai napig-és utána kétszer uzsi, vagy az alvás után ebéd maradéka. Ha álmos úgyis kevesebbet eszik, a többit melegítem ha felkelt. A tízórait viszont kihagytam ezekben az időkben, bő reggeli inkább. Kinövi majd, csak most az egy alvás kevés a kettő sok. Kitartást!

Két manó anyuja (4éves, és 19hós fiúk).

2012. márc. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
:-) á, köszi, a védőnő is ezt mondja...vhogy azt hittem, hogy ilyenkorra már rég beáll ez a dolog, annyira kimerítő...:-/ meg sajnálom is szegényt, hogy maga sem tudja mit is akar...
2012. márc. 5. 21:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, amit az első. Nekem is 18 hósak az ikerfiaim, ők már sokszor 6kor kelnek, most hogy előbb világosodik, 11kor már sokszor alig bírják a fejüket, akkor megetetem őket (ha nincs kész az ebéd, bővebb tízórai van), és mehetnek aludni. Bár mostanában azért kibírják, fél12 kor ebédelünk, dél-negyed 1 kor alszanak. Este meg 8-negye9kor már vinnem kell őket aludni, mert álmosak.
2012. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó, de mennyit alszik neked egyszerre? vagy du. megint alszik egyet, és este akkor is elalszik 8-fél9 körül?
2012. márc. 5. 21:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Ugyan az a helyzet nálunk,mint a 3-as válaszolónál. 1x alszik, kb 2-2és fél órát.
2012. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3as vagyok, az ikres. Nekem 8 fél 9 között alszanak el a fiúk, aztán reggel 6 fél7 fele kelnek már, (néha 7, de az ritka és általában csak az egyik,másik kel előbb) aztán déltől alszanak másfél-2 órát, néha 2,5-et. Utána már csak este.
2012. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kislányom még 2x alszik. 7 körül kel, 9-fél10 felé általában már nagyon álmos. Alszik fél11-11ig. du. pedig 14-15ig. Ez általában. De ma pl. 9-kor már aludt(6kor kelt)és 11kor szinte úgy kellett felébreszteni. délután 14től aludt, 15.30ig. változó. Én azt vettem észre, Ő még "kicsi2 a napi 1x-i alvásra. Próbáltuk, nem jött be. Majd később.
2012. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ! :-)
2012. márc. 5. 22:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Még csak 13 hónapos, de már hónapok óta csak 1x alszik. Ebéd után szokott, kb 1-1,5 órát. Néha előfordul, hogy mi is 11kor ebédelünk. (amikor átálltunk erre a rendszerre, akkor hetekig így volt, de megér ennyit a nyugodt éjszaka) :)

Este 8-9 között szokott elaludni, és reggel 7-8 között kel.

2012. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 19 hónapos. Szerencsés vagyok, mert kb. egyévesen magától átállt, és csak egyszer alszik. 7 körül kel reggel, és 1-től 4-ig alszik. Aztán este 8kor fürdés és újra lavás.
2012. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!