Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél, két év körüli gyerkőcö...

Másfél, két év körüli gyerkőcötök alszik még napközben? Mikortól nem szoktak aludni már nappal a kisgyerekek?

Figyelt kérdés

Lányom 20 hónapos múlt, egyre többször kihagyja a nappali alvást, vagy csak későn (4-5 körül) alszik el, hiába ébred reggel korábban, mint szokott, vagy hiába van kint egész délelőtt az udvaron.

Remélem, csak ideiglenes állapot, csak kéne neki a napközbeni alvás és persze nekem is:-)


2010. márc. 29. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Kislányom 1,5 éves általában 7kor kel, délbe lefektetem és alszik 2-ig, este 3/4 8 körül kezdjük a fürdést és negyed, fél8 körül fektetjük.


Szóval a déli alvás átlagban 2 óra, de ma kapta a 18 hós oltást, így még mindig alszik. Még az oviban is altatják őket ebéd után, úgyhogy sztm még szüksége van rá, ez valószínűleg csak átmeneti állapot.


Most volt óraátállítás, az általában megzavarja a babákat.

2010. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, esti alvás fél 9 :)
2010. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
köszönöm a kérdést! épp most akartam én is kiírni. Az én fiam 18 hónapos és van h két órát könyörgök neki, h aludjon...mese, üdítő.....mindent bevetek....a végén nagy nehezen elalszik, mert már annyira fáradt, h olyan mint egy őrült, nekem meg kéne egy kis nyugi, h összekapjam a lakást, meg egy kicsit szusszanjak, de ekkora már teljesen kikészülök.....szeptembertől viszont bölcsi, ott meg kötelező az alvás, utána az oviban is úgyhogy én nem akarom leszoktatni róla, meg ráhagyni sem.......tény h vannak olyan gyerekek akiknek kevesebb az alvásigényük
2010. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mármint az egy db. délutáni alvást kérdezed? Mert akkor nem értelek, még az oviban is alszanak ebéd után, szóval kb. 6-7 éves korukig alszanak egyet napközben...
2010. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen alszik,17 hónapos a lányom.f1-1-től 1.5 max.2 órát.
2010. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, az egy db. délutáni alvást kérdeztem.

Azt tudom, hogy alapesetben még az oviban is alszanak, csak az érdekelne, hogy mennyire gyakori, hogy kisgyerekek nem alszanak napközben.

A lányom sose vitte túlzásba az alvást, egy éves kora körül is csak napi félórákat aludt elég sokáig.

2010. márc. 29. 15:42
 7/7 juditzita ***** válasza:

Az én kislányom 18 hónapos.

Reggel 7 körül kel, délután 1től alszik, általában 2 órát, este fél9-9 körül fekszik le.

Nálunk sokáig cicin aludt el, kb 2 hete altatom nélküle.

Lefekszik az ágyába, és a földre (félárnyban a szoba) éneklés, és max 10 perc alatt elalszik. Igen, még az oviban is alszanak...

2010. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!