Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem árthatok ezzel a babám...

Nem árthatok ezzel a babám lábának ugye?

Figyelt kérdés

16 hónapos lesz a lányom, vettünk neki cipőt, de olyan bizonytalan vagyok. Többet is felpróbáltunk, de a 21-es pont jó a lábára és nem egy hétre tervezek cipőt venni, a 22-es kicsit nagyobb.


Ez nem gond ugye??

Gondolom,hogy kényelmes neki,mert itthon alig lehetett levenni a lábáról.


2012. márc. 6. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy ártasz. Semmi baja nem lesz, ha tartja a bokáját a cipő. Nem csónakot vettél, csak cipőt. Nyugi :)
2012. márc. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 21-est hamarabb kidobhattad volna, mint gondolod. Szerintem jól csináltad.
2012. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az egy lányomnak 18-as lába van, de 19-es cipőt vettem neki. Ebben tud menni, nem zavarja. De a kisebb valószínűleg nem sokáig lett volna jó rá. Szóval szerintem jol csinaltad. :)
2012. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem segítettek felpróbálni?

Elöször le kell mérni, úgy hogy rááll a gyerek a méröre. Akkor kijön mekkora is lehet a mérete. Aztán felpróbálni, elöl kb 1 újnyinak kell szabadnak lenni a cipöben az a megfelelö méret. Ha a 21-es pont jó volt, akkor azt jelenti pont végig ért, vagy ott volt az újnyi hely?

ha pont végig ért, akkor jól tettétek hogy 22-st vetettek.

Ha viszont megvolt az újnyi hely a 21-ben de még is eggyel nagyobbat vettetek, akkor csuszkálni fog benne a lába, elesik, húzza majd maga után.


Szóval 1 újnyi hely kb az elejében a megfelelö cipöméret.


Mi is tegnap vettünk. a mérön pont a 20-s vége fele volt az úja, és a 21-ben pont egy újnyi hely volt elötte.


Mi külföldön élünk és egy kisebb vagyont adtunk ki tegnap cipöre, itt profik az eladók a gyerek részen.

2012. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem,nem segítettek. A csizmái is 21-esek voltak már, sokáig tanakodtam, de 22-es cipőben is ügyesen futkározott.

A 21-esben úgy érte végig a lába,hogy nem volt hely, a 22-esbe épp hogy a sarka mögé tudtam csúsztatni az ujjam.

2012. márc. 6. 13:09
 6/8 anonim ***** válasza:
ennyi idős korban a gyerek lába évszakonként egy méretet nő. Érdemes mindenképpen az egy számmal nagyobbat venni, nyárra az is kicsi lesz.
2012. márc. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi meg 23-ast vettünk 17 hónapos fiamnak,nagy lábon él:)

Igazából szerintem neki is még csak 22-es lába van, de abban pont végigért a lába, azt meg nem akartam megvenni, mert nagyon hamar kinőtte volna...Így meg nem is baj, hogy picikét nagyobb, mert a harisnya alá még adok zoknit, így jó:)

2012. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem értem, ha pont végig ér a lába a 21esnek akkor miért akartad volna azt megvenni? akkor az kicsi, ami nem jó.

ajánlás szerint 1 cm-el kell nagyobb cipő mint amekkora a gyerek lába

2012. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!