Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást el lehet...

Hozzátáplálást el lehet rontani? Illetve nem is a hozzátáplálást, hanem ha valamit nem úgy csinálok ahogy a "nagykönyvben" le van írva, árthatok vele?

Figyelt kérdés
Rengeteg kérdést olvasok itt is, rengetegen nem is tudják, hogyan kell kezdeni a hozzátáplálást. Én sem. Kezdtem ahogy jónak láttam, adtam kis ideig ezt, aztán kis ideig azt. Amikor leírtam, akkor rám förmedtek többen is, hogy "elbasztad" a gyereked gyomrát! Hozzá tenném, nem rántott szelettel kezdtünk, és pacalpörkölttel folytattuk, hanem almát adtam neki 2-3 napig, aztán tököt stb. Szóval tényleg okozhatok ezzel a kicsimnek bajt??
2011. nov. 15. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi 3 hete kezdtük a hozzátáplálást tízóraira. Hetente kapott új ízeket, ebben a sorrendben: alma, barack, krumpli és most tartunk a répánál. Almát mindennap benyom 1 egészet, de van mikor barackot kap, mindegyiket imádja. Krumplit almával adtam Neki úgy 3 napig. Szerintem nem lehet ezt elrontani, ha nem ízlik Neki vagy fáj a hasa, akkor azt úgyis észreveszed, és akkor azt az ételt hanyagolni kell egy ideig. Nekem is első baba, és csak remélem, hogy jó így, de Ő nem tiltakozik és szerintem ez a lényeg :)
2011. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi elég korán kezdtük, mert tápszeres volt, vagyis 4 hónaposan.

De én sose görcsöltem rá erre a dologra. Megnéztem a bébiételes üvegeket, mit hány hónapos kortól adnak és úgy adtam én is.

Ette vagy nem, ha nem akkor nem ízlett, és adtam másikat helyette.. Pl a borsó nem ízlett neki, így azt nem erőletettem. Haladtam a köv. zöldségre..Majd mikor már evett 4-5 fajtát, azt kevertem neki és jött a többi..


Ne aggódj, nézd az üvegeket és sorrendben adogasd neki apránként.

2011. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a hozzátápláláskor jöttem rá, hogy milyen jó hogy vannak anyai megérzések. Kb. mindent érzésből csináltam. Persze olvasgattam én is a hozzátáplálási táblázatot, kerültem az erős és fűszeres dolgokat, de a sorrend, az ételek egymás utánja, mit mivel keverjek össze és milyen arányban stb. már magamtól jött nagyjából.


S néha ahogy olvasgatom a fórumot, simán eldobom az agyamat, hogy mindenért leszólják néha a másikat. De tényleg mindenért...ha korán adod az a baj, ha túl későn az a baj, ha nem adod kár érte, ha adod neki akkor az felesleges. Ezek után jó, hogy vannak anyai megérzések. Inkább rájuk hallgatok.

2011. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na igen. Reméltem, hogy nem olya válasz jön, hogy Teeeee analfabéééta, még ezt sem tudod?? ugyanis ezt már megkaptam:-) Hát tudod, én is valahogy így csináltam, adtam ezt is azt is, mondjuk még mindig csak fél üveggel hajladó enni, sőt ma 3 kanállal evett a többi tápszer. Csak amikor leírják, hogy az úgy kellett volna, hogy: Adsz neki 2 hétig 1 fajta ízt, aztán jöhet a köevtkező íz. de abba is bele kell kutyulni az előző ízt, azt adhatod még 2 hétig, mert ha nem akkor tuti allergiás lesz, vagy kihullik a haja, de minimum 7 éves koráig csak tápszert fog enni, mert megutáltatom vele az ízeket, mert nem hagyom neki leülepedni..és így tovább, és így tovább. Akkor égnek álló hajjal nézek itt mint a hal, aztán nézek a mellettem ülő gyerekemre, kérdezem tőle, hogy vajon szeret e még, hogy ennyire kicsesztem vele és a gyomrával.
2011. nov. 15. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:

sajnos az a baj, hogy lehet okozni baj a rossz hozzátáplálással.

most azt nem mondom, hogy te bajt okoztál mert fogalmam sincs mit hogy csináltál de vannak dolgok amit a baba érdekében be kell tartani. és ezek nem nagy dolgok, tehát nem hiszem, hogy aki szereti a gyerekét ne lenne rá képes :)

pl. hogy ne adjunk neki nem neki való, puffasztó, túl fűszeres ételeket. a tehéntejet ne vezessük be 1 éves kor előtt mert bizonyítottan nem képes a pocakja megemészteni.

az allergizáló ételeket gondosan, fokozatosan, kóstoltatva vezessük be. és persze a legfontosabb, hogy mindig mindent fokozatosan adjunk.


lehet a nem megfelelő kóstoltatásnak, nem időben bevezetett íznek a következménye az allergia ami 30 évvel később is előjöhet. vagy ha már allergiás akkor egy nem kóstoltatott, egyből egész adagot bekanalazott íznél, egy nagyon durva allergiás roham, fulladás is lehet, persze ez már nagyon szélsőséges.

akár későbbiekben gyomorfekély és millió gyomor bántalom, betegség következménye lehet.


nyilván nem kell szigorúan mindent betartani de azért van egy normális keret amin belül kell maradni :)

2011. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kedves 2. válaszoló, ez elég rossz tanács, sőt a lehető legrosszabb. hiszem az üveg kajákat jóval előbb be lehet vezetni hiszen az allergizáló dolgokat kivonják belőle.

inkább tölts le egy táblázatot, azzal nem lehet mellényúlni

2011. nov. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Üveges kaját adok neki én is, többek között. Eleinte reszeltem az almát, főztem a burgonyát, de rájöttem, hogy felesleges ez a macera.

Án csak remélem, hogy nem rontottam el:-) Semmi extrát nem csináltam, csak adtam neki almát aztán tököt, aztán buronyát, aztán répát, aztán répásburgonyát, aztán tökösakármit, csak nem tartottam be ezt a hosszas kóstoltatást, hanem csak 2 max 3 napig adtam neki egy ízt, aztán jött a következő.

2011. nov. 15. 13:35
 8/11 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de ezt a hülyeséget... hosszas kóstoltatás? az meg mi a fene? :D jajj tényleg anyukák annyi hülyeséget tudnak összehordani :)

nálunk elég sok gubanc volt így 3 orvos segítségével csináltuk a hozzátáplálást, szigorú szabályok alapján. hetente 2 ízt kellett kóstoltatnom, 3-4 napig ment egy íz, 3. nap lehetett rendes adagot adni, előtt 2-4 kanállal...

nehogy 2 hétig adj egy ízt a babádnak :DDD

2011. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
jah és az lemaradt, hogy szerintem ilyenkor jó az üveges, hisz az ellenőrzött a piacon meg remek üvegházi vackot lehet kapni. tényleg csak arra figyelj, hogy amit te csinálsz azt nem akkor lehet adni mint üvegesből :)
2011. nov. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem is túl nagy a felhajtás e körül a téma körül...és ráadásul mindenki mást mondd, nem csak anyukák, hanem szakemberek is!!!

Kisfiam anyatejes,mégis 4 hónaposan kezdetem a hozzátáplálást almával.Eleinte úgy haladtam ahogy írja a nagykönyv,de nem igazán ment, nem ízlett neki a krumpli almával,anyatejjel.Aztán kapott a húslevesből répát, krumplit, na azt ette mint kacsa a nokedlit:))Akkor volt kb 5,5 hónapos, azóta én főzök neki mindent, kb 10 hós korától a mienkből eszik,most 13 hónapos.

Ja és amit nagyon nem tartottam be az a pépesítés volt...csak reszeltem és villával törtem, gyönyörűen hozzászokott a daraboshoz,igazából soha nem volt gond.

Ma már úgy eszi az almát, hogy csak meg kell pucolni, a kenyérből a héja a kedvence és tulajdonképpen semmit sem török már össze, csak kicsire vágom.


amúgy szerintem hülyeség, hogy a korai hozzátáplálás bajt okoz...3 hónaposan már egy csomó mindent kaptam, mégis egészséges felnőtt vagyok:)

Ja és kb 6 hónapos korától semmit sem kóstoltattam több napig.Reggel kapott újat, ha estére nem lett baja, akkor már adtam neki többet belőle.

2011. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!