Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig nem baj,...

Hány hónapos korig nem baj, ha nem indul el egyedül a baba?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 14hónapos.Elvileg már elindult,de már 2hete nem is próbálkozik vele.Beteg volt és gondolom ez legyengitette.De kezdek aggódni,hogy nem érdekli a járás,hisz mászva is elér mindent.Lányom 14hósan indult el.Tudom ezt nem lehet eröltetni,de mivel lehetne jobban ösztönözni,hogy újra menjen?
2012. márc. 6. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg segítség nélküli járást a 2 éves vizsgálaton nézik. ekkor kell tudnia, egyedül mennie, kapaszkodás nélkül leülnie és felállnia.

De ha az én gyerekem 16-18 hós kora küröl nem menne egyedül akkor kérdeznék rá orvosra. Ha 14 hósan még kapaszkodva sem megy akkor is megkérdezném.

2012. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek mondták a dévényesek, hogy kb. 15-16 hónapos korban már foglalkozni kell a problémával. Addig még bőven elindulhat, nyugi! :-)
2012. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Néhány évvel ezelőtt még 1 év volt a korhatár utánna gyógytornász.Ma már nem tudom miként is van.

Azzal próbálkozhatsz,hogy apa anya előtte és hívjátok,ha elindul zajosan örüljetek neki.Ez is be szokott válni.Vagy ha valamit nagyon szeretne,de nem szabad pl.:telefon akkor vedd a kezedbe neki szemmagasságba és azzal incselkedj addig amíg elfelejtkezik magáról és 2 lábon megy érte.

2012. márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kapaszkodva nagyon szépen megy,sőt szinte szalad.Már próbálkozott az egyedül menéssel is kb 5-6 lépés ment is,de mióta beteg nem hajlandó.:P
2012. márc. 6. 14:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont ez volt nálunk is!!Már olyan szépen megtett néhány lépést,1-2 métert, aztán valamiért nem akart menni, mintha "lefelejtette"volna.Ekkor volt 13 hónapos.Én is aggódtam picit,hogy mi lesz így, aztán a 14.hónap vége felé egyszer csak elindult.De ezt úgy értsd, hogy semmi előjel nélkül egyik nap elkezdett menni szüleimnél le-fől a lakásban és rötyögött magán, hogy milyen jó dolog ez:)Persze utána még eltelt egy kis idő, mire teljesen stabilan ment, most 17 hónapos és már a futással próbálkozik néha,persze csak bent:)

Szerintem várj még, hagyjad,mi legalábbis semmivel sem tudtam ösztönözni, nem érdekelte a dolog.

lehet jövő héten már menni fog:)

2012. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
babám 17 hósan indult el, és rögtön tökéletesen járt, szinte soha nem esett el.
2012. márc. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hu köszönöm 14:05-ös.:)Most megnyugtattál.Remélem én kisfiam is elindul pár héten belül.

Köszönöm mindenkinek a választ.

2012. márc. 6. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!