Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hó körüli babátok miket...

10 hó körüli babátok miket eszik ebédre?

Figyelt kérdés
Illetve a többi étkezés miből áll? Ilyenre gondolok, hogy reggelire, tizóraira, uzsira, vacsira miket adtok babátoknak enni és mennyit eszik. Kislányom nem hajlandó csak fél adag tejpépet enni, ebédre sem eszik 100 ml-nél többet, picit aggódom hogy valamit rosszul csinálok. Vacsira adtok főzeléket is? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 6. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én nagylányom sem volt soha nagyétkű. Reggelire és vacsira kenyeret kapott,kenőmájassal,párizsival,virslivel,kenhető sajttal...

Ebédre azt a levest ette,amit mi is ettünk (gyengéden fűszerezve megfőztem,majd kiszedtem amit Neki szántam,azt törtem kisebb darabokra-ekkor már 4 foga volt,szépen rágott. Amit mi ettünk levest pedig ezután fűszereztem meg.) Tízórait nem kért,uzsira pedig gyümölcsöt,vagy tejpépet.



Üdv:3 lányos

2012. márc. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Reggeli: tápszer

Tízórai: alma kekszel,vagy banán összetörve,néha egy-egy üveges kaja.Szezonális gyümölcsök


Ebéd:mostanában egyre ritkábban kap üvegeset,és próbálok olyat főzni amiből ő is ehet,vagy kivenni az ő részét külön,és nem olyan fűszeresre.Virslit főtt krumplival,sajtos-tejfölös krumpli,spagetti,zöldségleves,húsleves májjal,krumplileves,bababarát rakott krumpli-ezeket nagyon szereti


Uzsi: vagy 2 babajoghurt,vagy két krémtúró,vagy tejpép,vagy vajas kenyér,erre mehet sajt,felvágott,kémsajt,sonka,főtt tojássárgája ki-mit szeret.


Vacsi.tápszer


Tapasztald ki miket szeret enni.Ha szereti és elfogadja,ő kapjon vacsira főzeléket.Rokonom 10 hónapos lánya a tápszert nem fogadja már el.Ilyen is van!

2012. márc. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

10 hós kislányom eléggé szeret enni, de pl. tápszert egy hónapja nem iszik. A sima tejet sem kéri. Így néz ki a mi kajálásunk:

- reggeli: 100 g babajoghurt + 100 g gyümölcs, néha még egy gyümölcsöt ki kell nyitni

- ebéd: azt eszi, amit főzök, pl. zöldségleves (sok krumplival, csirkekrémlevest, krumplipürét sonkával és sajttal, borsófőzelék, ilyesmiket (mindenbe a lehető legtöbb tejet, tejszínt, sajtot teszem, mivel nem iszik tejet), kb 350 g amit betol ilyenkor

- uzsi: 200 g gyümölcsbe kevert babakeksz, 2 banán egy narancs levével összetörve, babakeksszel, ilyesmit

- vacsi: 150 g tejpép (nem nagyon szereti, ezért csak hetente kétszer csempészem bele az étkezésekbe), utána vagy helyette is kenyérfalatok vajjal, macisajttal, felvágottal, főtt tojás sárgája.


Étkezések közben megiszik 4-5 deci vizet, és tej helyett ugyanennyi babáknak gyártott gyümölcslevet vízzel hígítva.

12 kg, 4 nap múlva lesz 10 hós, éjjel 14 órát alszik egyhuzamban.


Én vacsira csak ezért nem adok főzeléket, mert a nagyobbik (2,5 éves) ilyenkor már csak hideget szeret enni (oviban eszik ebédet) és az bonyolult lenne nekem, hogy kétfélét melegítsek, készítsek. Ha vidám, élénk, nem csökken a súlya, jól alszik, akkor biztos elég neki.

2012. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!