Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos korban a babátok...

15 hónapos korban a babátok mond (ott) már szavakat/szótöredékeket?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Pár szót mond.Mama,anya,apa,vau-vau,papa,tá(tea),ham,oda.Régen mondta hogy pá-pá,lámpa,de ezeket egy jó ideje elhagyta.

16hós.

A te babád?

2012. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kb. 10 szót mondott, pl. pápá, mama, cica stb. Most 18 hós és "beindult", szinte mindent ismétel, de gyakran csak az első szótagot.
2012. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is mondogat dolgokat (apa, papa, mama, olló :), toll, hápi, vau, az anyát mondjuk esze ágában sincs) meg sok szónak az első vagy az utolsó szótagját.

Csak gondoltam megérdeklődöm hogy mások hogy állnak. Annyira örülnék ha már anyázna. Apa már hónapok óta van. Pedig egyformán szeret minket. Nem veszünk észre apásságot, vagy anyásságot.

2012. márc. 7. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Most múlt pár napja 16 hós a fiam, de viszonylag sokat beszél. Mama, papa, anya, apa, baba, lámpa, pumpa, pompon, tea, tej, hoppá, ott, toll, cica, néni, aztán vannak aztán vannak az állathangok (kb. 10-12), meg azok a szavak, aminek csak az első szótagját mondja. Ezek közül már nagyon sokat mondott egy hónappal ezelőtt is, az újdonságnak inkább a kezdőszótagok számítanak.

És a Te babád beszélget már?

2012. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nálunk már a család összes tagját megnevezi, csak az "anya" szó nem jön ki a száján...
2012. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

15,5 hónapos a lányom kb 15 szót mond, és a többinek az elejét, mandarin pl. ma, banán ba.

Ismerős kisfiú, egyidősek, modnatokban beszél: gyere enni, gyere inni stb..


Nagyo változó a fejlődésük.

2012. márc. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14 hós kora óta beszél a most 16 hós fiam. röpke hetek alatt kb. 100 szó lett a szókincse, csak szavakat mond, de rengeteget és elismétel a maga módján szinte bármit. "anyá"t is sajnos csak ismétli, egyelőre következetesen apáz engem is :-) tudja kb. 10 állatról, hogy melyik mit mond és egyszerűbb kérdésekre válaszol egyszavasan. de szerintem ő extrém korán kezdett beszélni :-) büszke is vagyok rá :-) de persz vannak dolgok, amikben nem olyan ügyes még, holott a "nagykönyv" szerint már tudnia kéne :-DDD
2012. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az "anya" nagyon nehéz szó!

A kisfiamnak is én voltam az utolsó: apa, mama, papa, Anna (ő a tesóm), néni (a boltban a pénztárosok)... és végül anya... Jó tudni ki a fontos :)

A lányom most 16 hónapos: baba, autó, vau, apa, csüccs, hamm, oda, kuka... Anya természetesen sehol...

2012. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
:(((Nekem nem mond még a 15 hós fiam semmit. Egyszer mondta a könyvébe rámutatva, hogy cica, de azóta sem. A maga nyelvén egész nap dumál, de most irigy lettem...kicsit
2012. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én 14 hónapos lányom sem igazán beszél. Baba, be, vau-vau, pápá és ennyi. Most én is irigykedek.
2012. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!