Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van igaza, a doktornőnek...

Kinek van igaza, a doktornőnek, vagy a patikusnak? Lehet ettől baja a babámnak?

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiam 13,5 kg. Elkapott valami enyhébb vírust, lázas. A régi 60 mg-os lázcsillapító kúp már nem vitte le a lázát, a doki azt mondta, hogy 13 kg fölött már 100 mg-os kell, azt kérjek a gyógyszertárban. Ott viszont a patikus alig akarta nekem odaadni, mondván, egy másfél éves gyereknek még a 60 mg-os kell, és, hogy a dokik nincsenek tisztában a következményekkel, máj-és vese elégtelenség alakulhat ki. Mindennek elhordta a dokimat, hogy mennyire felelőtlen, és nagy vonakodva kiadta a kúpot, de hozzátette, nagyon nem szívesen. (Mellesleg itthon láttam, hogy 2 éveseknek való 125 mg-ost adott...abból faragtam le, hogy kb 100-as legyen) Kinek van igaza? Lehet baja a picimnek ettől?
2012. márc. 7. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Meggyőződésem hogy egyszeri alkalomtól semmi baja nem lesz:) Nyugodj meg:) Szépséges napot, és kellemes babázást kívánok:)

5 hónapos kislány anyukája

2012. márc. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a dokinak van igaza.Mégiscsak ő tanult éveken hogy orvos lehessen.Mégiscsak neki vannak napi tapasztalatai beteg gyerekekkel.A patikus csak a gyógyszerekhez ért.Biztos tisztában van bizonyos dolgokkal,de ő akkor sem orvos.
2012. márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont tegnap mondta a dokink,és a védőnő, hogy mivel a fiam már több, mint 10 kg, így a régi kúp, már nem jó neki, felírja a nagyobbat. Szerintem a doki tudja mit írt fel.
2012. márc. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Általánosságban inkább hinnék a gyerekorvosnak, mint a patikusnak.


A nurofen kúpról beszélsz? Ezeknél elsősorban a kilót kell nézni, nem az életkort. Nekem elég kis súlyú csemetéim vannak, én mindig kiszámolom, hogy éppen mekkora adag gyógyszert adhatok, nem az életkori táblázatot használom: A maximális napi adag 20-30 mg ibuprofén/testsúlykilogramm három vagy négy részletre elosztva

Egyébként ez van a betegtájékoztatójában:

"A Nurofen 125 mg végbélkúp gyermekeknek 12,5 kg testsúly (kb. 2 év) alatti gyermekeknek nem adható, ilyen esetben kisebb hatóanyag tartalmú kúp alkalmazása szükséges."

Azaz a te 13,5 kilós csemetédnek nyugodtan mehet a 125 mg-os kúp.

2012. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha a nurofen kúpról beszélsz akkor a patikus felé hajlok.

persze az orvos véleménye számít nekem mindig, de pont a nurofen az ami nagyon sok babának csak a hőemelkedést viszi le. nem véletlenül nem receptköteles. nem is értem miért nyomják ennyire a dokik, biztos kapnak valami hasznot belőle :D


szerintem ezek a rendes, vényköteles lázcsillapítók mellé kiegészítőnek jók, akkor meg valóban elég a kisebb. na meg nincs is belőle 100as így nem is értem miért mondta a doki, tehát nem adnám neki a 125öset.


de lehet nem is a nurofenről beszélsz, akkor meg bocsánat, hogy írtam egy regényt a semmiről :)

2012. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Igen, Nurofen kúpról volt szó.
2012. márc. 7. 16:15
 7/7 anonim válasza:
100%
Szerintem a patikusnak van igaza ,mégis ök csinálják a gyógyszert csak tudják hogy mi van ....a doktor meg néha már fáradt és nem figyel hogy mit ír fel , én is kaptam már olyan gyógyszert amit nem szedhetem volna mert olyat irt fel mellé amit nem lehet egyszerre szedni.
2012. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!