Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? A védőnő és a...

Mit csináljak? A védőnő és a doki szerint nem hízik eleget a 6 hónapos kisfiam!

Figyelt kérdés
Van elég tejem, és igény szerint szoptatok. Nem sír, nem nyűgös, jól alszik. 100 grammal túllépte a szül. súlya 2x-ét! Sinlacot írtak fel, merthogy nem hízik eléggé! DE ÉN NEM AKAROK NEKI ADNI!!! Sajnos az almától pocakfájása lett, úgyhogy a hozzátáplálással még várnom kell :(
2012. márc. 7. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg 6 hónapos korára kell megdupláznia a születési súlyát. Ez nálatok megvolt, akkor nem értem miért kevesli a doki és a védőnő. Mennyivel született és mennyi 6 hósan a súlya?
2012. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy 6 hós korig kell megduplázódni a születési súlynak. Mivel ez nálatok is megtörtént, sőt túl is léptétek, nem értem a hozzáállásukat. Szerintem ne add neki, mert minden rendben van vele.
2012. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Védőnő vagyok és nem értem miért keveslik a súlyát. Talán nagyon kicsi súllyal született?De ha egyébként kiegyensúlyozott, nem sírós baba, akkor az a fontos és nem a súlya, persze bizonyos határokig.
2012. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem a hízása nem indokolja, hogy "megtömd"

viszont 6 hónapos korban el kell kezdeni a hozzátáplálást mivel addigra kiürül sok olyan vitamin, ásványi anyag a szervezetből amit anyatejjel nem tudsz megadni.

a sinlac nagyon jó alapja lehet a hozzátáplálás elkezdésének, ha az almát nem bírja akkor kóstoltathatsz vele répát, barackot, sütőtököt is

2012. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sinlaccal csínyján, rettentő édes, inkább vmihez, nem önmagában!

És igen egyébként kb. 6 hónapos korra kellene megkétszerezni a születési súlyt, KB, mint írtam. Ha 2 héttel később, netán egy hónappal később lesz kb. annyi, az se gond. A lényeg a mosolygós, egészséges, jól fejlődő gyerek.

És még egy. Ha jól fejlődik egy gyerek, mondhat sok mindenki sokmindent hogy kellene... Ilyen kérdéseknél mindig azt érzem, h. a védőnő meg a doki nem igazán áll a helyzet magaslatán .

De teljesen mindegy is. A lényeget már leírtam.

2012. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok. Az én lányom 4 hónapos korára bőven megduplázta a súlyát, 3 kilóval született kereken, a 4 hónapos oltáson 6,5 kg volt. Akkor a doktornő mégis írt neki sinlacot, hogy azzal váltsak ki egy étkezést. Azóta 1 hónapja adom neki. Akkor most mégsem teszem jól? Én is igény szerint szoptatok.
2012. márc. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem ezeket az orvosokat komolyan! Mi a f...f..nek kell hozzátáplálni egy jól fejlődő 4 hónapos anyatejest????? Ezt az utolsó hozzászólásra válaszolom.

6 hónapos korig bőven elég az anyatej! Bárcsak én is tudtam volna addig szoptatni!


Kérdező!

Én nem adnék neki még idegen tejfehérjét, ha van tejed. A hozzátáplálást viszont el lehet kezdeni nagyon lassan. Ha az alma nem oké, akkor sárgarépa, sütőtök mehet elsőre, de csak nagyon fokozatosan. Akár anyatejcsivel keverve.

Az is egy megoldás, hogy beszélsz a HEIM Pállal és kikéred gyermek belgyógyász véleményét a súllyal kapcsolatban.

2012. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2950 grammal született a kisfiam, és most 6 hónaposan 6001 g. Köszönöm, megerősítettetek a döntésemben!! Egyenlőre nem adok neki. Elkezdem méricskélni, mennyiket eszik, és mennyit pisil (pelenka súlya). Ezekkel az adatokkal írok levelet az LLL liga szoptatós tanácsadóinak, és valamilyen dokinak, hogy kikérjem a véleményüket!
2012. márc. 7. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!