Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3. baba után, milyen fogamzá...

A 3. baba után, milyen fogamzásgátló módszert választottatok?

Figyelt kérdés

4 hónapja született meg a 3. babánk, nem tervezünk több gyereket.

Nőgyógyász a spirált javasolta, de én félek tőle...


2012. márc. 9. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondva én is félek a spiráltól, ráadásul esett már teherbe spirál mellett is kollégám. Nekünk 2 babánk van, és nem szeretnék többet, egyelőre a gyógyszer mellett maradok. Biztos vannak nők, akik minden gond nélkül belemennek a spirálba, de én nem szeretnék egy idegen anyagot a szervezetemben tudni.
2012. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!

Megerősítettél a döntésemben!

2012. márc. 9. 22:49
 3/11 anonim ***** válasza:

gondom a spirállal, hogy hagyja a petesejtet megtermékenyülni, csak a beágyazódást akadályozza meg (vagy nem, mert kb 8%lesz terhes évente spirállal)

tehát akár havonta elvesztek egy embriót..

én a harmadik után elkötettem magam

2012. márc. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Az elköttetést, a nőgyógyásznál lehet kérni?

Hogyan működik, mi a menete a műtétnek?

Mi biztosan nem szeretnénk már több babát. Nem gondoljuk meg magunkat.

Éreztél utána bármilyen hátrányt, tünetet, kellemetlenséget?

Ha ráérsz és van kedved, örülnék ha válaszolnál!

Előre is köszönöm!

2012. márc. 9. 23:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fiam van, de már nem szeretnék több babát. 2 hét múlva tesznek föl Mirena spirált, ami hormonális, nem sima spirál, tehát eleve megakadályozza a beágyazódást és nem "abortál" mint a sima spirál. Olvass utána, nekem eddig ez tűnik a legjobbnak. A sterilizálástól én nagyon óckodom, mert az olyan...végleges. Ki tudja még mit hoz az élet? Egy-két év alatt is akkorát tud fordulni az ember sorsa.
2012. márc. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én még csak most várom a harmadikat, mindig is megszakítással védekeztünk, ez nekünk bevált eddig. Akkor lettem terhes mindháromszor, amikor akartam. Persze ott van a lehetőség, hogy besikerül egy újabb baba, de nálunk amúgy sincs elvetve a negyedig gyerek gondolata, csak pár évvel később. De ha besikerülne, természetesen megtartanánk.

Én a spiráltól nagyon ódzkodom - nekem se jön be az idegen anyag, el se tudom képzelni, hogy berakjanak a testembe valami oda nem illőt - a fogamzásgátló mellékhatásait sem nagyon szeretném viselni, az óvszer nem valami kényelmes, mellesleg elég drága is ahhoz, hogy rendszeres szexuális élethez használjuk - szóval nekünk nem marad sok választás. A sterilizálás nálam elképzelhetetlen, ahogy írta előttem valaki, mi van, ha pár év múlva mégis olyasmit hoz az élet, hogy nagyon megbánom? Soha nem lehet kiszámítani a sorsot előre, így a végleges megoldások nem nagyon vonzanak.

Nem tudom, mit csinálnék, ha úgy érezném, véletlenül sem akarok teherbe esni.... Szerencsére nem ez a helyzet.

2012. márc. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

én 2 gyereket szültem az egyetem után,a harmadikat 41 évesen (ugyanaz az apa) nálam biztos volt, hogy már nem akarok többet.

A műtét laparoszkópiás volt,másnap hazamentem,mindent csináltam ahogy előtte.Semmilyen mellékhatását nem éreztem.

2012. márc. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapja szültem a 3.gyermekemet,jelenleg a szoptatás ideje alatt fogamzásgátlót szedek,utána még kérdéses a helyzet,de nagyon javasolta a nőgyógyász a hüvelygyűrűt,ezt mostanság egyre többen alkalmazzák és állítólag megbízható,jól bevált módszer.A nő saját magának rakja fel és egy bizonyos idő után ő is veszi le,még pontosan nem tudom a részleteket,de amikor vázolta az orvos nem tűnt bonyolultnak.Az elköttetéstől én is idegenkedem annak ellenére,hogy nem szeretnénk több gyereket.Spirálom már volt és nem voltam tőle elragadtatva...Attól is függ ki mennyi szexuális életet él.
2012. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Hááát, nem jutottam közelebb a megoldáshoz :(

Az biztos, hogy spirál nem lesz. Férjem kiakadt az elköttetés gondolatára...most már én sem gondolom, hogy meg tudnám tenni.

A gyógyszert tuti elfelejteném bevenni, az óvszer illúzióromboló.

A megszakított módszer eredménye a 2. kisfiúnk :)

(CSEPPET sem bánom, hogy becsúszott) viszont most már szeretnénk valami teljesen biztonságos módszert.

2012. márc. 10. 22:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól tartok, teljesen biztonságos módszer csak az, ha nem éltek szexuális életet. :-) De remélem, találtok valami elfogadható megoldást.
2012. márc. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!