Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek idén influenzás...

Volt valakinek idén influenzás a gyermeke?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi idős, és mik voltak a tünetek, mennyi idő alatt gyógyult ki belőle? Kapott valami gyógyszert?
2012. márc. 10. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
influenza, trokgyulladás, 18 hós: Cataflan zinnat, calcimus, lándzsás utifű, ambroxol
2012. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig tartott nála?
2012. márc. 10. 16:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, 3 hete a nagyobbik fiam beleesett. Kb. 3-4 napig lázas volt, meg a "szokásos" orrfolyás, köhögés.

Gyógyszert nem kapott, mivel nincs rá.

Sinupret cseppeket kapott váladékoldónak és orrcseppet az orrfolyásra. Na meg Oscillicoccinumot, extra C vitamint és mézes-citromos hársfateát literszámra :)

A lázát csak 38,5 fölött csillapítottuk orvosi utasításra, hogy hagy dolgozzon a szervezete is a kórokozók ellen.

2012. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először a 3 éves fiam lett beteg. A szokásos orrfolyás, köhögés, fejfájás, elesettség, magas láz voltak a tünetei. Ambroxolt, C-vitamint és lázcsillapítót kapott. Lement a láza, sokkal jobban lett, aztán 1 nap múlva újra belázasodott (39,7!!), és akkor adtak neki antibiotikumot. Egy napon belül semmilyen tünete nem volt ezután, úgyhogy biztos felülfertőződött.

Aztán következett a férjem, neki annyira begyulladt a torka, hogy azonnal AB-t kapott, és utána még egy kúrát.

És végül én... Három napig kínlódtam lázcsillapítóval, köptetővel, aztán jobban lettem. Vagyis csak hittem, mert elkezdett fájni az arcom, de nagyon. Arcüreggyulladásom lett. Kaptam rá két kúra AB-t+Tefastot, most orrsprayt használok és Cetririzint kell ennem, és a szokásos 500mg helyett 1000mg C-vitamint szedek. Még nem gyógyultam meg. Ma harmadik hete, hogy az influenzát nyögöm valamilyen formában. De most legalább már tudok dolgozni, és nincs lázam.

Senki se úszta meg a családban AB nélkül:( Kb. 25.000 Ft volt nálunk az idén az influenza.

Jövőre felvesszük az oltást.

2012. márc. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az én gyermekem lassan 1 hete köhög, de nagyon csúnyán! Kapott hurutoldót, de nem sokat használ! Láza csak egy napot volt, viszont az orra is folyik már napok óta! És nagyon levert szegényem! Meddig tart ez még???
2012. márc. 16. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!