Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez depreszsio vagy ennyére...

Ez depreszsio vagy ennyére béna vagyok folyt lent hoszsu?

Figyelt kérdés

sziasztok ki vagyok borulva van egy csodás 18 hós kislányunk aki most jelenleg beeg, van saját szobája de egyelre vele alszok még.

Párom eljesen kiakaszt

azt mondja hogy a gyerek közénk áll, hogy ö semmibe szolhat bele,

pl tegnap este hazért egy esküvöröl (beteg a gyerek nem tudtam vele tartani) este mondtam neki hogy olvasson egy kis mesét a ygereknek ugy is jo ha ma 5 percet látta erre mondj afáj aszem és a feje nme fog olvasni fogta a cokmokját és átment

tezsem hozzá? nem pelusozza, ritkán eteti meg, az hogy keten elmennek sétálni arrol álmodni nme merek.

Ma reggel átjött még két perce se volt itt és mnet hogy ő éhes szomjas . rosszaloan ránéztem erre mondja fáj a feje. Mondomnekem is szookot fájni a fejem mégse mondom és nem akarok a ygerekkel lenni. Ja igen az a te dolgod az állam azért fizet. majdnem felpofoztam erre. ez hihetetlen . minden apro szXrér t felhuzza magt a véletlenül el nincs mosogatva de hogy ö nekiállna legalább egyzser segiteni azt nme..

Ha valami megvan csinalva meleg vacsorával várom annyit se mond kösz.ha nem akrok menni az anyjához akkor még éln vagyok ahülye mert bezzeg mikor családi napra mentünk Budapestre nem szoltam hogy nem akrok mneni.

hogy merek ellent mondani neki.

ez még ajéghegy csúcsa reggel elém végtra a tálcát hogy kajáljak és a gyerek füle hallatára csezs le a sárga földig.

Ti ezt türnétek???

Mit csinaljak?

Imádom a ygerekem de néha olyannyira kiakadok hogy sirógörcs kerülget és legszivesebben csak a gyermekkel lennék. és szó ami szó ezért nme merek már visszamenni a páromhoz aludni se

mi amegoldás?


2012. márc. 11. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Háríts rá több feladatot, érezze te sem csak a lábad lógatod egész nap! Hagyd otthon neki a gyereket, és menj el a boltba, majd egyre több időre ide oda! Vagy mondd meg neki ki akarod sikélni a szőnyeget, vigye el a gyereket sétálni! Adj neki feladatokat! Én a helyedben egy napra elmennék, otthon hagynám rá a gyereket, és tudja meg mi az, pelenkázni, főzni, mosogatni, sétálni vinni!
2012. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez tervbe van !!!!!

meg fogom csinalni



még egy kérdés muszáj szeretni az anyóst?? ez meg van irva? törvénybe van iktatava? illetve hogy a feleségnek nem lehet ellenkezni?

2012. márc. 11. 09:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


egyetértek az előző válaszolóval, nyugodtan add neki oda a gyereket pl. pelenkázni. Nem fog belehalni :)

De ne egyszerre mindent aggass rá, csak 1-1 feladatot először, és cselesen "jajj édesem pont pucolom a krumplit, légyszíves pelenkázd már át...". Nekem ez mindig bejön, ha szépen kérem, akkor nem tud kifogásokkal jönni :)

Egyébként azt tudnod kell, hogy 10 férfiből 8 ilyen , mint a tiéd ,vagy hasonló. Férfimunka, meg nőimunka létezik nekik, aminek a nagy része a gyereknevelés. ezt a látásmódot valahogy muszáj "kinevelni".

Ami még fontos, hogyha vmit méltóztatik megtenni 1x (pl. leviszi a gyereket sétálni), akkor utána nagy dicséretek, tömjénezés, mert akkor nagyobb esély van rá, h máskor is leviszi. Hát, nem hiába mondják sokan hogy nekik pl. nem két gyerekük van, hanem 3....Sokmindenben ugyanolyan módon kell közelíteni az "erősebbik" nemhez.......

2012. márc. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem nem muszáj az anyóst szeretni. El kell viselni, a gyerekek miatt.(nem jó ha a gyerek előtt szapulja vki az anyósát, mert tulképp az neki a "nagymamája", ezt nem szabad elfelejteni!) És ellenkezhet egy feleség is , nem a 17. században élünk!:)
2012. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ja, és még egy! Tapasztalatom szerint szülés után akár egy, másfél évig is jóval érzékenyebb lehet egy nő. Szülés után 6 hetet "kalkulálnak" a nagyokosok, hogy addig tart egy nőnek testileg-lelkileg regenerálódnia, de én is emlékszem rá, hogy az első gyerekem kb. 1 éves volt, amikor elsírtam magam napközben, hogy "jajjdeszerencsételenvagyok". Fáradt voltam, mérges voltam, egyedül voltam. És ez még mindig a hormonok hatására volt. Tehát ezzel azt akarom írni, h mi is ám érzékenyebbek vagyunk jóideig! Egy egyébként jó házasságot, vagy kapcsolatot nem érdemes ezért "szétvágni", valahogy felülről kell nézni a dolgokat, hogy lehet a párodnak is ez egy új helyzet, nehéz alkalmazkodnia hozzá, akarna segíteni, de nem tudja hogy....Valahogy össze kell rázni magunkat és egy picit megérteni a másik felet is, elvégre szerelemből házasodtatok és vagytok együtt, vannak hullámvölgyek,döccenők,- de ezekből ki lehet jönni.

Na még ennyit akartam leírni hozzá!:)

2012. márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen .
2012. márc. 11. 10:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem féltékeny a gyereketekre. Lehet, hogy jogosan?
2012. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És most ki a depressziós, a férjed vagy Te?
2012. márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!