Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósóm megsértödött, azóta...

Anyósóm megsértödött, azóta nem beszél velünk. Én lennék a hibás?

Figyelt kérdés
6és fél hónapos a kisfiam,együtt töltöttünk most egy hosszabb hétvégét Horvátországban. Egyfolytában rajtunk akar lógni, megörül az unokájáért..állandóan trükközni próbál csak hogy kettesben legyen a kisfiammal. Szervezkedik, hogy én menjek majd ö vigyáz a kicsire. Besértödött mikor közöltem vele tényleg nagyon finoman, h nem megyek nem érzem jól magam a kisfiam nélkül ..ne haragudjon de nagyon kötödök hozzá. Otthagyott minket sirva h én nem bizok meg benne. Azóta nem beszél még a párommal és a nagy lányommal sem.Teljesen tanácstalanok vagyunk
2009. jún. 10. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen igazad van, nálunk ugyanez van, de nekem fontosabb a ygerek mint az anyósom. Ne hagyd magad. Vagy legyél ott te is. Én még a másfél éves lányom nélkül is megőrülnék.



Dia

2009. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Részben jogos a sértődése.Nyugodtan rábízhatnák a kicsit néhány órára.Egy ekkora gyerek mellett nem kell az anyukának állandóan mellette lenni,nem jó,ha csak az anyuka van mellette.Mi lesz,ha beteg leszel,vagy később elkellene menned valahova,ahová nem viheted magaddal.Akkor ordítani fog utánad.A szomszéd kicsi már elmúlt egy éves,de akkor is üvölt,ha az anyja a WC-re megy,vagy a kamrába és nem látja.Ilyenkor az apja sem jó neki.Az természetes,hogy kötődsz hozzá,de hogy függsz tőle,már nem.
2009. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Szia. Abszolút megértelek, az Én anyósom ugyanez. Folyamatosan trükközik, hogy csak Ő lehessen az unokájával, kettesben. Szerintem ne engedj Neki most, mert ez a "nem beszélek" Veletek nem más, mint érzelmi zsarolás. Az Én anyósomnál is megvannak a fokozatok. Először finoman, de erőszakoskodik, aztán jön az érzelmi zsarolás, aztán pedig, ha az sem jön be, akkor elkezdi sajnáltatni magát. Végül beletörődik, hogy nem az van, amit Ő akar. Nekem sikerült egyszer leülnöm Vele, és értelmesen megbeszélni ezeket a dolgokat, szerencsére, egyenlőre segített. Szóval, ne engedj Neki, hanem próbáld meg megbeszélni Vele szemtől szembe a dolgot.
2009. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, annyira kivagyok miatta.. gondolom h nem csak én vagyok igy megörülve a kisfiamért, de én mindig ott vagyok vele mindenhol.Boldog mosolygos kisbaba, hangját sem hallani, sokan csodálkoznak is h nem sir.Nekem bőven elég h annyit vagyok tőle távol mig minden nap futok kb 1órát, max másfelet.De onnantól kezdve vele vagyok, addig is apa vigyáz, csak hétvégén anyós..
2009. jún. 10. 15:52
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Megértelek, de a 15.49-es válaszolóval is egyetértek. természetes, hogy mindig magad mellett akarod tudni a babád, de az anyósod viselkedése is természetes, hiszen imádja a picurodat. Én a helyedben 10-20 percekre hagynám vele, addig pihennék, vagy a férjemmel beszélgetnék, stb. Így anyós is örül, és neked sem kell sokáig nélkülözni a babádat. Hosszú távon viszont fontos, hogy a babád megszeresse és megszokja a nagyszülőket, mert rengeteget fognak még nektek segíteni, amikor nem lesz mire bízni a picurt.
2009. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem miért kellett a második válaszolót lepontozni, igen igaza van, semmi baja nem lesz ha egy kicsit vele is van a gyerek, persze hogy kötődsz hozzá, de hidd el, hogy nem árt neki semmit, a párod is felnevelte nem? Abba gondolj bele hogy te hogy éreznéd magad ha majd 20-30 év múlva te leszel ugyanebben a cipőben.
2009. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam erre is mi lesz az én unokámmal.. De mint irtam már, miden nap, azaz minden áldott nap futok! minimum egy max, másfél de már 1ó 40 et is futottam.Hétvégeken jön az anyós és akkoe ö vigyáz, vagyis azért hagyomrá is, apára is, a nagy lányra is, aki 17 lesz a nyáron.Tehát a pici nincs hozzám láncolva.

És itthon általában az enyém a házimunka,akkor is más felügyel rá..mászik már mindenfelé.

Csak az anyósóm nem értem, miért kell engem ide oda küldözgetni csak h a kisfiammal legyen kettesben..meg mire jö játszani a sértödöttet. Csak ö szenved ebben..mi meg eden idegeskedünk ithon.

2009. jún. 10. 16:16
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
15.49-es vagyok. Egyetértek az utolsó válaszolóval abszolút, és a saját szüleimre bármikor simán rábízom a kislányom, mert Ők akkor segítenek, ha Én kérem, nem akkor erőszakoskodnak, amikor nincs szükségem rájuk. Az Én anyósommal az a baj, hogy Ő egy kicsit betegesen viselkedik, nem úgy, mint egy nagyi, hanem mintha Neki született volna gyereke, Én meg "gonosz banya módjára" nem hagyom, hogy Vele legyen. Azért ez így egy kicsit más. Plusz, állandóan akciózik, véletlenül sem azt csinálja, amit kérek/mondok stb. Még arra is képes, hogy felébressze a kislányom, csak hogy gagyoghasson Neki, az persze nem baj, hogy szegény gyerek ordít, mert nem pihente ki Magát. Szóval, durva dolgokat csinál a saját örömére, ami a gyerek "kárára" megy. Na ezért nem szeretem egyedül hagyni Vele. Sajnos fontosabb Neki a saját öröme, mint ami a kislányomnak jó.
2009. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na kb ilyen az én anyósóm is mint az utólsó válaszóló irt.Ha valamit nem kérek az azért van mert nincs rá szükségem..de ő csak hozza stb.Befogta a kisfiam orrát mikor kb 2 hónapos volt és csuklótt. ki is irtam ide kérdésként h normális e ez! Hetente 4x-5x itt van..kicsit sok ez már nekem. Azon gondolkodik h itt a lépcsőházban vegyen lakást...h tudjon jönni bármikor!!!

Eléggé kivagyok már idegileg miatta, és szinte még csak cicizunk, nem akarom h gond legyen ez miatt pl.

2009. jún. 10. 16:26
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindennek 2 oldala van.Nekem 2 gyerekem van,a kicsi 13 hós,és csak a sógornőmre hagyom szívesen,akár fél napra is.Anyósom nem él(sajnos),és apósom is állandóan "trükköz"-ne,ha hagynám!Eddig se hagytam h elvigye,de ezután se fogom...oka van.Pár napja ráültette a fűnyíróra(!!!!!)és azon tologatta a betonon(!!!!).Mivel a kicsi nem tudott kapaszkodni hanyatt esett...na,ne tudd meg.És nem feltétlenül attól lesz nagyon anyás egy baba,h állandóan veled van.A barátnőm lassan 1 éves babája csak most van el a nagyszülőkkel,pedig 4 hós kora óta egy héten 1x egy egész délutánra rájuk bízta...az apukáról nem is beszélve,aki teljesen maga alatt volt,h a baba nincs el vele(holott minden délután 4 körül otthon van és a hétvégét is együtt töltik).És ez sztem is valamelyest lelki terror.És a kisfiad még pici.Ha úgy érzed,akkor tudod őt biztonságban,ha te is ott vagy,ne hagyd magára.Ettől még nem lesz nyámnyila gyerek(az én nagy fiam se lett,holott mindig velem volt(ma már 17 éves,és nagyon belevaló pasi).
2009. jún. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!