Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most ki a hibás, ha 1 éves...

Most ki a hibás, ha 1 éves gyerek tönkretesz egy értékes dolgot?

Figyelt kérdés

2 gyerek van, egy 1 meg egy 3 éves. Sajnos már többször előfordult, hogy rongáltak a gyerekek. A férjem mindig iszonyú balhét csap emiatt, szerinte nem figyelek rájuk eléggé. Pl. az asztalon hagyta a karóráját, és a kicsi ledobta. 1 hétig mosolyszünet volt miatta, hogy én miért nem figyeltem rájuk. Dehát hogyan tudnék én mindenre figyelni?! Mondtam neki, hogy szerintem az ő hibája volt, mert miért hagyta ott, hogy a gyerek elérje?!

Ma egy értékes számítógép alkatrészt tett tönkre. A gyerekre is nagyon haragszik, nem tudom csillapítani, pedig csak egy pici baba. Ő nem akart rosszat. Persze a férjem szerint elsősorban az én hibám.


2011. máj. 10. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
valójában nincs hibás, ezek balesetek. a férjed hozzáállásában azért van némi probléma. nem azért mert nem tudja megszokni, hogy két kicsi gyerek esetén nincs olyan steril környezet, ahol ne történnek baleset, rongálás. hanem azért mert komolyan gondolja, hogy te vagy a gyerek a hibás.
2011. máj. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég idióta a férjed! Semmiképp nem a pici a hibás, hanem az apukája, aki oda teszi az óráját vagy bármi mást, amit tönkre tehet a kicsi!

Olyan nincs, hogy csak Neked kell figyelni, együtt mindkettőtöknek ügyelni kell, hogy ne érje el, ne rántsa le, ne törje el stb... Tedd helyre a férjed sűrgősen!!!

2011. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szafica válasza:
100%
ők nem csak a te gyerekeid... neki is figyelnie kell rájuk
2011. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A férjed meglehetősen önző és gyerekes szerintem. Minek egy felnőttnek háritani a felelősséget, hogy kié, csak ne az övé legyen? A felelősség a karóra esetében az övé, minek hagyta ott. Ő is pontosan ilyen gyerek volt, csak ezek szerint az ő szülei türelmesebbek és szemfülesebbek voltak... A többi tárgy pedig vagy kerüljön be egy másik elzárt helyre, vagy zárt szekrénybe, vagy magasra, de semmiképp nem a gyerek hibája ebben a korban, most az a dolga, hogy felfedezze a világot, ez viszont mindkettőtök felelőssége. De én bizony nem fogadnám el, ha igy gondolkodna a férjem. A gyerek és a felelősségi is közös. Segiteni kell egymásnak. Mondd csak meg neki :)
2011. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen férfiakat otthon kéne hagyni két gyerekkel mondjuk 3-4 napra egyedül, nem többre..ha mindig mindent el tud pakolni és mindig mindenre odafigyel akkor gratulálok. (ilyen nincs) Egyébként ez murphy ha egy valamit ottfelejtesz aznap arra rabol rá a gyerek. Mint ahogy akkor esik fejre és mehettek az ügyeletre mikor mindketten körülötte álltok. A saját cuccát meg ő tegye gyerekbiztos helyre, miért lenne a te hibád??! Sztem ez nagyon gyerekes tőle és nonszensz.
2011. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek kellene, hogy több esze legyen, mint egy 1 vagy 3 éves kisgyereknek. Ébredjen fel, hogy gyerekei vannak, nem törpe felnőttek rohangálnak körülötte.
2011. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha félti a cuccait, pakolja magasabb helyre.
2011. máj. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
a férjed a hibás! majd legközelebb jobban figyel mit hova tesz
2011. máj. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A férjed egy idióta ne haragudj. Nem ártana ha magára hagynád a gyerekekkel egy kis időre! Addig hiába magyaráznál neki!
2011. máj. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjemnek már a harmadik egerét amortizálja le a kisfiunk, mégsem haragszik, mert azt mondja Ő felejti elérhető helyen. Most kapta a negyediket, erre már nagyon figyel, de azért volt, hogy az utolsó pillanatban csíptem el reptében. De soha nem balhézott, és nem haragudott senkire. Pici gyerek mellett igenis a felnőttnek kell figyelni, és nem csak az anyuka a felnőtt a családban!
2011. máj. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!