Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt autoimmun (SLE)...

Van itt autoimmun (SLE) anyuka akinek több gyerkőce is van?

Figyelt kérdés

Mennyit vártatok a gyerekek között? Tényleg rizikósabb a 2 vagy 3-ik baba vállalása?

Én már nagyon szeretnék 14 hós kisfiamnak egy kistestvért, de sokan ijesztgetnek, hogy rizikós és felelőtlenség lenne még egy gyereket vállalni. :(


2012. márc. 12. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem JCA-m van, és még csak egy babám. De annó utánakérdeztem az orvosomtól és soha ilyesmit nem mondott. Sőt még az első baba úton se volt, már biztatott rá, hogy utána jöhet a következő. Kérdezd meg a kezelőorvosod, mert szerintem az se mindegy kinek épp mennyire aktív a betegsége.
2012. márc. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Elméletileg nem aktív a betegségem (mondjuk nem úgy érzem, de mindegy)A hónapban megyek úgyis kontrollra, rá is kérdezek. Igazából félek ettől a beszélgetéstől, mert a Te orvosoddal ellentétben az enyém nem volt elragadtatva az ötlettől, hogy egyáltalán gyereket szeretnénk. Ha megtudja, hogy tervezzük a következőt biztos jól letol majd. :(
2012. márc. 12. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! 1996-ban diagnosztizálták nálam az SLE-t. Azóta ennek köszönhetően túlvagyok egy vesetranszplantáción is 2006-ban. Azóta van 2 gyerekem, a kezelőorvosaim teljes támogatásával. Persze ezt orvosa válogatja, nekem szerencsém van velük... Ha esetleg segít: van a 2-es Nőgyógyászati Klinikán egy ambulancia, ahol kifejezetten az autoimmun betegekkel foglalkoznak, ha jól tudom terhesgondozásal is. Esetleg megnyugtatná az orvosodat egy onnani szakvélemény. Remélem segítettem,

üdv,

Orsi

2012. márc. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, amit elfelejtettem: nem egész 23 hónap van közöttük.
2012. márc. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp szeretnénk kistestvért és ahogy olvasom nálatok ez nem okozott problémát. Megemlítem az orvosomnak ezt a pesti terhesgondozást. Így is úgy is mennem kell majd ha sikerül, magzatszív uh-ra, lehet ide is el fog küldeni. És nem is érezted magad rosszabbul a második baba várása közben? Minden ugyan úgy rendben zajlott? Nem volt plusz kivizsgálás és hasonlók? Nekem ezt senki nem mondta, hogy a gyereket is meg kell majd vizsgálni 5 éves kora környékén, ezt is megemlítsem az orvosnak? Vagy tudja mi a dolga nem? Bocs ha sokat kérdezek. :D Előre is köszi a válaszokat!
2012. márc. 13. 10:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem eddig nem mondták, hogy a gyerekeket is meg kell vizsgáltatni, bár saját érdekünkben akkor ezt fogjuk tenni. Az első terhesség előtt menten el a Nőgyógyászati Klinikára és ott a professzor azt mondta, hogy betegséget nem örökölhetnek a gyerekek, csak arra való hajlamot.

Nos a második terhesség nekem kicsit nehezebbnek tűnt, de szerintem csak azért, mert a nagyfiam, aki még nincs 3 éves, eléggé eleven gyerek és minden energiámat leszívta. A terhességek során nem volt semmi extra vizsgálat, viszont gyakrabban kellett mennem a szokásos kontrollokra. Az első szülés is simán ment, nem volt gond 40+1 napon indították, mert így láttuk jónak, és szerencse volt, mert belekakilt a vízbe. A második terhesség vége már nagyon fárasztó volt és a vizeletben fehérjét találtak, magas vérnyomás, ödéma, úgyhogy amikor ez kiderült, akkor befektettek és másnap császároztak (37+1) is. Szerencsére minden rendben sikerült.

Szívem szerint (bár így a kettővel is nagyon fáradt vagyok) szeretnék még egy babát, de megbeszéltük a párommal, hogy örüljünk a két egészséges gyereknek és annak, hogy én is jól vagyok és ne kockáztassunk többet.

Üdv,

Orsi

2012. márc. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál. :) Megnyugtattál kicsit. Hétfőn megyek én is kontrollra és megbeszélem a dokival, hogy ő mit gondol. Minden elismerésem a tiéd, hogy két gyerkőcöt is bevállaltál betegen, remélem én is elmondhatom ezt nemsokára magamról! :D

Sok erőt és egészséget kívánok nektek.

Üdv.: Zsuzsa

2012. márc. 15. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Drukkolok Neked!

Ha tudok segíteni, írj nyugodtan!

Sok sikert,

Orsi

2012. márc. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!