Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatnád/beadattad volna a...

Beadatnád/beadattad volna a rota elleni védőoltást, ha ingyen lenne? MI a véleményed (gyerekorvosod véleménye) erről az "oltásról"?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert elbizonytalanodtam (ebben is mint mindenben a második babámmal kapcsolatban).


Az első gyermekem nem kapott, nem anyagi kokoból,hanem mert az akkori gyerekorvosunk nem javasoltam, több indokot is felhozott, köztük azt is hogy akörnyéken nem volt neki évek óta hasonló megbetegedéssel kezelt "gyermeke".


Azóta elköltöztünk, megszületett a fiam,és most döntenem kell. Adni vagy nem adni?

Ez a gyerekorvos ajánlotta, hogy adjuk be. Én meg nem tudom mit tegyek.

Az anyagiak nem számítanak, annyi szarságra költünk néha észrevétlenül, hogy igazán nem ezen fogok spórolni....

De vajon beadassuk?


2012. márc. 13. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Én beadattam, barátnőmnek a gyereke elkapta, hát nem kívánom azt senkinek, mire a kórházba értek már be is ájult a pici. Ha anyagilag belefér, ne legyen kérdés.
2012. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
több orvost kérdezz meg szerintem... minnél többet...
2012. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem adatnám be és a gyermekorvosunk se javasolja. Ez csak 1 féle vírus ellen véd, 200 másik hasmenős-hányós vírus is van amikkel ugyanúgy kórházba lehet kerülni.
2012. márc. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Igen mindenféleképpen!!!!!!


Barátnőmnek 2 hónapos volt a kisfia amikor a rotavírussal megfertőződött. Rettentően legyűrte a betegség, annyira hogy hiába került kórházba.. nem tudták megmenteni...


Mindenképpen meg kell előzni amit lehet!

2012. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a férjem orvos, a baba még pocakban van, ő azt mondja, hogy semmiképp nem oltatna ellene.
2012. márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Én nem adattam be. Ennek oka, hogy az ismerős gyerekek körében többen oltás ellenére is elkaptak valamilyen hasmenéses vírust, ami nem rota volt, és mégis kórház lett belőle. Úgyhogy hiába az oltás... (Ők messze élnek amúgy tőlünk, a közelebbi környezetemben még senki nem került hasmenéses vírussal kórházba.)

Ettől függetlenül be lehet adatni, veszíteni nem hiszem, hogy veszítesz vele. Az mostani gyerek dokink ajánlja (az összes oltást!), de a régi orvosunk meg nem ajánlotta soha.

2012. márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Beadattam mindkét kicsinek.

A családban fordult elő rotával fertőzött baba, szinte az utolsó előtti pillanatban értek be vele a kórházba. Nagyon-nagyon sokára épült fel.

Olyan is volt, aki beoltatta a gyereket és mégis elkapta, de szinte 2 nap alatt rendbe is jött.

2012. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Én beadattam. Egészségpénztári kártyára elszámoltuk, így annyira nem hatott meg anyagilag.

Tudom, hogy nem véd az összes vírustörzs ellen, de ha el is kapja az oltás ellenére, akkor sokkal enyhébb lesz a lefolyása, biztos nem lesz kórház a vége. Nálunk a doki mindenkinek ajánlja.

2012. márc. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ami engem erősen visszatart, az az hogy azt olvastam,sokan magától az oltóanyagtól lettek annyira nagyon betegek, hogy kórházba kerültek.


Egész egyszerűen rettegek attól,hogy "miattam" kerüljön kórházba a kicsim.

2012. márc. 13. 12:40
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Két kisgyermekem van, én beadattam mindkettőnek.
2012. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!